Nowa funkcja: Widok przodków w drzewie genealogicznym

Nowa funkcja: Widok przodków w drzewie genealogicznym

Komentarze

Wprowadziliśmy dla Was długo wyczekiwaną funkcję! W tym tygodniu udostępniliśmy tryb “Widok przodków” – Pedigree View dla drzew genealogicznych, stworzony w odpowiedzi na popularne zapotrzebowanie naszych użytkowników. Wielu użytkowników uważa widok przodków za najbardziej pożądaną funkcję w MyHeritage, dlatego cieszymy się, że możemy ją wprowadzić!

Widok przodków zawiera osobę główną i jej/jego przodków. Nie pokazuje rodzeństwa, małżonków ani nikogo innego, kto nie jest bezpośrednim przodkiem. W tym widoku możesz przejść do dowolnej osoby znajdującej się w twoim drzewie i zobaczyć również jej rodowód.

Nowy widok przodków nie zastępuje bieżącego widoku, który nazywamy Widokiem rodzinnym. Jest on dodatkowo dostępny i można przełączać między tymi widokami.

Przegląd

Aby przejść do widoku przodków, przejdź do drzewa genealogicznego i wybierz „Widok przodków” w prawym górnym rogu.

Wówczas pojawi się widok przodków w Twoim drzewie genealogicznym. Kliknij „Widok rodzinny”, aby wrócić do pełnego drzewa genealogicznego. Kiedy jesteś w widoku przodków, możesz kliknąć ikonę ustawień (wygląda jak koło zębate), aby ustawić ten widok, jako domyślny.

Doświadczeni genealogowie natychmiast docenią fakt, że jednostki pojawiają się w widoku przodków wraz z nazwiskami panieńskimi, a nie nazwiskami po zawarciu małżeństwa lub domniemanymi nazwiskami.

Jako nowy widok twojego istniejącego drzewa genealogicznego, zawiera on wiele takich samych funkcji drzewa genealogicznego, do których jesteś przyzwyczajony. Możesz na przykład wyszukiwać osoby w swoim drzewie, powiększać i pomniejszać je dokładnie tak, jak w widoku rodziny. Wszelkie oznaczenia identyfikacyjne związane z profilem (np. Smart Matches, Record Matches i DNA) również pojawiają się w widoku Pedigree i możesz na nie kliknąć, aby zobaczyć odpowiednie dopasowania.

Nowy widok przodków rozróżnia osoby, które mają Smart Matches i Record Matches, w oczekiwaniu na potwierdzenie (wypełnione w odznakach) oraz Smart Matches i Record Matches, które zostały już potwierdzone (puste odznaki). Jeśli wszystkie połączenia zostały odrzucone, ponieważ uważasz je za nieprawidłowe, znaczek zniknie. Dzięki temu łatwo zorientujesz się, które profile Twoich przodków wymagają Twojej uwagi – funkcja, o którą również prosiliście Wy.

Kliknięcie na profil osoby w drzewie otwiera panel profilu po lewej stronie ekranu, gdzie można przejrzeć więcej szczegółów na temat osoby i wszystkich bezpośrednich krewnych danej osoby, nawet tych, które nie są pokazane w Widoku przodków, takich jak rodzeństwo, małżonek i dzieci.

Wystarczy kliknąć dowolną z tych strzałek, aby rozwinąć drzewo dla tego przodka i ujawnić więcej przodków na tej linii.

Podsumowanie

Cieszymy się, że możemy Wam przedstawić nowy “Widok przodków”, który opracowaliśmy w odpowiedzi na wiele próśb ze strony społeczności. W tym pierwszym wydaniu, widok przodków jest tylko do odczytu; możliwość dodawania, edytowania i usuwania profili drzew z widoku przodków jest już prawie gotowa, zostanie wydana bardzo szybko, w ciągu kilku następnych tygodni. Na razie jeśli chcesz edytować informacje, przełącz się do widoku rodzinnego i tam edytuj.

Mamy nadzieję, że spodoba Ci się Widok Rodzinny i jeśli istnieje więcej takich funkcji, które chciałbyś zobaczyć w MyHeritage, napisz do nas w komentarzach poniżej!

 

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

 • Mateusz


  17 maja, 2018

  Witam. Chciałbym zapytać kiedy pojawi się polski cennik. Jestem zainteresowany kupnem kompletnego pakietu natomiast płatnosc w obcych walutach i to co ciekawe ta sama kwota w kazdej z nich troche zniecheca. Chetnie zamiast 100 €, $ czy £ zakupiłbym pakiet roczny kompletny za 100PLN.
  Pozdrawiam.

  • Kasia


   21 maja, 2018

   Witam serdecznie, dziękuję za wiadomość. Zwrócę się do „góry” w Pańskiej kwestii 🙂 Pozdrowienia, Kasia