Co znajduje się obok imienia? Przezwiska i genealogia

Co znajduje się obok imienia? Przezwiska i genealogia

Jak często znajdujecie listy lub odnośniki do członków rodziny z nazwiskami, których nie rozpoznajecie?

Często nazywamy bliskich z dodatkami dla ich nazwisk lub imion, powszechnie znanymi jako „Przezwiska”. Istnieją pewne imiona zazwyczaj skrócone (Joanna – Asia, Katarzyna – Kasia) określamy je jako zdrobnienia lub przezwiska. Ale często, zwłaszcza w obrębie rodzin i grup przyjaciół, przezwiska są czułymi słówkami (miejmy nadzieję!).

Czy kiedykolwiek natchnęliście się na pseudonimy w badaniach historii rodziny? Co należy zrobić i w jaki sposób należy je zapisać na MyHeritage?

Pierwszym krokiem jest rozpoznanie, gdyż nazwiska zmieniały się w różnych kulturach i krajach. Na przykład w języku polskim może być Aleksandra, a może też być Sasha, które coraz częściej jest zapożyczane z języka rosyjskiego.

Spróbujcie zabawić się w detektywa i zobaczyć, czy inne informacje zgadzaj się w dopasowanych dokumentach (takie jak adresy, daty urodzenia itp).

Użyjcie formularzy kontaktowych na MyHeriatge – i zapytajcie żyjących krewnych w celu potwierdzenia lub zaprzeczenia nazwiska lub imienia danej osoby.

Niektóre przezwiska są oparte o cechy fizyczne i może macie stare fotografie, które mogą pomóc?

Najważniejsze jest, aby nie poddawać się. Przezwiska są częścią życia społecznego. Większość ludzi zna jedną lub więcej osób, które posiadają pseudonim. Zapis pseudonimu w drzewie genealogicznym jest dobrym sposobem na zachowanie go w pamięci dla swojej rodziny. Na stronie profilowej MyHeritage możesz dodać pseudonimy dla wszystkich członków rodziny.

Strona profilowa na MyHeritage pozwala na dodanie przydomka!

Strona profilowa na MyHeritage pozwala na dodanie przydomka!

Czy udało Wam się odkryć jakieś przezwiska podczas badań historii rodziny?