Świętuj Dzień Kanady z darmowym dostępem do wszystkich kanadyjskich zapisów historycznych na MyHeritage!

Świętuj Dzień Kanady z darmowym dostępem do wszystkich kanadyjskich zapisów historycznych na MyHeritage!

Z okazji zbliżającego się Dnia Kanady, z radością informujemy, że MyHeritage oferuje bezpłatny dostęp do wszystkich naszych kanadyjskich rekordów od 29 czerwca do 2 lipca 2023 roku! Zapraszamy do zagłębienia się w naszą bogatą ofertę 176 kolekcji, zawierającą 103 662 055 rekordów, wszystkie skupione wokół rozległej i różnorodnej historii Kanady. Ten ograniczony czasowo bezpłatny dostęp stanowi wyjątkową okazję dla osób z kanadyjskim dziedzictwem, aby odkryć swoje korzenie i dowiedzieć się więcej o swoich przodkach.

Zacznij odkrywać już teraz

Nasza szeroka gama kanadyjskich akt obejmuje dokumenty imigracyjne, akta wojskowe, dane spisowe i wiele innych. Skarby znajdujące się w tych kolekcjach są naprawdę fascynujące. W naszych zbiorach odkryliśmy kilka wyjątkowych zapisów dotyczących znanych osobistości:

Burzliwa historia miłosna kultowych aktorów Richarda Burtona i Elizabeth Taylor była jednym z najgłośniejszych hollywoodzkich romansów swojej epoki. Ich pierwsze małżeństwo zostało zawarte podczas prywatnej ceremonii w hotelu Ritz-Carlton w Montrealu, Quebec, 15 marca 1964 roku, co zostało udokumentowane w Quebec Marriage Returns, 1926-1997. Co ciekawe, po głośnym rozwodzie w 1974 roku, zdecydowali się ponownie pobrać w 1975 roku w Botswanie w Afryce. Ich ceremonia odbyła się w odległym miejscu i była znacznie spokojniejsza w porównaniu do ich wystawnego pierwszego ślubu.

Akt małżeństwa Richarda Burtona i Elizabeth Taylor z kolekcji Quebec Marriage Returns na MyHeritage.

Akt małżeństwa Richarda Burtona i Elizabeth Taylor z kolekcji Quebec Marriage Returns na MyHeritage.

Akt małżeństwa Céline Dion i René Angélila można znaleźć w Quebec Marriage Returns, 1926-1997. Światowej sławy kanadyjska piosenkarka Céline Dion i jej zmarły mąż-menedżer René Angélil pobrali się 17 grudnia 1994 r. w bazylice Notre-Dame w Montrealu w Quebecu. Ich akt ślubu jest świadectwem ich trwałej historii miłosnej.

Lester Bowles Pearson, który później został premierem Kanady (1963-1968) i otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla, figuruje w kanadyjskim spisie powszechnym z 1911 r. w wieku 14 lat. Jego spis powszechny zapewnia wyjątkowy wgląd w jego wczesne życie.

Lester Bowles Pearson w kanadyjskim spisie ludności z 1911 roku, MyHeritage

Lester Bowles Pearson w kanadyjskim spisie ludności z 1911 roku, MyHeritage

Kultowy, urodzony w Wielkiej Brytanii gwiazdor kina niemego, Charlie Chaplin, często podróżował między Stanami Zjednoczonymi a Kanadą. Jego zapis przekroczenia granicy w Stanach Zjednoczonych, Border Crossings from Canada, 1895-1956, opisuje jedną z tych licznych podróży.

Dzień Kanady to czas świętowania historii i dziedzictwa tego kraju. Historie czekające na odkrycie są tak różnorodne i ekspansywne, jak sama Kanada. Pamiętaj, że ten bezpłatny dostęp jest możliwy tylko od 29 czerwca do 2 lipca 2023 r. Nie czekaj więc – ciesz się zapisami już teraz. 

Mamy nadzieję, że nasze kanadyjskie rejestry pomogą Ci zrozumieć przeszłość Twojej rodziny i zapewnią cenny wgląd w życie Twoich przodków.

Życzymy Ci wspaniałych odkryć!