2020: Podsumowanie Roku w MyHeritage

„Czy mnie słyszysz?” i „nie słyszę Cię!” były jednymi z najczęściej wypowiadanych zwrotów roku 2020. Niezależnie od tego, czy to brzmi dla Ciebie znajomo, czy nie, wielu z nas spędziło większość czasu przed ekranami komputera w tym roku, pracując, na internetowych imprezach towarzyskich, badając genealogię rodziny, czy też kontaktując się z rodziną. To tylko część tego, co się wydarzyło w tym roku. Świat zmienił się w 2020 r. na tak wiele sposobów za sprawą COVID-19. Nasze serca kierujemy do rodzin dotkniętych pandemią, a naszą wdzięczność i uznanie kierujemy do wszystkich odważnych osób, które nieustannie walczyły na „froncie”, aby przeprowadzić nas przez ten kryzys.

W trudnych czasach tak wielkiej niepewności, wszyscy nauczyliśmy się być elastyczni i przystosowywać się. Z pewnością tak było w MyHeritage, ale poprzez to wszystko wytrwaliśmy i prosperowaliśmy angażując się w wartości innowacji, wspólnoty i dawania.

W ciągu całego roku wprowadziliśmy nowe, innowacyjne funkcje. Na pierwszym miejscu zajęliśmy się zdjęciami historycznymi, wprowadzając nowe funkcje takie jak, MyHeritage In Color™ i MyHeritage Ulepszanie zdjęć. Zakończyliśmy rok wydaniem Grup Genetycznych, które zapewniają najwyższy, dostępny na rynku podział etniczny w najwyższej rozdzielczości, obejmujący 2 114 regionów geograficznych. Naszą pasją jest pomaganie ludziom w łączeniu się z ich historią rodzinną i będziemy nadal rozwijać najnowocześniejsze technologie, aby odkrywanie historii rodziny stawało się łatwiejsze, przyjemniejsze i mogło dawać większą satysfakcję emocjonalną. 

Z pandemią, która spowodowała, iż większość ludzi spędzał czas w domach, badania genealogiczne stały się bardziej popularne niż kiedykolwiek; a my znaleźliśmy nowe sposoby na połączenie użytkowników MyHeritage i społeczności genealogicznej, oferując bezpłatne sesje online każdego tygodnia, w tym Webinaria, Facebook Lives i Instagram Lives. To umożliwiło użytkownikom MyHeritage z całego świata wzbogacenie swojej wiedzy o historii rodzinnej i testach DNA. Nasi użytkownicy zareagowali z wielkim entuzjazmem. Tysiące ludzi z całego świata wzięło udział w naszych webinarach. Dodaliśmy również nowe treści do Bazy Wiedzy MyHeritage, aby pomóc użytkownikom poprawić ich know-how o genealogii we własnym tempie. Czekamy z niecierpliwością na więcej pouczających, zabawnych i intrygujących sesji, które pomogą Ci iść naprzód w Twojej podróży genealogicznej.

MyHeritage to firma dysponująca wiedzą naukową i możliwościami technologicznymi, dlatego też czuliśmy moralną odpowiedzialność za to, aby w tych trudnych czasach zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby coś zmienić i by pomóc. Doprowadziło to do jednego z najbardziej ambitnych projektów, jakie MyHeritage kiedykolwiek się podjęło – i który został zrealizowany w ciągu kilku tygodni – utworzenia laboratorium badań na koronawirusa. Z ogromnym wysiłkiem zbudowaliśmy ogromne laboratorium w Izraelu, które zatrudnia 200 osób i jest jednym z największych laboratoriów testujących koronawirusy na świecie. Nasze wysiłki zostały nagrodzone, a laboratorium pomogło uratować setki istnień ludzkich w domach spokojnej starości w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

W wielu miejscach w ciągu roku oferowaliśmy bezpłatny i nieograniczony dostęp do miliardów rekordów historycznych oraz do naszych popularnych narzędzi fotograficznych, aby zapewnić tym, którzy są bezpieczni w domu, zabawny i ekscytujący sposób na spędzenie czasu i cieszenie się genealogią. Przez cały ten trudny rok ważne dla nas było to, aby wykorzystać możliwości pomagania innym i przynoszenia ludziom radości. Staramy się zapewnić naszym użytkownikom więcej zasobów, aby mogli kontynuować swoje badania genealogiczne podczas pobytu w domu.

