Podsumowanie roku 2017 w MyHeritage

Podsumowanie roku 2017 w MyHeritage

Rok 2017 był ekscytującym rokiem, wypełnionym nowymi technologiami i innowacjami, niesamowitymi rodzinnymi spotkaniami i innymi wydarzeniami. Dziękujemy, że byliście i jesteście z nami!

Zbliżając się do końca roku, mamy teraz doskonałą okazję przyjrzeć się temu, co zrobiliśmy w 2017, przygotowując się do kolejnych zmian, nowości i nowinek w 2018. Na samym końcu tego wpisu zaprezentowaliśmy statystyki!

Najważniejsze wydarzenia z 2017 roku w MyHeritage

Na początku 2017 roku skoncentrowaliśmy się na zdobywaniu nowych narzędzi i technologii. W lutym wprowadziliśmy nowe i ulepszone strony Odkryć. Wszystkie połączenia Smart Matches oraz Record Matches zostały zunifikowane i zorganizowane na dwóch głównych stronach: Podobieństwa wg osób i Podobieństwa wg źródeł. Uruchomiliśmy również funkcję „Wartość dodana”, która opisuje informacje przyrostowe, które można dodać do drzewa.

Następnie wprowadziliśmy Kontroler spójności drzewa, który pomoże Ci uczynić drzewo genealogiczne bardziej dokładnym niż kiedykolwiek wcześniej. Narzędzie to służy do skanowania drzewa genealogicznego i wykrywania błędów, i nieścisłości w danych. Nasi użytkownicy uwielbiają Kontroler Spójności drzewa, który w 2017 roku doprowadził do usunięcia milionów błędów w internetowych drzewach genealogicznych na MyHeritage.

Później, również w lutym, wprowadziliśmy Photo Discoveries – innowacyjną technologię, którą udało nam się posunąć o krok dalej, i zastosować przy zdjęciach. Odkrywanie zdjęć umożliwia łatwe dodawanie zdjęć osobom z drzewa genealogicznego, dla których nie posiadałeś zdjęć. MyHeritage jest jedyną usługą oferującą taką funkcję. Od czasu jej wydania, użytkownicy MyHeritage korzystają z programu Photo Discoveries, aby dodawać co miesiąc około pół miliona brakujących zdjęć do swoich drzew.

Luty był przepełniony nowościami. Wzięliśmy również udział w RootsTech, najważniejszej konferencji genealogicznej roku, która odbyła się w Salt Lake City w stanie Utah.

W 2017 roku gościliśmy na RootsTech After-Party. Zabawa była wesoła, z wyśmienitym jedzeniem, napojami, magikami, zabawnymi grami, nagrodami i rozrywkowym karaoke przez całą noc. Genealogowie również wiedzą jak się bawić!

</iframe>MyHeritage RootsTech After Party 2017 from MyHeritage on Vimeo

W marcu udaliśmy się na kolejną wyprawę Tribal Quest – tym razem na Syberię! Tribal Quest jest inicjatywą MyHeritage pro bono, której celem jest dokumentowanie historii rodzinnych społeczności plemiennych na całym świecie. Pomagamy plemionom cyfrowo zachować ich historię rodzinną dla przyszłych pokoleń. Syberia była naszą trzecią, po wcześniejszych wyprawach do Papui Nowej Gwinei i Namibii.

Członkowie zespołu MyHeritage Shahar i Golan dzielą chwilę z dziećmi Nieńców na Syberii.

Członkowie zespołu MyHeritage Shahar i Golan dzielą chwilę z dziećmi Nieńców na Syberii.

Nasz zespół sześciu wolontariuszy pracowniczych spędził miesiąc, dokumentując historie Nieńców mieszkających na Półwyspie Jamalskim na Syberii.

Nasz zespół Tribal Quest z plemieniem Nienców na Syberii.

