Każda Mama jest bohaterem!

Każda Mama jest bohaterem!

Wiele krajów na całym świecie obchodziło niedawno Dzień Matki, w Polsce Dzień Matki będziemy odchodzić już za 10 dni, czyli 26 maja, jako wyraz szacunku dla wszystkich matek. W tym dniu są one zwykle obdarowywane laurkami, kwiatami oraz różnego rodzaju prezentami przez własne dzieci. To święto ma na celu okazanie matkom szacunku, miłości, podziękowania za trud włożony w wychowanie.

Matka to kobieta, która dała wszystko dla swoich bliskich, przyczyniła się do tego, iż jesteśmy na tym świecie.

Nie ma jednej, wszyscy mamy więcej niż jeden bohaterkę w naszych rodzinach. Może to być prababcia, czy też babcia, która mimo wojny, samotności, trudności finansowych i innych wyzwań życiowych – przetrwała wbrew wszelkim przeciwnościom.

Albo może być poparta bezwarunkowym wsparciem dla Ciebie i rodziny w trudnych momentach życiowych. Po prostu spędzaj więcej czasu z kobietami w rodzinie – możesz być zaskoczony tym, jakie są one na prawdę.

Chcielibyśmy zaprosić wszystkich czytelników do udostępniania nam niesamowitych, często odważnych historii o swoich matkach, babciach i innych kobietach w rodzinie, które przeszły do historii. Powiedz nam, dlaczego „ona” jest dla Ciebie bohaterką? Możesz zostawić komentarz na tym blogu lub wysłać historię do nas na justyna@myheritage.com do 25 maja. Przesyłając nam historię masz szansę wybrać 1 Roczny Premium Abonament dla Witryny Rodziny Twojej Mamy.

Myśląc o tym projekcie naszego zespół marketingu przygotował swoje własne historie osobiste o swoich matkach, i poniżej chcielibyśmy podzielić się nimi z wami wszystkimi.

Silvia, Community Manager Europa

Dla mnie mama powinna być najważniejszą osobą jak również dla każdego z nas. Jest ona tą, która nosi nas przez 9 miesięcy w swoim łonie, rodzi nas i zapewnia nam wychowanie nas tak dobrze, jak tylko jest to dla niej możliwe. Jestem bardzo dumna z mojej mamy! Ona zawsze jest dla mnie – nie ważne jak bardzo jest zajęta, zawsze ma dla mnie czas. Gdy byłem dzieckiem, mój ojciec był żeglarzem, widziałem go tylko co 3 miesiące, dlatego też mam również specjalną więź z moją mamą. W ciągu pierwszych 6 lat mojego życia dzieliłam z nią wspólne WSZYSTKO. Bez niej nie stałabym się tym, kim jestem teraz. Im jestem starsza, tym bardziej staje się do niej podobna, i to mnie bardzo cieszy!

Tara, Community Manager USA

Jak byłam dzieckiem, Dzień Matki był zawsze bardzo specjalnym dniem, by świętować i rozpieszczać mamę. Spędzaliśmy całe przedpołudnie na przygotowaniu naleśników i świeżego wyciśniętego soku pomarańczowego na śniadanie, aby urządzić śniadanie niespodziankę w łóżku mamy, z kwiatami i kartkami z okazji Dnia Matki przygotowanymi ręcznie. Dużo radości nam dawało widzieć mamę tak szczęśliwą. Dziś dzwonimy i wysyłamy kwiaty, ale nic nie równa się wspomnieniami z dzieciństwa, które są tak bliskie memu sercu. Przesyłam dużo miłości i podziękowań dla wszystkich mam, by pokazać im jak bardzo nam zależy – co może być wyrażone na wiele sposobów.

Robert, Community Manager UK

Czasami nie jest jednorazowe o co chodzi, ale poświęcenie przez dłuższy okres czasu. Dużym osiągnięciem mojej mamy, jak sądzę, było, iż w stanie wychować trójkę dzieci, bez przerywania pracy, czy też szkolenia przez większość czasu i wykonując to z niezachwianą cierpliwością, spokojem i entuzjazmem. Za to zawsze będę jej bardzo wdzięczny.