Jesteśmy szczęśliwi, że możemy przedstawić Państwu nasz tradycyjny  wpis roku w przeglądzie – na rok 2020. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poprzednią rezencją z roku 2019.

Oto podsumowanie naszych najważniejszych osiągnięć z roku 2020:

Styczeń

W styczniu przeprowadziliśmy pierwszy w historii 24-godzinny Webinar online zorganizowany przez MyHeritage i prezentowany na  Legacy Family Tree Webinars. Gospodarz Geoff Rasmussen wraz z ekspertami zaprosił użytkowników MyHeritage z całego świata do udziału w wykładach na temat najnowszych wiadomości z świata genealogii Użytkownicy posiadający członkostwo w Legacy Family Tree Webinars mogą zobaczyć wszystkie sesje tutaj. Wydarzenie to okazało się sukcesem i planujemy powtórzyć je w 2021 roku.

Luty

Luty był pracowitym miesiącem w MyHeritage, kiedy to wydaliśmy MyHeritage in Color™, przełomową funkcję automatycznego kolorowania czarno-białych zdjęć, we współpracy z DeOldify. Koloryzacja ożywia historię Twojej rodziny i umożliwia zobaczenie Twoich przodków w zupełnie nowym świetle. Rezultaty są po prostu niesamowite.

Kilka dni po wydaniu MyHeritage In Color™, opublikowaliśmy wpis na blogu z kilkoma z naszych ulubionych przykładów kolorowych zdjęć udostępnionych online. Funkcja ta szybko stała się sensacją, z ponad milionem pokolorowanych zdjęć w ciągu zaledwie kilku pierwszych dni. Użytkownicy z całego świata byli oszołomieni, a czasem wręcz wzruszeni tym, jak dodanie koloru może ożywić wspomnienia o ich bliskich i zmienić sposób, w jaki odnoszą się do tychże wspomnień. 

Wprowadziliśmy również nowy Widok Promienisty dla drzew genealogicznych na MyHeritage. Oprócz już dostępnych widoków, Widok Promienisty zapewnia użyteczną i atrakcyjną wizualizację drzewa genealogicznego, wyświetlając korzenie i ich bezpośrednich przodków z kilku pokoleń. Jest interaktywny i pozwala na łatwe poruszanie się po drzewie, przeglądanie większej ilości informacji o każdej jednostce, a nawet dodawanie większej ilości ludzi do drzewa. Poza Trybem Tekstowym w Widoku Promienistym, istnieje również Tryb Kolorów, który ukrywa tekst i zamiast tego poprzez kolory przekazuje właściwe informacje. Jest on szczególnie przydatny do dzielenia się drzewem rodzinnym z rodziną i przyjaciółmi. 

W lutym opublikowaliśmy również ogromny zbiór historycznych książek adresowych USA, który powstał w ramach dwuletniego projektu. Kolekcja została stworzona przez MyHeritage z 25.000 publicznych U.S. City Directories (Książkami adresowymi) opublikowanych w latach 1860-1960 i zawiera 1,3 miliarda wpisów, które zostały skonsolidowane w 545 milionów łatwych do przeszukiwania rekordów. Ta kolekcja nadal jest główną atrakcją na MyHeritage.

Jeszcze zanim świat „przewrócił się do góry nogami” udało nam się osobiście uczestniczyć w RootsTech 2020, największej i najpopularniejszej na świecie konferencji poświęconej historii rodziny, która odbyła się w Salt Lake City w Utah. Konferencja obejmowała takie atrakcje jak codzienne ogłoszenia, ruchliwe stoisko MyHeritage, pełny harmonogram sesji demo MyHeritage i wykłady prelegentów MyHeritage.

W czwartkową noc konferencji odbyła się projekcja pierwszego pełnometrażowego filmu dokumentalnego MyHeritage, The Missing Piece (Brakujący kawałek). Widzowie śledzili niesamowitą historię dwóch sióstr z Korei, które były w separacji przez dekady. Porzucone jako niemowlęta i adoptowane przez rodziny w różnych częściach świata, w końcu odnalazły się dzięki DNA MyHeritage. Kiedy siostry – bohaterki filmu – na koniec prezentacji weszły na scenę, nie było na sali chyba osoby, która nie uległaby wzruszeniu. 