Oto krótkie wideo z wyprawy:

W maju wprowadziliśmy bardzo pożądaną przez Was funkcję – Katalog zbiorów. Ta sekcja na naszej stronie internetowej zawiera listę historycznych zbiorów rekordów indeksowanych i dostępnych w wyszukiwarce MyHeritage SuperSearch. Zapoznaj się z Katalogiem zbiorów.

W sierpniu ogłosiliśmy, że przekroczyliśmy liczbę 8 miliardów rekordów historycznych w  wyszukiwarce SuperSearch! Jest to ważny kamień milowy i z niecierpliwością czekamy na kolejne kamienie milowe w przyszłości, ponieważ codziennie dodajemy miliony nowych rekordów do SuperSearch.

Później, w sierpniu przejęliśmy oprogramowanie Legacy Family Tree and webinar series.

Wszystkich dwunastu pracowników korporacji Millennia dołączyło do MyHeritage i zajmują się dbaniem o klientów Legacy Family Tree oraz rozwijaniem nowych ulepszeń w oprogramowaniu Legacy, które zostanie wydane w 2018 roku w ramach nowej wersji 10 Legacy Family Tree.

W 2017 roku uczestniczyliśmy we wszystkich najważniejszych konferencjach genealogicznych. We wrześniu br. uczestniczyliśmy w FGS (Federacji Towarzystw Genealogicznych) w Pittsburghu w Pensylwanii.

Uczestniczyliśmy w konferencjach na całym świecie; w Finlandii, Brazylii, Australii, Nowej Zelandii, Szwecji, Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii i wielu innych. Mamy nadzieję, że wkrótce zobaczymy Was na zbliżającej się konferencji w 2018 roku!

Nasze pierwsze jednodniowe seminarium Genealogii odbyło się w październiku. Podczas seminarium odbyły się prezentacje ekspertów z dziedziny DNA, żydowskiej genealogii, ogólnych technik badawczych i trendów technologicznych dla genealogii. Wykłady są dostępne dla Was bezpłatnie, w Legacy Family Tree Webinars. Oglądaj teraz wykłady.

W listopadzie wydaliśmy nową funkcję Do-it-Yourself Historical Record Fixes. Dzięki temu użytkownicy mogą sugerować alternatywne nazwy w rekordach historycznych w SuperSearch, jeśli nazwa zostanie błędnie wpisana w transkrypcji lub rekordzie. Aby dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego ta funkcja jest ważna i jak można połączyć się z innymi użytkownikami MyHeritage powstanie na ten temat wpis na blogu (wpis na ten temat już wkrótce pojawi się na blogu).

W listopadzie dodaliśmy do SuperSearch Ellis Island and other New York Passenger Lists, 18201957  z unikalnymi treściami. Nowa kolekcja oferuje 9 miliony nazwisk, w tym 26,6 milionów nazwisk krewnych pasażerów, o których informacja może zostać odnaleziona tylko na MyHeritage. Pokonaliśmy także problem podwójnych stron, które udało nam się tworzyć/łączyć na jedno zdjęcie.

W ostatnich dniach wydaliśmy obszerną kolekcję roczników amerykańskich, 1890-1979. Jest to jeden z największych zbiorów zdigitalizowanych amerykańskich roczników, który zapewnia bezprecedensową relację genealogiczną osób, które przez 90 lat uczęszczały do szkół średnich w Stanach Zjednoczonych. Roczniki są znakomitymi zapisami genealogicznymi, wśród których znajdują się portrety osobiste i zdjęcia grupowe. Pracujemy nad niesamowitymi nowymi technologiami, które pozwolą na wydobycie jeszcze większej wartości z roczników i w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Brad Pitt rysunek pośrodku. Kickapoo High School Yearbook, 1979. Roczniki MyHeritage U. S. S. Yearbook, 1890-1979.

Brad Pitt rysunek pośrodku. Kickapoo High School Yearbook, 1979. Roczniki MyHeritage U. S. S. Yearbook, 1890-1979.