Ania, Marketing Manager

Kobiety w mojej rodzinie zawsze charakteryzowały się silnym charakterem i były waleczne. Zawsze słyszałem opowieści mojej babci i jej rodziny w jaki sposób przetrwały wojnę i po takich strasznych czasach kontynuowały swoje życie. Moja mama jest bardzo dla mnie inspirująca, przeniosła się do zupełnie innego kraju i kontynentu, nie wiedząc, dokąd się udaje, nie mówiąc w języku lokalnym mając mnie i ojca u boku. Było jej ciężko iść naprzód i stworzyć nowe życie. One są tymi, które zawsze przypominają mi, że nie ma rzeczy niemożliwych, po prostu niemożliwe osoby.

Denie, Community Manager Holandia

Nie mam słów, by wyrazić wdzięczność i miłość, którą czuję do mojej mamy. Ona jest moim prawdziwym bohaterem! Kiedy w życiu było nam ciężko, trzymała głowę myśl mi silne i nigdy nie poddawaj się. Silną kobietą, jak jej matka i babcia i babcia wielkie i tak dalej. Stoimy obok siebie, by wyrazić jej wdzięczność każdego dnia. Wybiera właściwe słowa we właściwym momencie, ponieważ tylko prawdziwa matka tak właśnie może. Dla mnie każdy dzień jest dniem matki.

Justyna, Community Manager Polska

„Każda mama jest bohaterem” to nie tylko puste zdanie, ale prawdziwe twierdzenie. Kiedy dorastamy czasami nie zdajemy sobie sprawy, ile zawdzięczamy naszym rodzicom, dopóki nie stracimy jednego z nich. Moja rodzina jest duża, mam 5 młodszego rodzeństwa, 4 siostry i 1 małego brata. Nasz tato zmarł kilka lat temu, a nasza matka musiała wówczas przejąć obydwie role. Ja i moje rodzeństwo jest bardzo wdzięczni naszej mamie, iż potrafiła wychować wszystkie dzieci samotnie, i za to, iż była i jest z nami w tych ciężkich chwilach życia i w tych dobrych♥

Walter, Community Manager Brazylia

Moja mama była jedną z tych osób, o których nigdy nie można zapomnieć. Zawsze z zabawną i ciekawą historią do opowiedzenia. Wychowała mnie i moich 5 braci przechodząc przez życie z uśmiechem na twarzy. Bez względu na to, jakie problemy mieliśmy, moja mama zawsze potrafiła zmienić nasze samopoczucie i pomóc nam w trudnych chwilach. Moja mama była jak wyspa czy też oaza, gdzie moglibyśmy się zrelaksować i uspokoić. Ach! Tak wiele razy przyszedłem do niej z problemami szukając właściwej porady. Czas nie zmienił moich wspomnień – zawsze będę pamiętać o mojej mamie i jej śmiechu, zawsze pogodnym i porywającym. Nauczyła mnie śmiać się. Byłem ostatnim z jej dzieci, które z nią często rozmawiały podczas jej życia. W sytuacji niepokoju i problemów, łapała mnie za rękę i mówiła uśmiechając: „Wszystko będzie dobrze. W przeciwnym wypadku będziemy musieli dzielić miejsca”. Moi bracia i ja wiemy, że nie byliśmy sami w poszukiwaniu jej rady w trudnych sytuacjach, tak też było w przypadku wielu naszych przyjaciół i sąsiadów zadowolonych z jej rad i radosnego podejście do życia. Dzisiaj wiem, że spełniło się jej marzenie: jej największą radością było wydanie sześciu dobrych dzieci na ten świat.

Podziel się z nami swoją historią już teraz!


Komentarze

Adres e-mail jest prywatny i nie będzie wyświetlany.

  • Piotrek

    24 maja, 2011

    Moja Mama jest dla mnie wielką bohaterką bo jest wspaniałą kobietą. To dla mnie wielka osoba. Przez 20 lat ile żyję na świecie doznawałem od niej ogromną moc ciepła jakim mnie otaczała. Nigdy nie narzekała na swój los, że musiała wychować 4 dzieci, że było jej ciężko, albo źle. Zawsze kochała nas i pomagała nam bardzo. Wielokrotnie przychodząc ze szkoły jeszcze kilka lat temu smutny bo mamy dużo zadane na drugi dzień nie zastanawiając się nad niczym odeszła od tego co robiła, i od razu zabierała się ze mną za zadania. Przez całe życie doradzała mi mądrze, zawsze wiedziała co dla mnie dobre. Chociaż ja nigdy nie byłem wzorowym synem ona nigdy się ode mnie nie odwróciła. To prawdziwa przyjaciółka jakich mało. Kocha Cię Mamo!!!

  • Paweł

    24 maja, 2012

    Dobre Piotrek 😉 dziękuję ☺☻