Podczas konferencji założyciel i dyrektor generalny MyHeritage Gilad Japhet opisał nowe funkcje, które MyHeritage wydał, takie jak MyHeritage In Color™, Widok Promienisty i U.S. Katalogi miejskie, wyjaśniając, jak narzędzia te wspomagają badania genealogiczne. 

Marzec

Po sukcesie MyHeritage In Color™, oraz w celu ułatwienia udostępniania jednego obrazu, który ukazywałby porównanie oryginalnego, czarno-białego zdjęcia z tym pokolorowanym, stworzyliśmy w marcu opcję „Pobierz porównanie”.

Na dość wczesnym etapie pandemii, wszyscy pracownicy MyHeritage zaczęli pracować z domu. Zmiana okazała się zaskakująco płynna. Wszystkie zespoły MyHeritage kontynuowały normalną pracę i znalazły sposoby, aby jak najlepiej przystosować się do panującej sytuacji, jednocześnie zachowując bezpieczeństwo i zdrowie. Od tego czasu nadal utrzymujemy społeczny dystans i pracujemy z domu.

W celu „ofiarowania” nieco radości podczas panującego, globalnego wyzwania, zaoferowaliśmy bezpłatne i nieograniczone korzystanie z MyHeritage In Color™ przez cały miesiąc. Kolorowanie zdjęć może stworzyć głębsze połączenie z historią Twojej rodziny i wywołać ciepłe wspomnienia.

Kwiecień

Bazując na wspaniałej reakcji na MyHeritage In Color™, ubarwiliśmy całą amerykańską kolekcję roczników na MyHeritage, która obejmuje 290 milionów nazwisk na 36 milionach stron rocznika, w latach 1890-1979. Następnie zaoferowaliśmy bezpłatny dostęp do wszystkich U.S. Roczników na MyHeritage przez cały miesiąc, aby nasi użytkownicy mogli zobaczyć kolorowe wersje zdjęć swoich przodków obok oryginałów.

Maj

W maju udało nam się ukończyć prace nad odświeżeniem danych dla Teorii Family Relativity™ (Teorii Względności Rodziny), funkcji, która pomaga w pełni wykorzystać połączenia DNA poprzez połączenie informacji genealogicznych z miliardów profili drzew genealogicznych i zapisów historycznych, aby zaoferować teorie na temat tego, jak Ty i Twoje połączenia DNA mogą być powiązane. Użytkownicy, którzy wykonali test DNA MyHeritage lub przesłali wyniki DNA do MyHeritage mogą otrzymać nowe teorie, które dostarczą im nowych informacji o powiązaniach rodzinnych.

Również w maju, po raz pierwszy opublikowaliśmy trzy znaczące zbiory greckich rekordów historycznych, w tym Małżeństwa w Sparcie 1835-1935, Wydarzenia z życia – Korfu, 1841-1932 i Listy Wyborcze 1863-1924. Zapisy w tych zbiorach są bogate w szczegóły i zawierają zeskanowane obrazy oryginalnych dokumentów. Zbiory te można przeszukiwać zarówno w języku greckim, jak i angielskim.

Opublikowaliśmy również ekskluzywny zbiór akt zgonu z landu Nadrenia Północna-Westfalia, Niemcy, z lat 1874-1938. Kolekcja zawiera 2 450 551 rekordów z pięknymi skanami oryginalnych aktów stanu cywilnego.

Czerwiec

Każdego dnia czerwca oferowaliśmy za darmo dostęp do różnych rekordów historycznych. Wybrane przez nas kolekcje zostały wybrane ręcznie ze względu na ich wartość dla historyków rodzinnych i zawartość kolekcji i  ich ekskluzywność dla MyHeritage. Reasumując, zapewniliśmy bezpłatny dostęp do 2 miliardów rekordów historycznych w czerwcu.

