Po serii tragicznych życiowych wydarzeń, dzięki testowi DNA odnalazła przyrodnią siostrę!

Po serii tragicznych życiowych wydarzeń, dzięki testowi DNA odnalazła przyrodnią siostrę!

Dianne Larson, 71 lat, była w drodze na świąteczny pokaz z mężem w listopadzie 2021 roku, kiedy otrzymała telefon od swojej córki, Saundry. „Właśnie otrzymałaś wiadomość na swoją skrzynkę odbiorczą w MyHeritage”, powiedziała Saundra. „Gratulacje, wygląda na to, że masz nową przyrodnią siostrę!”.

„Siostrę? Tego się nie spodziewałam!” zaśmiała się Dianne.

Odkrycie to przyszło znikąd – w czasie, gdy Dianne najbardziej go potrzebowała. W ciągu kilku miesięcy Dianne straciła dwóch braci, ojca, ukochaną ciotkę i ulubionego wujka. Jimmy, jej najmłodszy brat, zmarł w październiku 2014 r. na raka wątroby, po tym jak Dianne opiekowała się nim przez cały okres choroby. Jej ciotka zmarła chwilę wcześniej. Zaledwie 3 dni po śmierci Jimmy’ego, ich ojciec Vernon zmarł po wielu latach cierpienia na demencję. Wujek Dianne zmarł w grudniu tego samego roku, a starszy brat Dianne, Wayne, zmarł na raka płuc w styczniu.

„Nagle, w bardzo krótkim czasie, zostałam bez rodziny” – mówi Dianne, której matka zmarła na atak serca wiele lat wcześniej, w 1991 roku. „Czułam się taka opuszczona i samotna”.

Dianne's parents

Rodzice Dianne

To właśnie wtedy córka Dianne, Saundra, postanowiła kupić jej w prezencie zestaw DNA.

Dianne chciała dowiedzieć się więcej o swojej dalekiej rodzinie, na przykład o szkockich korzeniach matki lub historii rodziny dziadka ze strony ojca, ponieważ go nie znała. Początkowo nie uzyskała żadnych znaczących wyników, a po pewnym czasie zdecydowała się przesłać swoje DNA do MyHeritage. Nawet nie przypuszczała, że rok później odnajdzie swoją przyrodnią siostrę.

’Przez całe życie chciałam mieć siostrę’

Sarah Triplett, lat 74, urodziła się kilka miesięcy po ślubie rodziców Dianne i została umieszczona w sierocińcu przez pierwsze dwa lata swojego życia.

„Zostałam adoptowana w wieku dwóch lat przez wspaniałą parę, która dała mi pełen miłości dom przez całe moje dzieciństwo” – mówi Sarah. „Ale zawsze zastanawiałam się, od kogo pochodzę i czy mam rodzeństwo. Potem, gdy miałam dzieci, a następnie wnuki, naprawdę zaczęłam zastanawiać się nad moim medycznym DNA, które mogłabym im przekazać”.

„Nie sądzę, by mój ojciec wiedział, że ma córkę” – mówi Dianne. „Wiem, że gdyby moja matka wiedziała, że ma małą dziewczynkę, nalegałaby na jej wychowanie. Była kobietą, która kochała wszystkich, a zwłaszcza dzieci. Pragnęła dzieci bardziej niż czegokolwiek innego i prawie umarła podczas porodu mojego młodszego brata Jimmy’ego”.

Pewien mężczyzna regularnie odwiedzał Sarę w sierocińcu i ostatecznie ją adoptował. Według tego, co adopcyjna matka Sary powiedziała jej przed śmiercią, jej adopcyjny ojciec mógł znać jej biologicznych rodziców.

Kobieta z opieki społecznej, która pomogła zorganizować adopcję, była prawdopodobnie siostrą biologicznej matki Sary. Ta kobieta, Ruby, „była w kontakcie z moimi rodzicami adopcyjnymi przez całe moje życie, aż do śmierci moich rodziców”, mówi Sarah. Po ich śmierci Sarah dowiedziała się z listu, który Ruby wysłała do jej rodziców, że jej siostra (biologiczna matka Sarah) zmarła na guza mózgu (w latach 1990-1991).

Sarah dorastała jako jedynaczka i miała piękne dzieciństwo. „Moi rodzice byli wspaniali”, mówi. Dowiedziała się również od swojej adopcyjnej matki, że ma dwóch braci i siostrę, ale założyła, że musieli oni pochodzić od strony jej biologicznej matki.

„Po stracie obu braci znalezienie siostry było największym prezentem ze wszystkich. Całe życie chciałam mieć siostrę” – mówi Dianne.

Natychmiastowa więź

„Wieczorem, gdy otrzymałam e-mail od MyHeritage pokazujący dopasowanie przyrodniej siostry, szczęka mi opadła i chyba wpadłam w lekki szok” – mówi Sarah.

Dianne również otrzymała wiadomość e-mail od MyHeritage. „Musiałam przeczytać go trzy razy, zanim naprawdę dotarło do mnie, co jest w nim napisane. Ponieważ byłam w drodze na przyjęcie bożonarodzeniowe, zadzwoniłam do córki i poprosiłam ją o sprawdzenie wiadomości i skontaktowanie się z Sarą, aby powiedzieć jej, że skontaktuję się z nią następnego dnia”.

Od czasu odkrycia Sarah i Dianne utrzymywały cotygodniowy kontakt. Po raz pierwszy spotkały się 21 lipca 2022 roku. Ich córka dołączyła do nich na krótką kolację w restauracji w centrum Wilmington, i od razu nawiązała się między nimi więź.

„Patrząc na zdjęcia, obie zauważyłyśmy podobieństwo między nami. Oczy, nos, kształt głowy” – mówi Dianne. „Ale gdy tylko zobaczyłam Sarę na żywo, powiedziałam sobie – ona jest podobna do mojego taty. Wysokie kości policzkowe, usta…”.

Dianne twierdzi, że obie kochają te same książki, filmy i programy telewizyjne/seriale, te same gatunki, tych samych autorów. „Za każdym razem, gdy jedna z nas wspominała o autorze książki lub filmie, który nam się podobał, druga mówiła, że też to lubi!”.

From the right: Sarah, Dianne, Saundra and Theresa

Od prawej: Sarah, Dianne, Saundra i Theresa

„To było spełnienie marzeń”, mówi Sarah. Mówi, że Dianne i jej córka „są teraz naprawdę częścią mojej rodziny i są dla mnie dopełnieniem. Dzięki Bogu, że wysłałam próbkę DNA”.
Historia Dianne jest doskonałym przykładem na to, jak zestaw DNA może zmienić czyjeś życie w sposób, jakiego nikt by się nie spodziewał. Po utracie tak wielu bliskich kilka lat temu, Dianne ma nową siostrę w swoim życiu, o której istnieniu nigdy by nie wiedziała, gdyby nie MyHeritage DNA.

Zamów zestaw MyHeritage DNA już dziś — nie wiesz jak może on zmienić Twoje życie.

Tagi: ,