Drzewo genealogiczne Kate Middleton, księżnej Cambridge

Drzewo genealogiczne Kate Middleton, księżnej Cambridge

Wczoraj wspominaliśmy Wam na Facebooku, że Kate Middleton obchodziła swoje 30 urodziny jak również przedstawiliśmy Wam drzewo genealogiczne rodziny królewskiej. Aby uczcić urodziny Kate postanowiliśmy prześledzić jej historie rodziny i uzupełnić brakującą gałąź jej rodziny w drzewie.

Historia rodziny Kate jest stosunkowo ciekawa. Sama księżna urodziła się w Reading i jest najstarszą z trójki dzieci Carole Middleton (zd. Goldsmith, ur. 1955) i Michaela Middletona (ur. 1949), nie posiadających tytułów szlacheckich. Rodzice Middleton poznali się pracując wspólnie w sektorze usług lotniczych, matka księżnej była stewardesą, a ojciec dyspozytorem lotów w British Airways. Kate ma siostrę Philippę (ur. 6 września 1983) oraz brata Jamesa (ur. 15 kwietnia 1987).

Tuż przed ślubem rodzina Middleton otrzymała herb, na którym widnieją trzy żołędzie dębu – symbolizujące trójkę rodzeństwa (Kate, siostrę Pippę oraz brata Jamesa) umieszczone dwie nad i jedna pod złotą krokwią (szewron), która nawiązuje do panieńskiego nazwiska matki Kate (Goldsmith), dwie przylegające do krokwi linie symbolizują wzgórza z rodzinnej miejscowości panny młodej. Wspominaliśmy to TUTAJ.

Herbu może używać księżna Kate (aktualnie w wersji wkomponowanej w herb rodziny królewskiej) i rodzeństwo Kate: Pippa oraz James. W przyszłości herbu będą mogli używać również potomkowie Jamesa (dziedziczenie po linii męskiej).

Rodzina Kate pochodzi z północnej Anglii i – do kilku ostatnich pokoleń – jej przodkowie byli w większości klasy robotniczej. Według Towarzystwa Genealogicznego New England Historic jej przodkowie to kupcy, posłańcy, radcy prawni, producenci szaf, rzeźnicy, piekarze, praczki i górnicy.

W listopadzie 2010 r., towarzystwo genealogiczne New England Historic wykazało również, że Kate Middleton (wraz z Królową Matką i księżną Dianą) jest kuzynką pierwszego prezydenta USA, George’a Washington’a.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć drzewo genealogiczne Kate Middleton na MyHeritage.

Kliknij na obrazek, aby wyświetlić drzewo

Kliknij na obrazek, aby wyświetlić drzewo