Pod koniec czerwca ogłosiliśmy również, że nasza Globalna Technologia Tłumaczenia Nazwisk została wprowadzona również do Record Matches –  w sposób automatyczny i regularny. Użytkownicy otrzymują teraz Record Matches z rekordami historycznymi i profilami drzewa genealogicznego, które pochodzą z innych krajów, a nazwiska są wygodnie „tłumaczone” przy użyciu preferowanego języka użytkownika. Ta aktualizacja pomaga użytkownikom zlokalizować rekordy, które w przeciwnym razie byłyby bardzo trudne do znalezienia.

Wprowadziliśmy również funkcję MyHeritage Ulepszanie zdjęć: potężną funkcję opartą na technologii AI, która wprowadza ostrość twarzy na każdym zdjęciu. Ulepszanie zdjęć daje wyniki, które są wyostrzone i dobrze zdefiniowane, uzupełniając MyHeritage In Color™, który został wydany na początku roku.

Założyciel i Dyrektor Generalny MyHeritage, Gilad Japhet, ujawnił nowe osiągnięcia podczas wykładu, który wygłosił online w Israel Genealogy Research Association (IGRA) 23 czerwca. Gilad rzucił okiem na nadchodzące funkcje, które MyHeritage rozwija w dziedzinie genealogii i DNA.

MyHeritage Ulepszanie zdjęć szybko stał się bardzo popularną funkcją w MyHeritage, a użytkownicy chętnie dzielili się z nami ulepszonymi i pokolorowymi zdjęciami w mediach społecznościowych. Kilka tygodni po jego wydaniu, zamieściliśmy kilka fantastycznych przykładów, którymi dzielili się nasi użytkownicy, wraz z ich komentarzami.

Pod koniec czerwca, z powodów humanitarnych, po miesiącu ciężkiej pracy, MyHeritage otworzył lokalne laboratorium testowe COVID-19 w Izraelu. Chociaż było to ogromne przedsięwzięcie, to dzięki pracy zespołowej MyHeritage udało nam się osiągnąć ten prawie niemożliwy do osiągnięcia wyczyn w rekordowym czasie. Po walidacji i akredytacji przez izraelskie Ministerstwo Zdrowia, laboratorium zaczęło przetwarzać rzeczywiste próbki i skalować się, by stać się jednym z największych na świecie laboratoriów testujących koronawirusy. Jesteśmy dumni z tego przedsięwzięcia, ponieważ uważamy, że badania na dużą skalę są niezbędne do zwalczania choroby, przecinania łańcuchów transmisyjnych i ratowania życia.

Zobacz wideo ukazujące budowę laboratorium testowego COVID-19 przez  MyHeritage:

Lipiec

W lipcu oferowaliśmy bezpłatny dostęp do wszystkich rejestrów urodzeń na MyHeritage, zawierających miliard rekordów historycznych.

W lipcu zwiększyliśmy skalę laboratorium testowego COVID-19 i zaczęliśmy testować raz w tygodniu wszystkich pielęgniarzy iwszystkie pielęgniarki, opiekunów, i opiekunki w izraelskich domach spokojnej starości. 

Dzięki naszemu programowi, nazwanemu „Maget Avot”, śmiertelność z powodu COVID-19 w izraelskich domach spokojnej starości spadła z 50% wszystkich zgonów na COVID-19 do 30%, ratując setki istnień ludzkich w ciągu kolejnych miesięcy.

Sierpień

W sierpniu ogłosiliśmy przebudowę naszej wyszukiwarki rekordów historycznych, dzięki czemu wyszukiwanie stała się łatwiejsza do użytku i bardziej intuicyjne. Użytkownicy mogą teraz edytować wyszukiwanie podczas przeglądania wyników, a także otrzymać więcej wyników na każdej stronie.

Wrzesień

We wrześniu ogłosiliśmy konkurs fotograficzny #EnhancedandColorized i zaoferowaliśmy darmowy kompletny plan dla 3 zwycięzców, którzy podzielili się swoimi ulepszonymi i ubarwionymi zdjęciami rodzinnymi w mediach społecznościowych. Cieszyliśmy się, że zdjęcia rodzinne naszych użytkowników ożywają dzięki naszym narzędziom fotograficznym. Zapraszamy do obejrzenia niektórych z naszych ulubionych w tym podsumowującym wpisie na blogu.

