DNA Quest pomógł mojemu rodzonemu ojcu odnaleźć brata, o którego istnieniu nie wiedział!

DNA Quest pomógł mojemu rodzonemu ojcu odnaleźć brata, o którego istnieniu nie wiedział!

Tina Hampton została adoptowana jako dziecko i nigdy nie wiedziała nic o rodzinie swojego biologicznego ojca. Otrzymała ona darmowy zestaw DNA MyHeritage poprzez projekt pro bono DNA Quest – udało się jej połączyć z przyrodnim bratem swojego ojca, o którym on nie wiedziała!

Czy Ty również dokonałeś niesamowitego odkrycia poprzez MyHeritage? Kliknij tutaj, aby nam o tym opowiedzieć!

Oto jej historia:

Urodziłam się w 1968 roku w St. Louis Missouri i zostałam adoptowana jako dziecko przez moją ciotkę i wujka. Znałam moją biologiczną matkę, ponieważ jest ona młodszą siostrą mojej ciotki.

Mój dziadek od strony Mamy też został adoptowany, jako sierota, i poznał moją babcię, gdy oboje byli w piechocie morskiej podczas II wojny światowej. Ojciec mojej babci był imigrantem z Sycylii i również był sierotą i został adoptowany.

Jeśli chodzi o mojego biologicznego ojca, moja matka nie podzieliła się żadnymi informacjami na jego temat. Był dla mnie tajemnicą przez większość mojego życia, aż pewnego dnia pojawił się przed domem mojego dziadka, ciągle trąbił klaksonem, a kiedy ktoś wyszedł i zapytał, co się dzieje, powiedział, że szuka mnie, swojej córki. Podał moje rzeczywiste nazwisko rodowe i wtedy ta osoba wiedziała, kim on jest. Miałam 44 lata kiedy poznałam mojego Ojca, Garnetta, ale także przyrodniego brata, syna mojego biologicznego ojca, urodzonego 2 lata po mnie.

Tina i jej ojciec

Tina i jej ojciec

Jednak nawet po odnalezieniu ojca pozostało wiele pytań dotyczących mojej rodziny. Mój dziadek i pradziadek również byli adoptowani, a ja nie wiedziałem nic o rodzinie mojego ojca. Chciałem wiedzieć więcej o tym, kim jestem i skąd pochodzę. Złożyłam więc wniosek o zestaw DNA poprzez MyHeritage DNA Quest.

Na początku jedynymi dopasowaniami, które otrzymałam po stronie mojego ojca byli dalecy krewni. Ale potem, w zeszłym roku, otworzyłam moją skrzynkę odbiorczą na MyHeritage i ku mojemu zaskoczeniu w skrzynce miałam dwie oddzielne wiadomości od młodego mężczyzny i młodej kobiety z Wysp Owczych. Oboje byli bliskimi odpowiednikami DNA.

Powiedzieli mi, że ich ojciec szukał swojej rodziny w Ameryce przez ponad 30 lat i nie mógł znaleźć żadnych informacji o swoim biologicznym ojcu, ich dziadku. Oboje otrzymali zestawy DNA MyHeritage jako prezent na Boże Narodzenie i ku ich zdumieniu znaleźli mnie na MyHeritage.

Okazało się, że ich ojciec, Sigmonder (Siggy), i mój biologiczny ojciec są przyrodnimi braćmi. Mój ojciec nie miał pojęcia, że ma jeszcze jednego brata. Byłam tak zszokowana i rozradowana tym wszystkim, że skontaktowałam się z moim ojcem, gdy tylko otrzymałam od nich wiadomości, a gdy tylko syn Siggy’ego wspomniał o moim dziadku Homerze, wiedziałam, że są rodziną.

Ich ojciec, również o imieniu Homer, stacjonował jako żołnierz na Wyspach Owczych, budując jakąś wieżę radiową i tam właśnie poznał matkę mojego wujka. Homer wrócił do Stanów Zjednoczonych przed narodzinami mojego wujka. Wujek Siggy był wychowywany przez matkę i jej męża, nie wiedząc, że ten ostatni nie jest jego biologicznym ojcem.

Dopiero gdy mój wujek miał 33 lata, matka powiedziała mu prawdę. Nigdy nie poznał swojego biologicznego ojca, bo ten zmarł wiele lat wcześniej.

Po naszych odkryciach mój wujek również zrobił test DNA i zgodnie z oczekiwaniami otrzymaliśmy silne i wyraźne dopasowanie DNA.

W styczniu tego roku mój wujek poleciał do Stanów Zjednoczonych, aby w końcu spotkać się ze swoim bratem i ze mną. Spędziliśmy razem kilka wspaniałych dni.

Niestety, mój ojciec zmarł 6 tygodni po spotkaniu z nowo odnalezionym bratem. Nadal jestem w kontakcie z moim wujkiem – cały czas wysyłamy sobie wiadomości i dzielimy się zdjęciami. 

To było dla mnie błogosławieństwo. To tak piękna rzecz dla nas wszystkich, szczególnie dla mnie, ponieważ będąc adoptowaną nie miałam pojęcia, kim jestem przez 44 lata, aż do momentu, gdy mój biologiczny ojciec pojawił się, szukając mnie. 

Tęsknię za ojcem, ale mam teraz niesamowitego wujka, który stara się wypełnić pustkę.

Tina i jej wujek

Tina i jej wujek

Bardzo dziękujemy Tinie za podzielenie się z nami swoją historią. Jeśli Ty również dokonałeś zmieniającego życie odkrycia poprzez MyHeritage, chcielibyśmy o tym usłyszeć! Wyślij nam swoją historię za pośrednictwem tego formularza lub wyślij ją do nas na adres stories@myheritage.com. Historie w języku polskim można przesyłać na poland@myheritage.com.