NOWOŚĆ: Nowa opcja sortowania dla Wspólnych Podobieństw DNA

NOWOŚĆ: Nowa opcja sortowania dla Wspólnych Podobieństw DNA

Z przyjemnością ogłaszamy dodanie możliwości sortowania dla Współdzielonych Dopasowań DNA. Jest to jedno z kilku nowych ulepszeń, które wprowadzimy do Dopasowań DNA na MyHeritage w najbliższych tygodniach.

Współdzielone dopasowania DNA są cennym narzędziem dla użytkowników chcących dowiedzieć się, jak są spokrewnieni z konkretnym dopasowaniem DNA. Nowa funkcjonalność sortowania umożliwia sortowanie swoich Współdzielonych Dopasowań DNA w oparciu o bliskość ich relacji z Tobą lub z Dopasowaniem DNA, które przeglądasz i zyskać nowe spostrzeżenia.

Sortowanie Współdzielonych Dopasowań DNA jest unikalne dla MyHeritage, a ten nowy dodatek już otrzymał pochwałę od ekspertów w społeczności genealogicznej. Diahan Southard z Your DNA Guide mówi: ” Super!!! Jest to jedna z moich pożądanych funkcji i zrobi dużą różnicę”, a Janna Helshtein z DNA at Eye Level mówi: „To jest niesamowita funkcja, KOCHAM ją!”.

Poprzednio strona Przeglądaj dopasowanie DNA pokazywała listę Współdzielonych dopasowań DNA, która była wstępnie posortowana na podstawie sumy DNA współdzielonego między Tobą (lub osobą, której zestawem DNA zarządzasz) a konkretnym dopasowaniem, które przeglądasz. Teraz, oprócz wyświetlania Współdzielonych Dopasowań DNA według całkowitej ilości współdzielonego DNA, można również sortować listę współdzielonych dopasowań na podstawie ilości DNA dzielonego z Tobą lub ilości DNA dzielonego z dopasowaniem, które przeglądasz.

Sortowanie wspólnych dopasowań DNA

Aby sprawdzić nowy sposób sortowania dla wspólnych dopasowań DNA, odwiedź stronę Podobieństwa DNA, znajdź kartę podobieństwa, które chcesz przejrzeć, i kliknij ” Przejrzyj dopasowanie DNA”.

Otwarcie strony Przeglądu dopasowania DNA (kliknij, aby powiększyć)

Otwarcie strony Przeglądu dopasowania DNA (kliknij, aby powiększyć)

Przewiń stronę w dół do sekcji Wspólne dopasowania DNA. Zauważysz nową ikonę sortowania w prawym górnym rogu.

Nowe menu „Sortuj według” dla wspólnych dopasowań DNA (kliknij, aby powiększyć)

Nowe menu „Sortuj według” dla wspólnych dopasowań DNA (kliknij, aby powiększyć)

Domyślnie, Wspólne Dopasowania DNA są sortowane w porządku malejącym, zgodnie z sumą DNA, które dane osoby dzielą z Tobą i dopasowaniem, które aktualnie przeglądasz.

Kliknij ikonę, aby otworzyć menu i wybrać sposób sortowania listy Wspólnych Dopasowań DNA.

Opcje sortowania dla wspólnych dopasowań DNA (kliknij, aby powiększyć)

Opcje sortowania dla wspólnych dopasowań DNA (kliknij, aby powiększyć)

Jeśli wybierzesz „Współdzielone DNA z Tobą”, współdzielone dopasowania zostaną posortowane w porządku malejącym, na podstawie ilości DNA, które dzielą z zestawem, nad którym aktualnie pracujesz. Jeśli przeglądasz wspólne dopasowania dla zestawu DNA, którym zarządzasz dla kogoś innego, ta opcja wskaże imię i nazwisko tej osoby w rozwijanym oknie. Podobnie, jeśli wybierzesz ” Współdzielone DNA z „, dopasowania zostaną posortowane w porządku malejącym według ilości DNA, które dzielą z zestawem DNA, który aktualnie przeglądasz.

Zastosowanie

Współdzielone Dopasowania DNA są funkcją premium, która wymaga subskrypcji strony na MyHeritage (Premium, PremiumPlus lub Kompletnej). Jeśli przesłałeś swoje surowe dane DNA do MyHeritage z innej usługi, możesz zapłacić jednorazową opłatę za odblokowanie w wysokości 29 USD, aby uzyskać dostęp do Współdzielonych Dopasowań DNA, Szacunków Etnicznych, Grup Genetycznych i innych zaawansowanych narzędzi dla wyników DNA, takich jak Przeglądarka chromosomów, Teoria względności rodziny™ i AutoClusters. Dowiedz się więcej o naszych planach subskrypcji tutaj.

Podsumowanie

Sortowanie Wspólnych Dopasowań DNA w oparciu o nowe dostępne opcje sortowania pozwala na dokładniejsze określenie, jak jesteś spokrewniony z Dopasowaniem DNA, poprzez przeglądanie listy Wspólnych Dopasowań DNA na różne sposoby. Mamy nadzieję, że uznasz tę funkcję za przydatną i uzyskasz nowy wgląd w swoje badania genealogiczne.