We wrześniu ponownie odświeżyliśmy dane do Teorii Względności Rodzinnej™ i udostępniliśmy naszym użytkownikom DNA o wiele więcej teorii, które dostarczają ważnych informacji na temat powiązań rodzinnych.

Październik

W październiku dodaliśmy Rekordy kościelne z Norwegii, 1815-1938. Kolekcja składa się z 42,2 mln indeksowanych rekordów i wysokiej jakości skanów oryginalnych dokumentów.

Wydaliśmy nową wersję naszego oprogramowania drzewa genealogicznego, Family Tree Builder, dla użytkowników komputerów Mac z systemami operacyjnymi Catalina i High Sierra. Oprogramowanie to jest używane przez miliony użytkowników na całym świecie i łączy w sobie innowacyjne technologie z łatwymi w użyciu funkcjami.

Listopad

Na czas Świąt wprowadziliśmy Abonament na Prezent MyHeritage dla Planu Kompletnego, pozwalając użytkownikom na wprowadzenie swoich bliskich do przyjemnego świata genealogii i pomagając im odkryć historię swojej rodziny.

Grudzień

Wydaliśmy kolejny model kolorowania czarno-białych zdjęć z MyHeritage In Color™, który daje lepsze rezultaty. Ten model jest teraz nowym domyślnym modelem kolorowania zdjęć czarno-białych.

Ogłosiliśmy dodanie dwóch nowych zbiorów zapisów Spisu Powszechnego Norwegii – Spisu Powszechnego z 1875 roku i Spisu Powszechnego Norwegii z 1870 roku. Zdigitalizowane we współpracy z Archiwami Narodowymi Norwegii, 2 miliony rekordów w tych zbiorach zawierają wysokiej jakości skany oryginalnych dokumentów.

W grudniu opublikowaliśmy Widok Przodków dla drzew genealogicznych na Family Tree Builder. Widok Przodków jest preferowanym widokiem drzew genealogicznych dla niezliczonych użytkowników MyHeritage, którzy prowadzą badania nad historią rodziny na swoich stronach rodzinnych MyHeritage, a wielu z nich poprosiło nas o oferowanie tej samej funkcjonalności w naszym oprogramowaniu graficznym.

Wreszcie, co nie mniej ważne, w samą porę na Boże Narodzenie, wydaliśmy Grupy Genetyczne, długo oczekiwany wzrost wyników etnicznych na MyHeritage DNA. Z tym dodatkiem, rozdzielczość podziału etnicznego MyHeritage wzrosła znacząco do 2.114 regionów geograficznych, zapewniając większą głębię i rozdzielczość niż jakikolwiek inny test DNA dostępny obecnie, i uzupełniając obecne 42 grupy etniczne najwyższego poziomu. Jest to ogromny kamień milowy dla MyHeritage i obecnie kontynuujemy dopracowywanie tej funkcji i wprowadzanie ulepszeń w nadchodzących miesiącach.

Procentowe szacunki dotyczące pochodzenia etnicznego są obecnie aktualizowane przy użyciu lepszej technologii, która zostanie udostępniona w 2021 roku.

Dopełnieniem roku był specjalny Webinar Koniec roku na Facebooku Live, gdzie dołączyli do nas liderzy branży i przyjaciele MyHeritage, aby dokonać refleksji nad rokiem 2020 i spojrzeć w przyszłość do roku 2021. Dyskusje panelowe były pouczające i pokazały nam wszystkim, jak daleko świat genealogii rozwinął się w ciągu ostatniego roku.

Rekordy historyczne:

W 2020 roku dodaliśmy do naszej bazy danych rekordów historycznych 2,15 mld rekordów z całego świata, co daje w sumie 12,7 mld rekordów historycznych.

