To był wspaniały rok: Powspominajcie razem z nami rok 2016 w MyHeritage

To był wspaniały rok: Powspominajcie razem z nami rok 2016 w MyHeritage

2016 okazał się historycznym rokiem na całym świecie, i bardzo znaczącym dla MyHeritage.

Chcielibyśmy, abyście razem z nami przyjrzeli się naszym wspomnieniom, dokonaniom w MyHeritage, które sprawiły, że codziennie czujemy, że nasza praca ma sens, i że wizja i pasja naszego CEO o zbliżeniu ludzi z całego świata do siebie, codziennie staje się prawdą i rzeczywistością.

Po kolei: 

W styczniu 2016, do naszej aplikacji mobilnej udało nam się wprowadzić funkcję Nagrywanie Audio. Od tamtej pory mogliście przeprowadzać rozmowy z najbliższymi, bezpośrednio z profilu danego krewnego w drzewie, a tym samym z możliwością nagrywania tej rozmowy i zachowania jej w profilu.

W lutym, wprowadziliśmy najnowszą wersję naszego oprogramowania Family Tree Builder 8.0, całkowicie zmieniając jego wewnętrzną infrastrukturę, tak aby mogła ona wesprzec bardzo duże drzewa rodzinne, dostarczać rezultaty jeszcze szybciej, i oferować ulepszoną integralność danych.

Następnie wzięliśmy udział w konferencji RootsTech 2016 w Utah – największa i najważniejsza na świecie, coroczna konferencja genealogiczna. Spędziliśmy niesamowity czas, mogąc zademonstrować wiele funkcji osobom, które odwiedziły nasze stoisko, wygłaszając prezentacje dla większego grona słuczachy.

Podczas RootsTech, nasz wiceprezydent ds. Marketingu – Aaron Godfrey – wygłosił prezentację na temat wizji MyHeritage.

Aaron przedstawił także nasze inspirujące video.:

W lutym, do naszej firmy wprowadziliśmy także program wolontaryjny, w którym nasi pracownicy regularnie odwiedzają lokalne licea, stając się mentorami dla dzieci z trudnych rodzin. Otrzymaliśmy bardzo wiele pozywytnych sygnałów, o tym, że studenci lubią zajęcia, i czekają na nie z niecierpliwością.

W marcu, pracownicy MyHeritage zorganizowali wizytę w lokalnym szpitalu, spędzając czas z dziećmi ciężko chorymi.

W kwietniu, wprowadziliśmy rewolucyjną i unikalną technologię – Book Matching – która automatycznie wyszukuje połączeń dla osób z drzewa w naszej kolekcji zdigitalizowanych książek historycznych – dając możliwość użytkownikom na znalezienie informacji, których nie otrzymaliby w żadnym, innym miejscu. MyHeritage jest jedyną firmą, która posiada funkcję łączenia fragmentów książek z profilami osób w drzewie genealogicznym.

Wprowadziliśmy także Record Detective II, opierając się na jego poprzedniku, dodając jednak 2,2 miliarda nowych połączeń i wiele pasujących dokumentów dla każdego rekordu. Ulepszona wersja generuje wiele nowych połączeń dla historii rodzin i wiele odkryć.

Kolejną ekscytującą wiadomością w kwietniu było wprowadzenie Społeczności MyHeritage. Społeczność MyHeritage została stworzona dla naszego 85 milionowego i ciągle powiekszającego się grona użytkowników. Jej celem jest wzajemna pomoc pomiędzy użytkownikami w duchu pasji do genealogii i odkrywania historii rodziny. W Społeczności prośby i zapytania są różne; od prośb o pomoc w przetłumaczeniu rekordu, przez prośbę w odczytaniu pisma ręcznego, zidentyfikowanie nieznanych osób ze zdjęcia, aż po pomoc w odkryciu dawno zaginionego przodka – pomagając sobie między sobą.

Nasza aplikacja mobilna również została zaktualizowana, poprzez dodanie do niej funkcjonalności Record Matched i Smart Matches – pozwalając na dodawanie wyników bezpośrednio do drzewa; jak również dodanie do aplikacji funkcji Instant Discoveries.

W maju, wprowadziliśmy Tribal Quest, incjatywę pro bono MyHeritage, której celem jest dokumentowanie historii rodzin społeczności z plemion na całym świecie. Staramy się pomagać ludziom z plemenia, którzy nie posiadają dostępu do technologii, zachowywać historię ich rodzin dla przyszłych pokoleń. Nasz zespół Tribal Quest odwiedził dotychczas Namibię, Papua New Guinea, planując kolejne podróże w bliskiej przyszłości.

