MyHeritage aktualizuje kolekcję Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Indeks zgonów 1874-1938 z 9 milionami rekordów

MyHeritage aktualizuje kolekcję Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Indeks zgonów 1874-1938 z 9 milionami rekordów

Mamy przyjemność ogłosić aktualizację kolekcji Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Indeks Zgonów 1874-1938 we współpracy z Landesarchiv Nordrhein Westfalen, Archiwum Państwowym Nadrenii Północnej-Westfalii. W tej aktualizacji dodaliśmy 9 milionów rekordów zgonów z powiatów Düsseldorf i Kolonii, zwiększając całkowitą liczbę rekordów w tej kolekcji do 20 milionów. Kolekcja rekordów śmierci z rejestracji cywilnej zawiera zeskanowane obrazy oryginalnych rekordów. MyHeritage jest pierwszym, który indeksuje te obrazy z pełnym wsparciem Landesarchiv, Archiwum Państwowego Nadrenii Północnej-Westfalii – czyniąc informacje w obrazach bardziej dostępnymi i łatwymi do wyszukiwania niż kiedykolwiek wcześniej.

Przeszukaj Niemcy, Nadrenia Północna Westfalia, Zgony 1874-1938

Akta cywilnej rejestracji zgonów w Niemczech, zwane Personenstandsregister, są doskonałym źródłem informacji genealogicznych. Prowadzone przez niemieckiego urzędnika stanu cywilnego, obejmują 98% populacji i stały się obowiązkowe we wszystkich niemieckich krajach związkowych do 1876 roku. Kolekcja ta zawiera obecnie wszystkie akta zgonów z powiatów Arnsberg, Detmold, Münster i ponad połowę akt zgonów z Düsseldorfu i Köln. 

W przeciwieństwie do poprzednich wersji, które były podzielone na okręgi lub Regierungsbezirke, akta zgonów z Düsseldorfu i Kolonii zostały zarchiwizowane w jedną grupę rekordów zorganizowaną w porządku alfabetycznym w oparciu o nazwy urzędów stanu cywilnego lub Standesämter w Düsseldorfie i Kolonii. Niniejsze wydanie obejmuje rekordy z urzędów stanu cywilnego od A-R, zaczynając od urzędu „Aachen”, a kończąc na urzędzie „Rheydt”. Kolekcja ta będzie w przyszłości jeszcze raz aktualizowana, aby uzupełnić ją o pozostałe akta zgonów z Düsseldorfu i Köln.

Akta zawierają imię i nazwisko zmarłego, nazwisko panieńskie, płeć, wyznanie, datę i miejsce w chwili śmierci, wiek w chwili śmierci oraz datę i miejsce urodzenia, a także imiona małżonków, rodziców i potomków. 

Ponadto w aktach znajdują się informacje administracyjne, takie jak numer aktu, data rejestracji oraz podpis osoby zgłaszającej zgon, a także podpis urzędnika rejestrującego.

Przykłady

Kolekcja zawiera zapis Augusta Thyssen, niemieckiego przemysłowca znanego z przemysłu żelaznego i stalowego. Rekord zawiera datę i miejsce urodzenia, 17 maja 1842 z Eschweiler, Nadrenia Północna-Westfalia, Niemcy. Data i miejsce śmierci to 4 kwietnia 1926 roku w Laupendahl. Thyssen w chwili śmierci miał 83 lata. 

Akt zgonu Augusta Thyssena [Credit: MyHeritage Niemcy, Nadrenia Północna Westfalia (Arnsberg, Detmold i Münster), Zgony 1874-1938

Akt zgonu Augusta Thyssena [Credit: MyHeritage Niemcy, Nadrenia Północna Westfalia (Arnsberg, Detmold i Münster), Zgony 1874-1938

W kolekcji znajduje się również akt zgonu magnata stalowego Alfreda Kruppa, znanego również jako „Król Armat”, ponieważ był dostawcą armat i broni dla Prus i Niemiec. Rekord zawiera jego miejsce urodzenia, Essen A D Ruhr, i inferuje jego rok urodzenia 1812. Zawiera również jego datę i miejsce śmierci, 14 lipca 1887, Villa Hügel w Der Gemeinde Bredeney. Zapis wymienia także imiona jego ojca i matki, Friedrich Krupp i Theresia (ur. Wilhelmi).

Akt zgonu Alfreda Kruppa [Credit: MyHeritage Germany, North Rhine Westphalia, Deaths 1874-1938]

Akt zgonu Alfreda Kruppa [Credit: MyHeritage Germany, North Rhine Westphalia, Deaths 1874-1938]

Podsumowanie

Kolekcja Niemcy, North-Rhine Westphalia Deaths 1874-1938 czyni  badanie niemieckich korzeni i odkrywanie bezcennych informacji łatwiejszym niż kiedykolwiek wcześniej.

Przeszukiwanie tej kolekcji jest bezpłatne. Aby przeglądać te rekordy lub zapisać je do swojego drzewa genealogicznego, będziesz potrzebował subskrypcji na dane lub kompletnej.

Jeśli posiadasz drzewo genealogiczne na MyHeritage, nasza technologia Record Matching powiadomi Cię automatycznie, jeśli rekordy z tej kolekcji pasują do Twoich krewnych. Będziesz mógł wtedy przejrzeć rekord i zdecydować, czy chcesz dodać nową informację do swojego drzewa.

Życzymy wspaniałych odkryć!