Po ponad 60 latach w końcu odnalazła swoje rodzeństwo, które straciło inną siostrę o tym samym imieniu wiele lat temu!

Po ponad 60 latach w końcu odnalazła swoje rodzeństwo, które straciło inną siostrę o tym samym imieniu wiele lat temu!

Susan (Suzy) Fraser, 64 lata, została adoptowana jako dziecko i spędziła większość swojego życia próbując odnaleźć się swoją biologiczną rodziną. Kilka lat temu zrobiła test DNA i znalazła kilkoro przyrodniego rodzeństwa… które, jak się okazało, straciło wiele lat wcześniej inną siostrę o tym samym imieniu i bardzo podobnym wyglądzie! Rodzeństwo stało się sobie bliskie, a tej jesieni w końcu miało okazję spotkać się osobiście.

Czy Ty również dokonałeś niesamowitego odkrycia poprzez MyHeritage? Opowiedz nam o tym!

’Muszę ci powiedzieć, że jestem twoją córką’

Urodzona w Australii, Suzy odkryła, że została adoptowana, gdy miała 5 lat i od tego momentu była bardzo ciekawa wiedzy o swojej rodzinie.

Suzy as a baby. Photo repaired, enhanced, and color-restored by MyHeritage

Suzy jako dziecko. Zdjęcie zreperowane, ulepszone i przywrócone do koloru przez MyHeritage

W 1991 roku zmiana prawa adopcyjnego w Australii umożliwiła Suzy otwarcie jej akt adopcyjnych. Jednak niestety jej prośba została odrzucona, ponieważ jej rodzona matka nie była zainteresowana kontaktem.

Suzy była zdruzgotana, ale niezrażona, zarówno odrzuceniem przez rodzoną matkę, jak i faktem, że za złamanie prawa i kontakt z matką grozi jej 6 miesięcy więzienia. Udało jej się namierzyć matkę i zapukała do jej drzwi.

„Potarłam jej ramię i powiedziałam: 'Nie chcę cię skrzywdzić, ale muszę ci powiedzieć, że jestem twoją córką'”, powiedziała Suzy w niedawnym wywiadzie dla Daily Mail. „Zaczęła płakać i ja zaczęłam płakać. Powiedziała mi, że łamię prawo, a ja powiedziałam jej, że może zadzwonić na policję, jeśli chce. Ale ona powiedziała: 'Czekałam na to. Chciałam tylko, żeby ten dzień nadszedł.”

Jak się okazało, rodzona matka Suzy pochodziła z Wielkiej Brytanii i kiedy zaszła w ciążę z Suzy w wieku zaledwie 19 lat, została wysłana statkiem do Australii. Ze względu na piętno, jakie w tamtych czasach ciążyło na nieletnich matkach, została zmuszona do oddania Suzy do adopcji. Suzy uważa, że rodzina jej biologicznej matki nie uważała, że biologiczny ojciec Suzy, Raymond, jest dla niej wystarczająco dobry.

Matka Suzy nie chciała pokazać Suzy żadnych zdjęć jej biologicznego ojca. Najwyraźniej jej mąż usunął każde jego zdjęcie z albumów, które pokazała Suzy. Co więcej, rodzona matka Suzy zabroniła jej go szukać, mówiąc, że powie jej o tym na łożu śmierci i że pewnie jest „pijany w jakimś kącie”.

„To wtedy wiedziałam, że muszę wziąć to na siebie, aby wyruszyć dalej i znaleźć mojego tatę”, Suzy powiedziała Daily Mail.

Mąż Suzy, Tim, wspierał ją na każdym kroku i brał aktywny udział w pomocy w poszukiwaniu ojca.

Suzy and her husband Tim

Suzy i jej mąż Tim

Próbowali przeszukiwać akty urodzenia i różne dokumenty, ale dopiero gdy w 2018 roku, za rekomendacją Tima, wykonała test DNA MyHeritage, nastąpił przełom.