Czerwiec przyniósł wprowadzenie Wykresu Promienistego, przepięknego, nowego formatu wykresu drzewa genealogicznego. Wykres ten pozwala na utworzenie „drzewa“ z nieograniczoną ilościa pokoleń. Po wyborze osoby, która ma znajdować się w centrum wykresu, zostaną przedstawione w promieniach jego/jej przodkowie.

Badacze MyHeritage pomogli Nata Gattegnoz Korfu, który przeżył Holocaust, w odnalezniu kuzynów, o których istnieniu nie wiedział. Podczas emocjonującego spotkania członków rodziny, udało nam się zaskoczyć ich Wykresem Promienistym. Olbrzymich rozmiarów plakat zawierał 900 osób, mierząc 1,8 metra wysokości. Wideo z całego wydarzenia możecie znaleźć tutaj:

Przebudowaliśmy także sekcję zdjęć w witrynie rodziny MyHeritage, dodając całkiem nowy interfejs, sprawiliśmy że zdjęcia zostają wyświetlone w łatwiejszy i szybszy sposób; to samo tyczy się ładowania zdjęć – od tamtej pory zdjęcia ładowane są w szybszm tempie, jak również dzielenie się z nimi jest łatwiejsze i szybsze.

Również w czerwcu MyHeritage pojawiło się w mediach ze sprawą dotyczącą szeroko zakrojonych badań, które zostały przeprowadzane na żydowskiej społeczności z greckiej wyspy Korfu. Punktem kulminacyjnym było spotkanie  potomków rodziny żydowskiej, ukrytej podczas II wojny światowej na Ereikoussa – maleńkiej wyspie na północ od Korfu z potomkami dzielnych greckich wyspiarzy, którzy ryzykowali życie, by ratować tę rodzinę. Dzięki tym badaniom, odkryliśmy wiele dodatkowych historii i nasza podróż przemieniła się w większy projekt, który miał na celu zrekonstruować historię społeczności żydowskiej Korfu.

Na zdjęciu: Dziadkowie Amira, David i Rosa Belleli, z ich trójką dzieci.

Przez cały rok, kontynuowaliśmy nasze wysiłki dotyczące fotografowania nagrobków cmentarzy i indeksowania informacji z nich dla przyszłych pokoleń. Jest to bardzo ważny projekt, do którego jesteśmy zobowiązani, angażując cały świat. We wrześniu, podzieliliśmy się z Wami wiadomościąo zakończeniu ponad 50% naszego celu digitalizacji każdego cmentarz w Izraelu – dążąc do tego, aby Izrael stał się pierwszym krajem, którego wszystkie nagrobki zostały zachowane online; wraz z dostępem do informacji o nich online. Wszystkie dane nagrobków są dostępne na MyHeritage bezpłatnie.

Pod koniec czerwca, wprowadziliśmy Family Map – innowacyjny sposób na wizualizację historii Twojej rodziny. FamilyMap splata informacje z Twojego drzewa genealogicznego, takie jak daty urodzenia, zawarcia małżeństwa, daty zgonów, jak również zeskanowane zdjecia Twojej rodziny, przedstawiając je na interaktywnej mapie, dostarczając geograficznych i historycznych wglądów do historii Twojej rodziny.

Udało nam się także powiększyć przestrzeń biurową w naszej globalnej centrali, aby pomieścić nasz stale rosnący w siłę zespół.

Wprowadziliśmy także Powiadomienia SuperSearch, które automatycznie przywołują Twoje stare zapytania. Mianowicie, jeśli w przeszłości podczas poszukiwań nie udało się odnaleźć danego rekordu, wówczas kiedy zostaje on wprowadzony do MyHeritage, zostaniesz o tym powiadomiony. Tak więc, zamiast sprawdzania co jakiś czas, czy dany rekord, osoba itd. pojawiły się na MyHeritage, system nie tylko zrobi to za Ciebie, ale i poinformuje Cię o tym.

W listopadzie, wprowadziliśmy również kolejną aktualizację do naszej aplikacji mobilnej, wprowadzając do wersji mobilnej powiadomienia o zaistniałym odkryciu, w czasie rzeczywistym, jak również Wyświetlenia wnaliście, dla łatwiejszego przeglądania drzew rodzinnych.

Powiększyliśmy także nasze biura w siedzibie w Izraelu, otwierając nowy, dodatkowy budynek w centrum Tel Avivu, który stał się miejscem pracy dla 60 szczęśliwych pracowników.

Rekordy historyczne

Do naszej bazy dodaliśmy wiele nowych rekordów historycznych przez cały 2016 rok, łącznie z ekluzywnymi kolekcjami.

Statystyki:

Oto statystyki dotyczące MyHeritage w 2016 roku:

802 miliony nowych rekordów historycznych.
727 miliony nowych profili w drzewach genealogicznych.
61 milionów nowych zdjęć.
76 pracowników dołączyło do firmy (z 249  pracowników w 2015 urosliśmy do 325 w 2016).

