Córka dokumentuje moment, w którym mówi mamie: Twój brat odnalazł cię po dekadach rozłąki!

Córka dokumentuje moment, w którym mówi mamie: Twój brat odnalazł cię po dekadach rozłąki!

Kiedy Mary Gambrell otrzymała telefon, stało się dla niej jasne, że musi udokumentować moment, w którym przekazuje wiadomość swojej matce. Upewniła się więc, że jej kamera jest włączona – i że jej matka siedzi – kiedy ujawniła niesamowite odkrycie, którego dokonała dzięki MyHeritage DNA: „Mężczyzna, z którym dzisiaj rozmawiałam, tak naprawdę cię szukał. Masz brata o imieniu Randolph”.

To, co wydarzyło się później, można obejrzeć na poniższym filmie, który Mary opublikowała na TikTok:

@marysmoving

literally found my people #ancestry #myheritage #23andme

♬ original sound – marysmoving

Rozdzielone rodzeństwo

Matka Mary, Bobbi, spędziła całe życie szukając braci, o których wiedziała, że są rozproszeni gdzieś po Stanach Zjednoczonych, ale bez powodzenia.

„Moja mama jest jedną z 14 rodzeństwa, które zostało oddane do adopcji”, mówi Mary. „Urodzili się w Luizjanie, ale ich dzieciństwo było trudne, dziadek zmarł w młodym wieku, a wychowanie 14 dzieci w tak trudnej okolicy było zbyt skomplikowane. Moja mama nie wiedziała o nich zbyt wiele, poza ich imionami”.

Czternaścioro dzieci zostało oddanych do adopcji w całych Stanach Zjednoczonych. Bobbi miała 4 lata, gdy została oddana do adopcji na Florydzie, podobnie jak jej dwie siostry, i mieszkała z matką zastępczą. Utrzymywała kontakt ze swoimi siostrami do 14 roku życia, ale ostatecznie więź wygasła. „Mama nie wiedziała nawet, jak naprawdę ma na imię, dopóki nie urodziła się jej pierwsza córka” – mówi Mary. „Dopiero wtedy, w szpitalu, odkryła swoje pełne imię. Od tego czasu miała nadzieję, że pewnego dnia je odnajdzie, ale nigdy nie była w stanie znaleźć żadnych informacji. Nie miała zbyt wielu opcji i miała nadzieję, że pewnego dnia zdarzy się cud i wrócą do jej życia”.

Mary and her mother Bobbie

Mary i jej matka Bobbie

Mary podjęła wyzwanie

Mary, która ma 30 lat i obecnie spodziewa się swojego pierwszego dziecka, była tą, która podjęła wyzwanie. „Zawsze byłam ciekawa swojego DNA, skąd pochodzę i jakie jest moje pochodzenie” – mówi. „Latem 2021 roku zdecydowałam się wykonać test DNA, cierpliwie czekałam na wyniki”. Wstępne wyniki nie przyniosły żadnych nowych wiadomości dla Mary ani Bobbi: dopasowanie nie było wystarczająco silne, aby osiągnąć przełom.

Kilka tygodni temu zadzwonił telefon Mary. Na linii był mężczyzna o imieniu Randolph Mitchell. „To trochę dziwne, wiem, ale wierzę, że jestem twoim wujkiem” – powiedział zdumionej Mary. Zwrócił jej uwagę na nowe dopasowania DNA, które otrzymała na swoim koncie MyHeritage. „Jestem jednym z 13 rodzeństwa twojej matki” – powiedział. „Do tej pory udało mi się zlokalizować trzy siostry; twoja matka jest czwartą”.

„Skąd wiedziałeś, jak mnie znaleźć?” – zapytała.

„Jestem emerytowanym policjantem – odpowiedział. „Najwyraźniej nie zapomniałem o pracy, zobaczyłem twoje imię jako moje dopasowanie i udało mi się połączyć elementy układanki i dotrzeć do ciebie”.

Randolph udostępnił swój akt urodzenia, w którym wymieniono rodziców Bobbi – dziadków Mary. Przesłał również zdjęcia siebie i swojej córki, bliskiej kuzynki Mary.

Randolph z córką, Miyą

Randolph z córką, Miyą

„To była bardzo ekscytująca rozmowa” – mówi Mary. „Nie wiedziałam, jak powiedzieć o tym mamie”.

Trzymając jego zdjęcie na ekranie telefonu w jednej ręce, a drugi telefon nagrywający ten moment na wideo w drugiej, Mary powiedziała swojej matce o bracie, którego dla niej znalazła. „Rozmawiałam dziś z Randolphem Mitchellem, zadzwonił do mnie. Twój młodszy brat zadzwonił do mnie dzisiaj” – mówi w filmie.

Zszokowanie Bobbi jest namacalne. „Naprawdę?” – pyta. Po kilku chwilach, aby wiadomość dotarła do niej, Mary dzwoni do Randolpha. „Cześć wujku, mam tu ze sobą twoją siostrę” – mówi.

„Jak się masz?” Bobbi pyta swojego młodszego brata.

„Świetnie, znalazłem cię!” – odpowiada.

W tym momencie Bobbi nie mogła już dłużej powstrzymywać łez. „Tak mi przykro, nie mogę teraz rozmawiać. To zbyt wiele” – mówi na nagraniu, a jej głos się łamie. Mary donosi, że mimo to rozmawiali przez godzinę!

Rodzeństwo planuje spotkać się po raz pierwszy od czasu rozdzielenia jako dzieci. „To dla mnie bardzo ekscytujący moment, to spełnienie marzeń” – mówi Mary.

Bardzo dziękujemy Mary i Bobbi za podzielenie się z nami tymi cennymi chwilami! Jeśli dokonałeś niesamowitego odkrycia za pomocą MyHeritage, chcielibyśmy o tym usłyszeć. Prosimy o podzielenie się nim z nami za pośrednictwem tego formularza lub poprzez e-mail na adres stories@myheritage.com.

Zamów zestaw DNA MyHeritage