’Straciliśmy jedną Suzy, a zyskaliśmy drugą’

Wyniki dopasowały ją do pierwszego kuzyna z Gibraltaru, a to doprowadziło ją do kilkorga przyrodniego rodzeństwa mieszkającego w Wielkiej Brytanii – wszystkich dzieci jej biologicznego ojca. Niestety, ojciec zmarł w 2010 roku i Suzy nie miała okazji go poznać. Co ciekawe, była jeszcze jedna siostra, która zmarła tragicznie wiele lat wcześniej, gdy miała zaledwie 19 lat. Ta siostra również miała na imię Suzan (Susie), a podobieństwo między nią a Suzy było uderzające – nie tylko z wyglądu, ale podobno i z charakteru.

Po lewej: Susie, siostra, którą rodzeństwo straciło przed laty. Po prawej: Suzy. Ulepszone przez MyHeritage

Po lewej: Susie, siostra, którą rodzeństwo straciło przed laty. Po prawej: Suzy. Ulepszone przez MyHeritage

Rodzeństwo Suzy nie miało pojęcia o jej istnieniu, uważają też, że ich zmarły ojciec również nie miał pojęcia.

„Widziałam zdjęcia naszej siostry Suzie, która miała dziewiętnaście lat, kiedy odeszła, a także zdjęcie (naszej australijskiej siostry) Suzy, takiej, jaka jest teraz i było tak, jakby to była ta sama osoba” – powiedziała w wywiadzie dla News.com.au Sharon, jedno z nowo poznanego rodzeństwa Suzy.

Po nawiązaniu kontaktu rodzeństwo stało się sobie bardzo bliskie, mimo że mieszkają po przeciwnych stronach świata i nie mieli okazji spotkać się osobiście. Łączy ich szczególna więź i codziennie są w kontakcie. Jedna z sióstr Suzy wysłała jej nawet ten piękny rysunek przedstawiający ją i jej biologicznego ojca obok siebie, wraz z notatką o treści: „Dla mojej starszej siostry Suzy, zdałam sobie sprawę, że wszyscy mamy zdjęcia z tatą oprócz ciebie. Chciałam, żebyś miała swoje własne zdjęcie ty + tata. Mam nadzieję, że ci się spodoba, dużo miłości, Lil

Drawing of Suzy with her late birth father

Rysunek Suzy z jej zmarłym ojcem, wykonany przez jej siostrę Eileen

Wreszcie w tym roku mieli okazję spotkać się po raz pierwszy w Tajlandii! Obejrzyjcie moment ich emocjonalnego spotkania w poniższym filmie:

„Po prostu czuję się teraz kochana”, Suzy powiedziała Daily Mail. „Chodziliśmy dużo i trzymaliśmy się za ręce i przytulaliśmy się nawzajem. Nie ma w tym nic dziwnego ani niewygodnego. To jest po prostu niesamowite.”

The siblings embrace at the airport

Rodzeństwo obejmuje się na lotnisku

„Suzy czuje się teraz kompletna” – powiedział Daily Mail mąż Suzy, Tim. „Wie, kim jest. Wie skąd pochodzi, a wcześniej nie wiedziała nic z tego. To całkowicie zmienia życie”.

„To genialne mieć starszą siostrę” – powiedziała Daily Mail Eileen, jedna z sióstr Suzy. „Tak dobrze się dogadywałyśmy. Myślałam, że będę płakać na lotnisku, ale byłam tak podekscytowana, że mogłam ją poznać. Były jednak łzy, kiedy musieliśmy się pożegnać”.

The siblings tour together in Thailand

Rodzeństwo zwiedza razem Tajlandię

Eileen powiedziała, że była bardzo zaskoczona, gdy Suzy po raz pierwszy nawiązała kontakt, ale wszystkie jej wątpliwości zniknęły, gdy zobaczyła jej twarz. „Ona wygląda zupełnie jak nasza siostra Susie, która zmarła, gdy miała 19 lat” – kontynuowała. „Nie wątpiłam w to ani przez chwilę, ponieważ obie wyglądają tak podobnie”.

„Straciliśmy jedną Suzy, a zyskaliśmy drugą” – dodała.

Jeśli Ty również dokonałeś niesamowitego odkrycia poprzez MyHeritage – chcemy o tym usłyszeć! Wyślij nam swoją historię poprzez en formularz lub mailem na poland@myheritage.com.

Tagi: ,