Czego dowiedzieliśmy się o 4 prezydentach USA w Spisie Powszechnym z 1950 r.

Czego dowiedzieliśmy się o 4 prezydentach USA w Spisie Powszechnym z 1950 r.

Niedawno w USA ochodzono Święto Prezydentów! To amerykańskie święto, które przypada w trzeci poniedziałek lutego każdego roku, zostało początkowo ustanowione dla upamiętnienia urodzin George’a Washingtona, pierwszego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Z biegiem lat stało się ono okazją do świętowania wszystkich ludzi, którzy przewodzili krajowi i zastanowienia się nad ich wkładem w jego historię i przyszłość.

Przeszukaj spis z 1950 roku w poszukiwaniu własnych krewnych

Z tej okazji nasz zespół badawczy zagłębił się w spis powszechny USA z 1950 r., aby sprawdzić, co można znaleźć na temat życia prezydentów USA tych byłych, i obecnego. Spis powszechny z 1950 roku został udostępniony publicznie w zeszłym roku i może dostarczyć wielu informacji o ludziach, którzy żyli w tym czasie, w tym o ich pochodzeniu rodzinnym, edukacji i zawodach.

Oto, co udało nam się znaleźć:

Prezydent Joe Biden

Obecny prezydent USA, Joe Biden, w 1950 roku miał 7 lat.

Prezydent Joe Biden w kolekcji 1950, Spis Powszechny USA na MyHeritage

Prezydent Joe Biden w kolekcji 1950, Spis Powszechny USA na MyHeritage

Joseph Robinette Biden Jr. mieszkał w domu swojego dziadka od strony mamy, 66-letniego Ambrose’a Josepha Finnegana, w Scranton w Pensylwanii. Babcia Bidena, Geraldine, zmarła w 1949 roku, ale emerytowany wdowiec nie został sam. Razem z nim mieszkało 7 innych członków rodziny! Mama prezydenta Bidena, Catherine Eugenia (32), jest wymieniona jako gosposia, a jego tata Joseph Biden Sr. (34) pracował 40 godzin tygodniowo jako inspektor samochodowy za roczną pensję 3200 dolarów (równowartość około 40 tys. dolarów w 2023 roku w dolarach amerykańskich). Wymieniono również małą siostrę Joe, Mary Valerie, lat 4; braciszka Jamesa; niezamężnych wujków Edwarda Finnegana, lat 38, stewarda restauracyjnego, i Franka Bidena, lat 32, rachmistrza spisowego; oraz niezamężną praciotkę Gertrudę Blewitt, lat 70.

Prezydent Donald Trump

Donald Trump w 1950 roku miał 4 lata i również dzielił dom z 7 innymi osobami.

Donald Trump w spisie ludności USA z 1950 roku na MyHeritage

Donald Trump w spisie ludności USA z 1950 roku na MyHeritage

Jego ojciec Fred, lat 43, był zamożnym właścicielem w branży budowlanej. Jego matka Mary, lat 37, figuruje jako gospodyni domowa. Inni mieszkańcy domu to 4 rodzeństwa Donalda – Mary Ann, lat 13; Fred Jr, lat 11; Elizabeth, lat 8; i niemowlę Robert – oraz Henessy Kathleen, lat 29, ich irlandzka pomoc domowa.

Prezydent Barack Obama

Barack Obama jest jedynym z ostatnich 5 prezydentów USA, który w 1950 roku jeszcze się nie urodził. Będziemy musieli poczekać do 2042 roku, aby znaleźć go w spisie powszechnym USA z 1970 roku! W międzyczasie znaleźliśmy jego matkę: 7-letnia Ann Dunham mieszkała w Kansas z rodzicami Stanleyem, lat 32, sprzedawcą mebli, i Madelyn, lat 27, urzędniczką. Stanley i Madelyn zarabiali rocznie odpowiednio 3.500 dolarów (równowartość około 44 tys. dolarów w dzisiejszych dolarach) i 2.000 dolarów (25 tys. dolarów dzisiaj).

Anne Dunham, matka prezydenta Baracka Obamy, w spisie ludności USA z 1950 roku na MyHeritage

Anne Dunham, matka prezydenta Baracka Obamy, w spisie ludności USA z 1950 roku na MyHeritage

Prezydent Bill Clinton

Prezydent Clinton pojawia się w spisie ludności USA z 1950 roku jako 3-letni William Jefferson Blythe III:

Prezydent Bill Clinton w spisie ludności USA z 1950 roku na MyHeritage

Prezydent Bill Clinton w spisie ludności USA z 1950 roku na MyHeritage

Mieszkał w Hope City, Arkansas w tym czasie z jego dziadkami od strony Mamy: Edith, lat 48, gospodynią domową, i Jamesem Eldridgem Cassidy, lat 49, który pracował 65 godzin tygodniowo jako opiekun sklepu spożywczego za roczną pensję w wysokości 1700 dolarów (około 21 tys. dolarów w dzisiejszych dolarach).

Jak widać, istnieje wiele informacji, które można uzyskać z rejestrów spisu powszechnego o ludziach żyjących w Stanach Zjednoczonych ponad 70 lat temu! Co możesz znaleźć o członkach swojej rodziny? Przeszukaj spis powszechny z 1950 roku, aby się tego dowiedzieć.