Historia użytkownika: DNA przybliża ludzi, a ja wypełniłam pustkę, która istniała we mnie całe życie!

Historia użytkownika: DNA przybliża ludzi, a ja wypełniłam pustkę, która istniała we mnie całe życie!

Yentl Coeck urodziła się w 1997 roku w Antwerpii, w Belgii, jako córka 19-letniej matki, a jej początki były naznaczone poczuciem niepewności. Wychowywała się w rodzinie zastępczej, gdzie przez pewną część czasu mieszkała z rodzicami swojej matki. „Moja matka była bardzo młoda, kiedy mnie urodziła i zdecydowała się nie oddawać mnie do adopcji, ale była tylko częściowo obecna w moim życiu” – mówi. Yentl utrzymywała więź z rodziną zastępczą, z którą mieszkała jako 3-miesięczne dziecko, szczególnie z ich córką, którą czule nazywa „moją siostrą”. Od najmłodszych lat zawsze twardo stawiała czoła życiowym wyzwaniom. Jednak przez cały czas towarzyszyła jej pustka związana z niewiedzą, kim jest jej ojciec.

Po ukończeniu 21 lat Yentl opuściła dom swoich dziadków. Zerwawszy więzi z przeszłością, obrała nową, niezależną ścieżkę życia. Podróżowała po całym świecie – między innymi w poszukiwaniu najciekawszych miejsc do surfowania. Potem osiedliła się w Stanach Zjednoczonych, gdzie pracowała jako au pair.

Yentl at Horseshoe Bend in Arizona

Yentl w Horseshoe Bend w Arizonie

Yentl dorastała bez wiedzy o tym, kim był jej biologiczny ojciec, i zawsze chciała go odnaleźć. Jednak dopiero niedawno zdała sobie sprawę z tego, że testy DNA mogą jej w tym pomóc. Brat jej wówczas narzeczonego wykonał test z ciekawości, aby dowiedzieć się więcej o swoich włoskich korzeniach. Yentl zdała sobie wówczas sprawę, że test DNA może być właściwym kluczem do znalezienia odpowiedzi na pytanie o tożsamość jej ojca.

W listopadzie 2022 roku Yentl skorzystała z jednej z wyprzedaży DNA, z okazji Czarnego Piątku i zakupiła test DNA MyHeritage. W tym czasie wróciła do Belgii na zabieg chirurgiczny serca. Po długim czasie wykonała test i początkiem lutego 2023 r. otrzymała wyniki DNA: dwa bliskie dopasowania z kuzynem i siostrzenicą z Holandii.

The DNA Matches Yentl received on MyHeritage that led her to her father

Dopasowania DNA Yentl uzyskane na MyHeritage, które doprowadziły ją do jej ojca

Zaskoczeniem była Holandia. Jako, że Yentl nie wiedziała o istnieniu jakiejkolwiek holenderskiej rodziny, czuła i miała nadzieję, że te dopasowania mogą doprowadzić ją do jej ojca. I tak rozpoczęła się jej podróż, która okazała się szybsza niż kiedykolwiek myślała lub marzyła, że jest to możliwe.

Od razu skontaktowała się ze swoimi dopasowaniami DNA na Instagramie. Ku jej zaskoczeniu, oboje odpowiedzieli szybko i entuzjastycznie, zdeterminowani, by pomóc jej rozwiązać sprawę. Nieoczekiwanie okazało się, że siostrzenica przebywała w tym czasie w Belgii – zaledwie 7 minut drogi od miejsca, w którym przebywała Yentl!

Po zaledwie kilku godzinach odezwali się do niej z kluczową informacją: powiedzieli, że ojciec Yentl jest ich wujkiem, który również pochodzi z Holandii, i że chciałby z nią porozmawiać. Po kilku godzinach Yentl otrzymała od niego wiadomość z pytaniem, czy chciałaby się spotkać i obietnicą, że zrobi wszystko, co zechce.

Po trzech dniach Yentl spotkała Jamiego w restauracji. Od razu poczuli więź na linii ojciec-córka i spędzili razem ponad 3 godziny, rozmawiając i poznając się nawzajem. Jamie nie był pewien, czy pamięta matkę Yentl, ale czas i miejsce miały sens. Przede wszystkim to, jak czuł się z Yentl, miało wiele sensu.

Kilka dni później Yentl została zaproszona do domu Jamiego w Amsterdamie. Poznała jego żonę, „która przyjęła mnie ciepło i serdecznie”, a także trójkę ich dzieci w wieku 15, 12 i 6 lat.

Zdecydowali się skorzystać dodatkowo z możliwości wykonania testu na ojcostwo, choć oboje tak naprawdę nie kwestionowali swojego pokrewieństwa.

Yentl and Jamie take a paternity test

Yentl i Jamie wykonują test na Ojcostwo

Podczas oczekiwania na wyniki Yentl i Jamie stale się odwiedzali i wzajemnie do siebie zbliżali. Po upływie trzech tygodni wszystkie pozostałe wątpliwości, jeżeli w ogóle jakieś pozostały, zostały rozwiane: test potwierdził, że Jamie naprawdę jest ojcem Yentl.

Niedługo potem Yentl musiała opuścić Holandię i wrócić do Stanów Zjednoczonych, gdzie czekał na nią jej narzeczony, John. Pobrali się tego lata w Nowym Jorku, a Yentl planuje zorganizować duże przyjęcie weselne na początku przyszłej wiosny, aby jej tata mógł poprowadzić ją do ołtarza. Lub przynajmniej zatańczyć i poświętować razem z nią.

Yentl and John’s wedding, July 2023

Ślub Yentl i Johna, lipiec 2023 r.

Oto przepiękny wpis, który Yentl zamieściła na Instagramie, opowiadając o doświadczeniach związanych z odnalezieniem ojca:

Yentl's Instagram post

Wpis Yentl na Instagramie

Obecnie nasza promocja z okazji Cyber Poniedziałku została przedłużona! Nie czekajcie! Niezależnie od tego, czy szukasz dawno zaginionego krewnego, jest to doskonała okazja, aby dokonać niesamowitych odkryć lub podarować znaczący prezent w przystępnej cenie.

Zamów swój test DNA MyHeritage

Tagi: ,