Poznaj zespół badawczy MyHeritage

Poznaj zespół badawczy MyHeritage

Komentarze

Nasz zespół badawczy w MyHeritage składa się z utalentowanych osób wykształconych w kierunku genealogii, historii i dziennikarstwa.

Codziennie pracują nad dokonywaniem odkryć i ułatwianiem spotkań rodzinom na całym świecie. W tym wpisie przedstawiamy Wam członków zespołu, którzy podzielą się z Wami swoimi doświadczeniami i opowiedzą o zamiłowaniu do genealogii.

Roi Mandel:

“Każda rodzina, bez wyjątku, ma wspaniałą historię do odkrycia i do opowiedzenia” – mówi Roi, który kieruje zespołem badawczym MyHeritage. “Niekiedy historia ta jest na wyciągnięcie ręki, i jedyne co musisz zrobić to zacząć ją odkrywać. Czasami musisz zajrzeć do starych albumów, listów, usuwając kurz i sięgając do tajemnic Twojej rodziny. Ciekawość jest kluczem do odkrycia fascynującej historii każdej rodziny.”

Dzięki 15-letniemu doświadczeniu w dziennikarstwie, jako korespondent w połączeniu z zamiłowaniem do historii rodzinnych, Roi jest odpowiedzialny za znajdowanie i badanie niesamowitych historii użytkowników MyHeritage i ponowne łączenie rodzin na całym świecie. On i jego zespół codziennie korzystają z olbrzymiej bazy MyHeritage, i ponownie łączą rodziny na całym świecie; rzucając światło na postaci historyczne i wydarzenia. “To zaszczyt pracować w miejscu, które daje nam możliwość bycia blisko rodzin – którzy znaleźli zaginionych krewnych po wielu latach poszukiwań.”

Roi jest żonaty i ma dwójkę dzieci. Urodził się w Izraelu. Posiada B.A. w medioznawstwie i historii. Dołączył do MyHeritage w 2015 roku, wyróżniając się napisanym opowiadaniem “Real Uncle Sam”, opublikowanym w New York Times, oraz intensywnymi badaniami społeczności żydowskiej na Korfu w Grecji. W ciągu ostatnich trzech lat doprowadził do wielu rodzinnych spotkań użytkowników MyHeritage na całym świecie.

Nitay Elboym:

“W badaniach nie chodzi o informację – chodzi o ludzi, którzy kryją się za historiami.” Oto motto naszego badacza, Nitaya Elboyma. “Odnoszę zawsze wrażenie, a wręcz czuję, że moje badanie genealogiczne dobiega końca dopiero po tym, jak będę mógł porozmawiać z odpowiednimi ludźmi, podzielić się z nimi informacjami, które znalazłem na temat ich historii rodzinnej i usłyszeć ich reakcje” – mówi Nitay.

Z ponad 10-letnim doświadczeniem na stanowisku naukowca w dziennikarstwie śledczym, Nitay uważa że dogłębne badania polegają na integracji wszystkich elementów i informacji, które dostarczają kompleksowej struktury. Jego rozległe doświadczenia w rozmowach z ludźmi dały mu głębokie zrozumienie wrażliwości różnych aspektów każdej ludzkiej historii.

Nitay urodził się w Izraelu. W ciągu swojego życia mieszkał w USA i Argentynie. Doświadczenie zdobyte za granicą, wraz z B.A (tytuł akademicki) z historii, dało mu obraz tego, jak różne jest i było życie ludzi w odległych czasach i miejscach.

Od chwili, kiedy Nitay dołączył do MyHeritage, udało mu się doprowadzić do wielu spotkań rodzinnych i odkryć genealogicznych, które zostały opublikowane w mediach na całym świecie.

Elisabeth Zethland:

Urodzona we Francji Elisabeth Zetland otrzymała tytuł doktora (z honorami) z historii średniowiecza na Uniwersytecie Paul Valery w Montpellier, we Francji. Jej przełomowe badania prześledziły drzewa genealogiczne rodzin żydowskich zamieszkałych we Florencji, we Włoszech, w XV wieku, i umożliwiły Elisabeth udokumentowanie historii ekonomicznej i społecznej toskańskiego judaizmu w latach 1437-1464. Talent i doświadczenia badawcze Elisabeth, a także pasja do genealogii, sprawiły, że idealnie wpasowała się do zespołu, kiedy dołączyła w 2011 roku. W 2012 została Country Managerem dla francuskojęzycznych rynków. Od 2016 roku stała się pełnoetatowym członkiem zespołu badawczego genealogii MyHeritage.

 

Na co dzień, Elisabeth otrzymuje nazwisko, wyszukuje informacji w celu utworzenia drzewa genealogicznego, i po drodze odkrywa niesamowite historie; jak ostatnio udało się jej to uczynić dla gospodarzy Fox & Friends (codzienne, poranne wiadomości i talk show na kanale Fox News w USA), czy w Good Morning Britain (program śniadaniowy ITV emitowany w dni powszednie w Wielkiej Brytanii).

Twierdzi, że jest uzależniona od historii rodziny, i całkowicie oddaje się temu tematowi. Za kilka dni wybiera się ze swoim amerykańskim mężem do Moskwy, aby spotkać się z niedawno odnalezionymi kuzynami, których odnalazła dzięki MyHeritage!

 

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

  • Lucyna


    28 czerwca, 2018

    Mam problem z zalogowaniem się na MyHeritage.Postępuję zgodnie z poleceniem ,ale nie otrzymuję odpowiedzi jak wprowadzić nowe hasło.Instrukcja nie dociera na moją pocztę ,na SPAM również nie!