Oto niektóre z godnych uwagi zbiorów, które dodaliśmy w tym roku:

Historie z całego świata (w języku angielskim):

W 2020 roku, zostało odkrytych wiele powiązań rodzinnych i spotkania były możliwe (niektóre wirtualne) dzięki MyHeritage. Oto niektóre z tegorocznych niesamowitych historii:

MyHeritage odkrył niezwykłą historię niemieckiego żydowskiego bohatera wojennego. Kultowe zdjęcie z 1933 roku żydowskiego sklepikarza Richarda Sterna, stojącego wyzywająco przed swoim sklepem w Kolonii w Niemczech, wzbudziło zainteresowanie zespołu badawczego MyHeritage. Zauważyli oni Żelazny Krzyż na jego klapie, gdy nazistowski żołnierz stoi na straży kilka stóp dalej. Korzystając z drzew genealogicznych MyHeritage i naszych zbiorów rekordów historycznych, śledziliśmy niesamowitą osobistą historię Sterna z tamtego dnia w Kolonii i za Oceanem Atlantyckim i była ona prezentowana na CNN.

Użytkownik MyHeritage David „Dudi” Lenchner dorastał wiedząc, że jego babcia przeżyła Holocaust, ale nigdy nie wspominała o innych członkach rodziny. Po odkryciu, że co najmniej jeden z kuzynów jego babci przeżył wojnę, zwrócił się on do MyHeritage, aby szukać dalej. Jego podróż na MyHeritage doprowadziła go do odnalezienia rekordów historycznych dla dawno zaginionej rodziny i pomogła mu nawiązać kontakt z członkami rodziny na całym świecie.

Ludmiła Benová podzieliła się niesamowitym odkryciem, które jej babcia dokonała za pomocą MyHeritage. W wieku 86 lat Květoslava Bechyňová znalazła swoje rodzeństwo używając funkcji MyHeritage Search Connect™, która pozwala użytkownikom łączyć się z innymi członkami MyHeritage, którzy szukali tych samych przodków.

Anne Angot urodziła się w 1972 roku w Ho Chi Minh w Wietnamie i została adoptowana przez francuską rodzinę kiedy miała roczek. Wychowała się nie wiedząc nic o swojej biologicznej rodzinie. Anne postanowiła zrobić test DNA z MyHeritage w nadziei, że znajdzie swoją biologiczną rodzinę. Dopasowanie DNA z MyHeritage doprowadziło ją do jej biologicznego ojca.

Wszyscy wiemy, że niektórzy z prawdziwych bohaterów 2020 roku byli profesjonalistami w dziedzinie medycyny. W dzisiejszych czasach szczególnie ważne jest, aby pamiętać, że nie wszyscy bohaterowie wojenni noszą wojskowe mundury. Nasz zespół badawczy zwrócił się do kolekcji gazet MyHeritage, by dowiedzieć się, jaką rolę pełniły pielęgniarki i lekarze podczas II wojny światowej i jak były one celebrowane w mediach.

Marysia Galbraith – antropolog z Alabamy – odkryła tajną kopertę należącą do jej babci ze starym zdjęciem rodzinnym w środku. Uzbrojona w to zdjęcie, Marysia podjęła pracę, szukając swojej powiększonej rodziny na MyHeritage. Odkryła kuzyna, który miał dokładnie to samo zdjęcie w swoim posiadaniu. Są tak wdzięczni, że nawiązali ze sobą kontakt i rozmawiają ze sobą regularnie.

Kim Ok Le została porzucony w katolickim kościele w Daegu w Korei Południowej jako dziecko i adoptowany przez włoską rodzinę. Kim zawsze była ciekawa swojej biologicznej rodziny. Miesiącami po zrobieniu testu DNA MyHeritage, otrzymała powiadomienie o dopasowaniu DNA do siostry!

Kiedy syn Clare Reay kupił jej test DNA z MyHeritage, miała nadzieję odkryć trochę o etnicznym pochodzeniu jej matki. Nigdy nie przypuszczała, że test doprowadzi ją do rozwiązania tajemnicy pochodzenia matki i odnalezienia sióstr, które szukały jej od ponad 50 lat.

Użytkownik z Michigan, Melissa Porter, zaskoczyła weterana wojskowego na Florydzie, że jest jego córką. Po 23 latach poszukiwań, w końcu połączyły się dzięki DNA MyHeritage.

