Odkrycia Fernanda: Efekt kuli śnieżnej z testem DNA MyHeritage

Odkrycia Fernanda: Efekt kuli śnieżnej z testem DNA MyHeritage

W marcu 2022 roku na angielskim blogu opublikowaliśmy historię Fernando Hermansson Carabali i Ivana Andreasa, pary braci, którzy odnaleźli się dzięki testowi DNA MyHeritage – oraz ich późniejsze odkrycie dodatkowej pary sióstr mieszkających w Hiszpanii.

Byłaby to wystarczająco niesamowita historia, gdyby na tym się skończyło.

Ale tak się nie stało.

Test DNA, który wykonał Fernando, zapoczątkował serię odmieniających życie odkryć, nie tylko dla Fernanda, ale także dla osób z jego szerszego kręgu.

Sukces Fernando w teście DNA zainspirował jego byłą żonę, aby również skorzystała z testu – i znalazła siostrę.

Następnie przybrany ojciec Fernanda, który sam był adoptowany, zrobił test i odnalazł swojego biologicznego ojca.

W końcu Fernando zdołał odnaleźć swoją matkę i pojechał do Cali w Kolumbii, aby ją po raz pierwszy spotkać.

Stworzyliśmy krótki film dokumentalny, w którym śledzimy jego podróż i opowiadamy o tym, jak każde odkrycie torowało drogę nowym. Możecie go obejrzeć poniżej (w języku angielskim):

Historia Fernando pokazuje, jak magia odkryć DNA może wybrzmiewać poza Twoją własną historię i wpływać na ludzi wokół Ciebie. Życie ludzi na wielu kontynentach stało się bogatsze, kręgi rodzinne zostały poszerzone, a rany z przeszłości zaczęły się leczyć – wszystko dzięki prostemu testowi DNA MyHeritage.

Możesz również usłyszeć więcej o historii Fernando w naszym podcaście, Blast From My Past, odcinek 5: Kolumbijskie Więzi (w języku angielskim).

Czy dokonałeś niesamowitego odkrycia poprzez MyHeritage? Bardzo chcielibyśmy o tym usłyszeć! Prosimy o przesłanie go do nas poprzez ten formularz lub e-mail na adres stories@myheritage.com.