Przedstawiamy Record Detective ™ II

Przedstawiamy Record Detective ™ II

Komentarze

Jesteśmy podekscytowani mogąc przedstawić Record Detective™ II, zaawansowana technologia, która sprawi, że badania historii będą posuwać się w jeszcze szybszym tempie.

Prawie trzy lata wprowadziliśmy Record Detective™ – technologię, która automatycznie poszerza dane jednego rekordu do innych powiązanych rekordów z danymi z drzewa genealogicznego.

Siła przechodniości, i jej ograniczenia

Uprzednio, Record Detective™ był oparty na przechodniości: jeśli rekord A był dopasowany do osoby B w drzewie genealogicznym, i osoba B dopasowana do osoby C w innym drzewie genealogicznym, natomiast osoba C dopasowana do rekordu D, wówczas rekordy A i D były uznane za dopasowane, Record Detective wówczas wskazał te powiązania jednego rekordu do drugiego, czy do osoby. To pozwoliło na niezwykłe odkrycia, na przykład, akt urodzenia może wskazywać na artykuł w gazecie, gdzie wspomniany jest ślub tej samej osoby!

To stymuluje zaawansowane posunięcia, które uprzednio mógł dokonać jedynie doświadoczony genealog, jako, że przecież oczywiste jest, że akt urodzenia w żaden sposób nie wskazuje imienia naszego przyszłego małżonka.

Jednakże, to narzędzie posiada jednak swoje ograniczenia: Record Detective™ był jedynie w stanie odnaleźć informacje, gdzie na MyHeritage występował przynajmniej jeden profil, który pasował do jakiegoś rekordu. Istnienie takiego profilu na MyHeritage nie jest gwarantowane: niemalże połowa rekordów historycznych na MyHeritage nie ma pasującego jeszcze profilu na MyHeritage.

Wyszliśmy na przeciw tym wyzwaniom

Nasi inżynierowie postanowili poprawić tę technologię. Usprawniona technoogia – Record Detective ™ II przezwycięża ograniczenia przechodniości. Poza wszystkimi dopasowaniamia, które technologia była w stanie dokonywać w pierwszej wersji, teraz możemy również uzyskiwać dopasowania rekordu do rekordu, nawet dla rekordów, które nie mają dopasowań w profilach na MyHeritage.

Więcej dopasowań

W nowej wersji możemy uzyskać większą liczbę dopasowanych dokumnetów do pojedynczego rekordu. Dzięki tej technologii zostało dokonanych 2.2 biliardy dodatkowych dopasowań. Record Detective ™ II dostarcza nowych informacji i wskazówek – teraz rekord poprowadzi Cię do kolejnych rekordów na temat Twoich krewnych.

Tutaj kilka przykładów:

Wyniki Record Detective ™ są zawsze wyświetlane pod spodem każdego rekordu.

To niezwykle ekscytujące móc zobaczyć zdjęcie Marie Freeser podczas jej graduacji!
Akt małżeństwa Marie Freeser's z Montany, County Marriages, 1865-1950

2. Szwedzki akt małżeństwa Klary Matildy Gustafsdotter  i Anders Johan Alfred Anderssona jest dopasowany z siedmioma rekordami w kolekcji „Szwedzkich rekordów z domostw”.

Możemy "tropić" rodzinę rok po roku, z miejsca do miejsca w Szwecji - jako, że rodzina powiększała się.
Kliknij, aby powiększyć

3. Akt – rekord imigracyjny Hanny Hanevold, która przybyła z Irlandii do Stanów Zjednoczonych  (przez Kanadę), jest automatycznie dopasowany do trzech różnych rekordów z ewidencji ludności w USA – pozwala nam to „śledzić” jej  życię w USA, prowadząc nas do rekordów.

W wieku 76 lat, Hanna widnieje w Spisie Ludności USA z 1940 roku, jako głowa gospodarstwa domowego, mieszka wraz z trzema dorosłymi córkami (41,43 i 44) i dwoma wnuczkami (17 i 20).
Kliknij, aby powiększyć

Odnaleziony rekord na BillionGraves wskazuje, że została „zapamiętana” przez swoją rodzinę, po prostu, jako Mama Hanna Hannah M. Hanevold.

4. Rekord publiczny z USA Thomasa Wilkinsona zawiera jego adres i numer telefonu, dzięki Record Matches został automatycznie dopasowany do jego rekordu z II Wojny Światowej, sprzed 50 lat. Thomas wypełniał formę ręcznie, wraz z podpisem.

Rekord poniżej wskazuje, gdzie Thomas mieszkał i na jakim Uniwerystecie się uczył, w wieku 19 lat wstąpił do armii.

5. Spis Ludności z USA wskazuje na Waltera Busha, który wówczas miał 2 latka, dzięki Record Detective został automatycznie dopasowany do rekordu imigracyjnego Waltera z Brazylii 50 lat później.

Poniżej znajduje się karta imigracyjna Waltera, ukazująca jego zdjęcie, kiedy wylądował w Rio De Janeiro, w Brazylii.

6. Akt urodzenia Jamesa Syporsa Spyrou jest automatycznie dopasowany do rekordu ofiar wojny w Koreii, który ukazuje m.in. jednostkę wojskową, daty, uznanie za zabitego lub zaginionego w akcji.

Te przykłady pokazują korzyści płynące z korzystania z detektywa genealogicznego. Dzięki Record Detective ™ II rekord, który odnalazłeś na MyHeritage może otworzyć Ci drogę do większej ilości rekordów na temat tej samej osoby. Te rekordy mogą pochodzić z całkiem różnych kolekcji, i z różnych zakątków świata. Technologia pomoga Ci oszczędzać czas i odkrywać nowe informacje, które trudno byłoby odnaleźć w inny sposób.

Przeglądanie wyników Record Detective ™ II wymaga posiadania subskrypcji na MyHeritage. Niektóre rekordy pochodzą z darmowych kolekcji (na przykład z BillionGraves) i mogą być przeglądane bez posiadania subskrypcji, jednak większość nie jest darmowa

Z Record Detective ™ II odkrywanie historii rodziny jest łatwiejsze i przyjemniejsze. Z miliardem dostępnych dopasowań, Twoje szanse odnalezenia rekordów dzięki Record Detective ™ II zwiększają się. Ta technologia jest dostępna wyłącznie na MyHeritage. Jeśli nie posiadasz jeszcze drzewa genealogicznego na MyHeritage, najwyższy czas – zarejestruj się, utwórz nowe drzewo lub załaduj GEDCOM. Jeśli posiadasz jużu nas drzewo, sprawdź wyświetlający się Record Detective ™ II na dole każdego rekordu.

Życzymy wspaniałych odkryć!

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

  • Marcin


    9 maja, 2019

    2,2 biliardy??? Aż mi się wierzyć nie chce. Jeden biliard to przecież 1 000 000 000 000 000. Czy tu aby na pewno nie ma pomyłki?