Kiedy Seraine Danner miała 7 lat, odkryłą wstrząsającą informację: miała biologicznego ojca i nie miała pojęcia, kim on jest. Po prawie 10 latach poszukiwań, połączenie DNA na MyHeritage w końcu doprowadziło ją do jej biologicznego ojca, którzy mogli się po raz pierwszy spotkać. 

Thomas Edelmann, użytkownik MyHeritage z Niemiec, skontaktował się z naszym zespołem, aby poprosić o pomoc w odnalezieniu potomków żydowskiej rodziny, której sklep został skonfiskowany przez Niemców podczas II wojny światowej. Dziadek Thomasa kupił ten biznes od żydowskich założycieli, gdy zostali zmuszeni do jego sprzedaży, już w 1938 roku. Był zdeterminowany, by odnaleźć potomków i dokonać zadośćuczynienia. Poruszająca historia ukazała się na CNN.

Na naszym polskim blogu umieściliśmy również wiele historii od naszych polskich użytkowników – dziękujemy za ich przesłanie, zapraszamy do przesyłania historii również w tym roku na poland@myheritage.com.

Zespół MyHeritage

Pomimo pracy zdalnej, zespół MyHeritage stale ze sobą współpracował, a to za sprawą technologii, dzięki czemu wszystkie zespoły mogły i mogą wymieniać się pomysłami, współpracować przy różnych projektach i otrzymywać wiadomości o ważnych aktualizacjach. 

W sierpniu zorganizowaliśmy wewnętrzny wirtualny „Ideathon”. Zaprosiliśmy wszystkich pracowników z każdego działu, aby przedstawili nowe i innowacyjne pomysły na produkty i funkcje MyHeritage. Nie możemy się doczekać, aby podzielić się z Tobą zwycięskimi pomysłami w najbliższych miesiącach.

Jesienią zorganizowaliśmy zdalny hackaton, wydarzenie przypominające „bieg do celu”, w którym pracownicy mogli współpracować nad rozwojem nieszablonowych pomysłów. Poprzedni hackaton doprowadził nas do stworzenia funkcji MyHeritage In Color™. Wiele pomysłów pojawiło się i zostało dodanych do naszej „mapy drogowej produktów”.

Od czasu przejścia do pracy z domu w marcu, pracownicy MyHeritage mogli wziąć udział w 60-ciu wirtualnych wykładach i wydarzeniach, w tym sesjach ekspertów, pokazach gotowania, rozmowach w stylu „TED”, i innych.

200 pracowników zostało zatrudnionych do pracy w nowym MyHeritage Lab, oprócz 72 pracowników MyHeritage zatrudnionych w ciągu ostatniego roku. Rodziny naszych pracowników również rozrosły się – obchodziliśmy 4 wesela MyHeritage i dodaliśmy 47 dzieci do naszych drzew genealogicznych.

Podsumowanie

Rok 2020 był zaskakującym rokiem, do którego nikt tak naprawdę nie mógł się przygotować, ani w pełni zaplanować jego przebieg. Dla tak wielu był to trudny tok, dostarczając nowych wyzwań i zmuszając nas do zaakceptowania nowej rzeczywistości. Cieszymy się, że udało nam się „przetrwać” i czekamy na czas, kiedy COVID-19 będzie wyłącznie wspomnieniem. Wszyscy mamy nadzieję na czas, w którym będziemy mogli ponownie zobaczyć naszych bliskich osobiście i bez ograniczeń.

W ciągu ostatniego roku opracowaliśmy nowe, przydatne funkcje, które stanowią ogromną wartość dla społeczności genealogicznej. Ciężko pracowaliśmy, by wzmocnić naszą wspólnotę, przybliżając nas wszystkich nieco bliżej do siebie, i tę pracę będziemy kontynuować.

Życzymy Wam i Waszym rodzinom szczęśliwego i zdrowego Nowego Roku!

Komentarze

Adres e-mail jest prywatny i nie będzie wyświetlany.

 • Wojciech

  2 stycznia, 2021

  1. Odświeżenie teorii rodzinnej w moim przypadku spowodowało usunięcie prawidłowej teorii.

  2. Family tree builder nie działa na macOS Big Sur.

 • A.X.

  4 stycznia, 2021

  niewygodne komentarze szybko znikają

 • zbigniew

  18 stycznia, 2021

  Brak komentarza.