Podsumowanie

Wszystko, co robimy, jest oparte na naszej pasji do pomagania ludziom na całym świecie w odkrywaniu, zachowywaniu i udostępnianiu historii rodzin. Czujemy się zaszczyceni, mogąc nazwać naszą firmę, tą, która może i odmienia życia ludzi na całym świecie. Oto wideo, które przedstawia niektóre z naszych ulubionych zjazdów rodzinnych 2016:

W ciągu ostatniego roku, wielu użytkowników MyHeritage dzieliło się z nami swoimi historiami.
Nasze starania zostały również docenione w branży genealogicznej. W tym tygodniu, znany holenderski bloger genealogiczny, opiniotwórca i influencer w przemyśle – Tamura Jones, opublikował swoje coroczne GeneAwards na rok 2016. Jesteśmy dumni, że wybrał właśnie nas – MyHeritage, jako najlepszą organizację genealogiczną w 2016. W swoim podsumowaniu, Tamura napisał:

MyHeritage zrobiło to, co powinno było robić; ulepszało swoje produkty i usługi, aby zapewnić zwiększoną wartość dla swoich użytkowników.

Z początkiem nowego roku, zobowiązujemy się do kontynuowania naszej misji do innowacji i rozwoju nowych i ulepszonych technologii dla historii rodzinnej, oraz do robienia rzeczy, których nikt nie robił wcześniej. Mamy całą listę ciekawych funkcji i cyfrowych zapisów historycznych, które będą dodawane w nadchodzącym roku. Patrzymy w przyszłość i jestesmy podekscytowani tym, co przyniesie bliska przyszłość. Mamy nadzieję, że chociaż w małym stopniu podzielacie nasz entuzjazm i docenicie naszą pasję oraz pracę.
Życzymy Tobie i Twojej rodzinie wszystkiego najlepszego w 2017 roku!

Komentarze

Adres e-mail jest prywatny i nie będzie wyświetlany.

 • Ewelina

  20 stycznia, 2017

  witam
  czy jeśli zaproszony prze zemnie użytkownik skasuje gałąź , to mogę ją jakoś odzyskać .
  błagam o pomoc !

 • Julian

  5 lutego, 2017

  W dalszym ciągu szukam w kraju i za granica u znajomych genealogów i w rodzinie moich przodków, czyli wszędzie przez internet. Ale już zdrowia brak, by zajrzeć osobiście tam gdzie mogą być papiery o moich przodkach tak po nazwisku ; Sawicki. I np. wiem że jest księga metrykalna od 1706 r. na plebani w Chęcinach, a Genbazie są Chęciny w metrykach, ale od 1726 r. Wiem także że jest księga szlachty polskiej w AP w Kielcach i nawet tam pisałem, ale odp. była taka ; to 5 dni za mało na ich przeglądanie, koniec, kropka, zostaje tylko nadzieja, ze ktoś to przeszuka i publicznie poda, lub przez przypadek to mi się trafi. Ale Dzięki Bogu i ludziom dobrej woli w kraju i za granicą, tez mimo wszystko historycznie jestem w 1455 r. w Sawicach Broniszach, czyli kolebka tego nazwiska, a metrykalnie na Ukrainie do 1751 r. – pozdrawiam wszystkich, też i MyHeritage ; Julian Sawicki

 • Teresa

  5 lutego, 2017

  Jesteście wspaniali tyle dobra robicie dla nas wszystkich za co z całego serca pragnę podziękować.

 • Teresa

  10 lutego, 2017

  Jak odzyskać drzewo genealogiczne MyHeritage ?

 • ROMAN

  10 lutego, 2017

  DNIA 17 WRZEŚNIA 2016 R.WYSŁAŁEM ZWROTNĄ WIADOMOŚĆ NA TEMAT OTRZYMANEGO DO WYDRUKU WYKRESU PROMIENISTEGO CYTUJĘ „NA PRZESŁANYM WYKRESIE ŻONA WPISANA JEST MYLNIE JAKO DANUTA BENGINOW.POWINNO BYĆ DANUTA TARAJKO.NALEŻY POPRAWIĆ BŁĄD.POZDRAWIAM ROMAN TARAJKO”.DO DZISIAJ NIE OTRZYMAŁEM ODPOWIEDZI,A BŁĄD NADAL ISTNIEJE.OCZEKUJĘ NA POTWIERDZENIE POPRAWY MYLNEGO NAZWISKA,GDYŻ NIE MOGĘ SKORZYSTAĆ Z WYKRESU.

  • K

   Kasia

   11 lutego, 2017

   Panie Romanie, bardzo mi przykro z powodu Pana oczekiwań, proszę bezpośrednio skontaktować sie z naszym zespołem obłsugi klienta na support@myheritage.com Dziękuję