Badania MyHeritage – Survey (Ankiety)

Nasz Zespół Naukowy niedawno opublikował projekt badawczy Surveys, aby pomóc nam zbadać, w jaki sposób genetyka wpływa na różne aspekty naszego życia, we współpracy ze Społecznością MyHeritage.

Zapraszamy wszystkich użytkowników MyHeritage do wzięcia udziału w tym projekcie.

Bardzo dziękujemy tym z Państwa, którzy wzięli udział w ankietach – otrzymaliśmy do tej pory ponad 2 miliony odpowiedzi na pytania! Nasz zespół naukowy dokonał już kilku wstępnych odkryć przy użyciu odpowiedzi ankietowych. Znaleźliśmy na przykład korelację pomiędzy wskaźnikiem masy ciała danej osoby (BMI) a jej historią zawałów serca. Dowiedz się więcej o naszych odkryciach tutaj. (w języku angielskim)

Statystyki

Oto kilka statystyk z tego ostatniego roku w MyHeritage:

Dodaliśmy ponad 553 mln nowych rekordów historycznych.

Dodaliśmy ponad 685 mln nowych profili drzew genealogicznych.

W 2017 r. do firmy dołączyło 95 pracowników (wzrosliśmy z 325 do 420).

2018 roku, nadchodzimy!

Jakże porywający był rok 2017! Nie możemy uwierzyć, że tak wiele udało nam się osiągnąć w ciągu zaledwie jednego roku. A najlepsze jest to, że towarzyszyło nam przy tym mnóstwo zabawy. Rozpoczynając nowy rok, jesteśmy zdecydowani nadal wprowadzać innowacje i rozwijać nowe i udoskonalone technologie dla Ciebie, z korzyścią dla historii rodziny. Mamy ogromną mapę drogową pełną ekscytujących funkcji, zdigitalizowanych zapisów historycznych i jeszcze więcej niespodzianek. Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, co ma nadejść w 2018 roku i jesteśmy wdzięczni za to, że jesteś z nami podczas tej podróży.

Życzymy Tobie i Twojej rodzinie szczęśliwego Nowego Roku!

Komentarze

Adres e-mail jest prywatny i nie będzie wyświetlany.

 • Romuald

  14 stycznia, 2018

  Jesteście bardzo potrzebni trzymajcie się ciepło bo bez Was nasze drzewo genealogiczne nie było by takie super. STO LAT ZYCZĘ WSZYSTKIM PRACOWNIKOM ORAZ ZAINTERESOWANYM.

  • K

   Kasia

   22 stycznia, 2018

   Dziękujemy Panie Romualdzie, bardzo nam miło otrzymać tyle dobrej energii i dobrych słów! Pozdrawiamy z MH!Wszystkiego dobrego, zdrowia!

 • Zdzisław

  14 stycznia, 2018

  Osiągnięcia bardzo interesujące. Zabrakło jednak czasu na przywrócenie funkcji – sortowanie zdjęć według daty. Pozdrawiam

  • K

   Kasia

   22 stycznia, 2018

   Panie Zdzisławie, dziękujemy za zwrócenie uwagi, będziemy pamiętać o tym! Wszystkiego dobrego z MH!

 • Jarek

  15 stycznia, 2018

  Będę tutaj zaglądać, pozdrawiam!

 • Stanisław

  19 stycznia, 2018

  Miniony rok 2017 obfitował w fascynujące odkrycia. Jednym z nich było powiązanie – żyjących w XIX w. księży z moją prababką Anną. Dało to początek „Mojej Genealogii Duchownej”. A wszystko zaczęło się od tego, że dzięki życzliwej uprzejmości zupełnie obcych osób wzbogaciłem się o zdjęcie i dane biograficzne: ks. Bolesława Wodyńskiego – syna Grzegorza i Anny z Ryznerskich, który był bratem mojego dziadka Stanisława.

