Podcasty MyHeritage: Odcinek 7: Plemienne odkrycia – Tribal Quest

Podcasty MyHeritage: Odcinek 7: Plemienne odkrycia – Tribal Quest

Z radością ogłaszamy premierę 7. odcinka podcastu Blast From My Past! Ten odcinek, „Tribal Quest – Plemienne odkrycia”, odbiega od utartych „ścieżek” na więcej niż jeden sposób. Podczas gdy poprzednie odcinki badały historie osób, których życie zostało zmienione przez dokonane odkrycia, ten skupia się na doświadczeniach pracowników MyHeritage uczestniczących w projekcie Tribal Quest, aby pomóc odległym rdzennym społecznościom zachować ich historię rodzinną.

Kiedy Nitay Elboym, Golan Levi i Noa Gabbay zostali zatrudnieni przez MyHeritage, spływ kajakiem po rzece pełnej krokodyli w sercu amazońskiej dżungli nie był w opisie pracy! Posłuchaj pełnego odcinka poniżej, aby śledzić ich przygody, perypetie i głęboko poruszające doświadczenia w pracy z rdzennymi plemionami:

Podcast można znaleźć TUTAJ w Apple Podcasty lub TUTAJ na Podcastach w Spotify!

Tribal Quest – Plemienne odkrycia to inicjatywa pro bono, której celem jest dokumentowanie historii rodzinnych i tradycji kulturowych odległych plemion rdzennych na całym świecie. W tym odcinku opisujemy ostatnią wyprawę do serca amazońskiej puszczy, ale nasi pracownicy odwiedzili również surowe tundry Syberii, palące sawanny Namibii i bujne dżungle Papui Nowej Gwinei, aby pomóc odległym społecznościom zachować ich rodzinne historie, legendy i tradycje dla przyszłych pokoleń. Ponieważ globalizacja i zmiany środowiskowe zagrażają tradycyjnemu sposobowi życia tych społeczności, ważniejsze niż kiedykolwiek jest zapewnienie, że ich dziedzictwo nie zostanie utracone lub zapomniane.

Członkowie naszej delegacji podróżowali na duże odległości, zostawiając na wiele tygodni swoje rodziny, aby pracować z mieszkańcami każdej społeczności. Dla grupy pracowników sektora hi-tech, przyzwyczajonych do wygód rozwiniętego świata, życie i praca w odległych miejscach stanowiły pewne wyzwanie: ciągła walka z pchłami, komarami i innymi pełzającymi robakami, spożywanie żywności i napojów przygotowanych metodami i standardami higienicznymi, do których nie byli przyzwyczajeni, itd. Ale wszystko to się opłaciło, kiedy obserwowali, jak w rodzinach, z którymi przeprowadzali wywiady, rozwija się dialog międzypokoleniowy, uczyli się z mądrości i duchowości współplemieńców i byli świadkami wspaniałych momentów więzi między członkami rodziny.

Po powrocie, zebrane przez zespoły materiały z każdej społeczności zamieściliśmy na stronie internetowej Tribal Quest. Celem strony jest zaprezentowanie niewielkiego przedsmaku tego, czego nauczyły się nasze zespoły, oraz opowiedzenie historii członków plemion za pomocą zdjęć, materiałów filmowych, cytatów oraz informacji o ich stylu życia, tradycjach i wierzeniach. Strona została nominowana do nagrody Webby Award w kategorii Strony internetowe: Społeczna Odpowiedzialność Biznesu, a także wyróżniona nagrodą Webby w kategorii Strony Internetowe: Najlepsze wykorzystanie fotografii.

Strona stanowi doskonałe uzupełnienie odcinka podcastu, uzupełniając opowieści i dźwięki obrazami, materiałami filmowymi i dodatkowymi informacjami. Gorąco zachęcamy do odwiedzenia jej w trakcie słuchania lub po jego zakończeniu!

Jeśli jeszcze nie śledzisz lub nie subskrybujesz podcastu, koniecznie zrób to teraz, aby nie przegapić kolejnych odcinków! Podcasty MyHeritage Blast From My Past można znaleźć na Apple, Spotify lub gdziekolwiek indziej, gdzie słuchasz podcastów.