Przedstawiamy Record Detective ™ II

Przedstawiamy Record Detective ™ II

Jesteśmy podekscytowani mogąc przedstawić Record Detective™ II, zaawansowana technologia, która sprawi, że badania historii będą posuwać się w jeszcze szybszym tempie.

Prawie trzy lata wprowadziliśmy Record Detective™ – technologię, która automatycznie poszerza dane jednego rekordu do innych powiązanych rekordów z danymi z drzewa genealogicznego.

Siła przechodniości, i jej ograniczenia

Uprzednio, Record Detective™ był oparty na przechodniości: jeśli rekord A był dopasowany do osoby B w drzewie genealogicznym, i osoba B dopasowana do osoby C w innym drzewie genealogicznym, natomiast osoba C dopasowana do rekordu D, wówczas rekordy A i D były uznane za dopasowane, Record Detective wówczas wskazał te powiązania jednego rekordu do drugiego, czy do osoby. To pozwoliło na niezwykłe odkrycia, na przykład, akt urodzenia może wskazywać na artykuł w gazecie, gdzie wspomniany jest ślub tej samej osoby!

To stymuluje zaawansowane posunięcia, które uprzednio mógł dokonać jedynie doświadoczony genealog, jako, że przecież oczywiste jest, że akt urodzenia w żaden sposób nie wskazuje imienia naszego przyszłego małżonka.

Jednakże, to narzędzie posiada jednak swoje ograniczenia: Record Detective™ był jedynie w stanie odnaleźć informacje, gdzie na MyHeritage występował przynajmniej jeden profil, który pasował do jakiegoś rekordu. Istnienie takiego profilu na MyHeritage nie jest gwarantowane: niemalże połowa rekordów historycznych na MyHeritage nie ma pasującego jeszcze profilu na MyHeritage.

Wyszliśmy na przeciw tym wyzwaniom

Nasi inżynierowie postanowili poprawić tę technologię. Usprawniona technoogia – Record Detective ™ II przezwycięża ograniczenia przechodniości. Poza wszystkimi dopasowaniamia, które technologia była w stanie dokonywać w pierwszej wersji, teraz możemy również uzyskiwać dopasowania rekordu do rekordu, nawet dla rekordów, które nie mają dopasowań w profilach na MyHeritage.

Więcej dopasowań

W nowej wersji możemy uzyskać większą liczbę dopasowanych dokumnetów do pojedynczego rekordu. Dzięki tej technologii zostało dokonanych 2.2 biliardy dodatkowych dopasowań. Record Detective ™ II dostarcza nowych informacji i wskazówek – teraz rekord poprowadzi Cię do kolejnych rekordów na temat Twoich krewnych.

Tutaj kilka przykładów:

Wyniki Record Detective ™ są zawsze wyświetlane pod spodem każdego rekordu.

Wyniki Record Detective ™ są zawsze wyświetlane pod spodem każdego rekordu.

To niezwykle ekscytujące móc zobaczyć zdjęcie Marie Freeser podczas jej graduacji!

To niezwykle ekscytujące móc zobaczyć zdjęcie Marie Freeser podczas jej graduacji!

Akt małżeństwa Marie Freeser's z Montany, County Marriages, 1865-1950

Akt małżeństwa Marie Freeser's z Montany, County Marriages, 1865-1950

2. Szwedzki akt małżeństwa Klary Matildy Gustafsdotter  i Anders Johan Alfred Anderssona jest dopasowany z siedmioma rekordami w kolekcji „Szwedzkich rekordów z domostw”.

Możemy "tropić" rodzinę rok po roku, z miejsca do miejsca w Szwecji - jako, że rodzina powiększała się.

Możemy "tropić" rodzinę rok po roku, z miejsca do miejsca w Szwecji - jako, że rodzina powiększała się.