  Bolesław Wodyński urodził się on 25 maja 1846 r. w Dębowcu. Oprócz mojego dziadka ksiądz Bolesław Wodyński miał 4 braci: Kajetana, dwóch Janów, Karola i siostrę Józefę. Do szkoły średniej uczęszczał na początku w Tarnowie a później w Rzeszowie. Po studiach w Seminarium Duchownym w Przemyślu w 1870 r. Bolesław Wodyński przyjął święcenia kapłańskie z rąk arcybiskupa Wierzchleskiego we Lwowie. Jako wikary pracował w Sokołowie i Leżajsku, a następnie w Nozdrzcu, gdzie po śmierci tamtejszego proboszcza ks. Ryznerskiego od 1878 r. kierował tą parafią przez kolejnych 10 lat. 23 maja 1888 r. ksiądz Bolesław Wodyński objął urząd proboszcza w parafii zaleszańskiej.

  Prawie 10 lat później w 1897 r. udzielił mojemu ojcu – chrztu. W zapisie tego wydarzenia – pojawili się wszyscy: mój ojciec – Stanisław Leon, wraz ze swoimi rodzicami, a moimi dziadkami Stanisławem i Heleną z Gerasińskich Wodyńskich. Z głębin czasu wychynęli się też moi, po mieczu pradziadkowie – Grzegorz i Anna z Ryznerskich. Kądziel zaś była reprezentowana przez pradziadków Feliksa i Katarzynę z Lepiankowiczów Gerasińskich, a podpisał się pod tym ksiądz, który był zarazem, stryjem chrzczonego, bratem jego ojca i synem dziadków chłopca, który przyszedł na świat w Grębowie nad Sanem.

  Z posługą kapłańską ks. Bolesława w Nozdrzcu otworzył się przede mną, inny genealogiczny trop. Moim bowiem prapradziadkiem, a dziadkiem księdza był, żyjący w latach 1782- 1864 Józef Ryznerski, mąż Anny z Watulewiczów, ojciec Anny – matki księdza – mojej prababki. Występujący w dokumentach kościelnych poprzednik ks. Bolesława – nosił nazwisko Ryznerski. Założyłem, że mógł być jego, a zarazem także i moi krewnym. Brat dziadka pojawił się bowiem w tej parafii na rok przed śmiercią proboszcza, który zmarł w 1877 r. Mogło być więc możliwe, że ksiądz Ryznerski będąc chorym – poprosił o przysłanie mu do pomocy wikarego krewniaka. Za tymi powiązaniami rodzinnymi przemawiało także i to, że moi dziadkowie Stanisław i Helena z Gerasińskich brali ślub w 1878 roku, właśnie tam w Nozdrzcu. Tak samo, wcześniej – siostra babci Marianna Wiktoria Józefa wyszła w 1876 r. za mąż w Nozdrzcu za Jana Kudewicza restauratora ze Lwowa.

  I rzeczywiście – potwierdziła się genealogiczna hipoteza bo udało mi się ustalić, iż ks. Ryznerski miał na imię Walenty i był synem moich prapradziadków, bratem prababki Anny.

  Genealogiczną zagadką w 2017 roku był również kolejny kapłan o tym nazwisku: ks. Hipolit Ryznerski, wikary w latach 1864- 1871 w Krościenku Wyżnym, a następnie proboszcz w parafii Kobylanka, gdzie zmarł w 1902 roku, ale dzięki aktualnemu proboszczowi Sanktuarium w Kobylance ks. Romanowi Gierkowi udało się mi go połączyć z prapradziadkami Józefem i Kunegundą z Watulewiczów Ryznerskimi. Okazało się, że był ich wnukiem – synem Ignacego i Teresy de domo Donat Ryznerskich, siostrzeńcem prababki Anny.

  Opisując historię tych, którzy w łańcuchu pokoleń przed nimi żyli – przekazuję pamięć o nich wnuczkom i wnukom.