Kliknij, aby powiększyć

Kliknij, aby powiększyć

3. Akt – rekord imigracyjny Hanny Hanevold, która przybyła z Irlandii do Stanów Zjednoczonych  (przez Kanadę), jest automatycznie dopasowany do trzech różnych rekordów z ewidencji ludności w USA – pozwala nam to „śledzić” jej  życię w USA, prowadząc nas do rekordów.

W wieku 76 lat, Hanna widnieje w Spisie Ludności USA z 1940 roku, jako głowa gospodarstwa domowego, mieszka wraz z trzema dorosłymi córkami (41,43 i 44) i dwoma wnuczkami (17 i 20).

W wieku 76 lat, Hanna widnieje w Spisie Ludności USA z 1940 roku, jako głowa gospodarstwa domowego, mieszka wraz z trzema dorosłymi córkami (41,43 i 44) i dwoma wnuczkami (17 i 20).

Kliknij, aby powiększyć

Kliknij, aby powiększyć

Odnaleziony rekord na BillionGraves wskazuje, że została „zapamiętana” przez swoją rodzinę, po prostu, jako Mama Hanna Hannah M. Hanevold.

4. Rekord publiczny z USA Thomasa Wilkinsona zawiera jego adres i numer telefonu, dzięki Record Matches został automatycznie dopasowany do jego rekordu z II Wojny Światowej, sprzed 50 lat. Thomas wypełniał formę ręcznie, wraz z podpisem.

Rekord poniżej wskazuje, gdzie Thomas mieszkał i na jakim Uniwerystecie się uczył, w wieku 19 lat wstąpił do armii.

5. Spis Ludności z USA wskazuje na Waltera Busha, który wówczas miał 2 latka, dzięki Record Detective został automatycznie dopasowany do rekordu imigracyjnego Waltera z Brazylii 50 lat później.

Poniżej znajduje się karta imigracyjna Waltera, ukazująca jego zdjęcie, kiedy wylądował w Rio De Janeiro, w Brazylii.

6. Akt urodzenia Jamesa Syporsa Spyrou jest automatycznie dopasowany do rekordu ofiar wojny w Koreii, który ukazuje m.in. jednostkę wojskową, daty, uznanie za zabitego lub zaginionego w akcji.

Te przykłady pokazują korzyści płynące z korzystania z detektywa genealogicznego. Dzięki Record Detective ™ II rekord, który odnalazłeś na MyHeritage może otworzyć Ci drogę do większej ilości rekordów na temat tej samej osoby. Te rekordy mogą pochodzić z całkiem różnych kolekcji, i z różnych zakątków świata. Technologia pomoga Ci oszczędzać czas i odkrywać nowe informacje, które trudno byłoby odnaleźć w inny sposób.

Przeglądanie wyników Record Detective ™ II wymaga posiadania subskrypcji na MyHeritage. Niektóre rekordy pochodzą z darmowych kolekcji (na przykład z BillionGraves) i mogą być przeglądane bez posiadania subskrypcji, jednak większość nie jest darmowa

Z Record Detective ™ II odkrywanie historii rodziny jest łatwiejsze i przyjemniejsze. Z miliardem dostępnych dopasowań, Twoje szanse odnalezenia rekordów dzięki Record Detective ™ II zwiększają się. Ta technologia jest dostępna wyłącznie na MyHeritage. Jeśli nie posiadasz jeszcze drzewa genealogicznego na MyHeritage, najwyższy czas – zarejestruj się, utwórz nowe drzewo lub załaduj GEDCOM. Jeśli posiadasz jużu nas drzewo, sprawdź wyświetlający się Record Detective ™ II na dole każdego rekordu.

Życzymy wspaniałych odkryć!

Komentarze

Adres e-mail jest prywatny i nie będzie wyświetlany.

  • Marcin

    9 maja, 2019

    2,2 biliardy??? Aż mi się wierzyć nie chce. Jeden biliard to przecież 1 000 000 000 000 000. Czy tu aby na pewno nie ma pomyłki?