Już dzisiaj Dzień Dziecka…

Komentarze

Co roku, kiedy zbliża się początek czerwca, dzieci w Polsce stają się bardzo podekscytowane. W końcu 1 czerwca wypada ich święto, dzięki czemu mają szansę spędzić trochę czasu z zapracowanymi zazwyczaj rodzicami. Dodatkowo mogą trochę odpocząć od szkoły, gdyż 1 czerwca szkoły stają się jednym wielkim placem zabaw: organizowane są gry i konkursy dla uczniów, różnego rodzaju festiwale, festyny, a najczęściej zawody sportowe. Dzięki takiej organizacji czasu, dzieci mogą odpocząć i zrelaksować się, jednocześnie nawiązując nowe znajomości.Dzień Dziecka na świecie obchodzony jest w różnych terminach, np. Japończycy świętują 5 maja, Amerykanie 20 listopada, natomiast Włosi 6 stycznia. Skąd taka rozbieżność? Otóż wszystko jest zależne od historii. Dzień Dziecka został oficjalnie ustanowiony w roku 1924 na mocy tzw. ustawy genewskiej, była to pierwsza Deklaracja Praw Dziecka, którą zatwierdziła Liga Narodów.

Obecnie Dzień Dziecka w Polsce obchodzony jest w sposób szczególny. Właśnie w tym dniu dorośli starają się spędzić jak najwięcej czasu z dzieckiem i poświęcić mu całkowicie swoją uwagę. Dodatkowo chcą za wszelką cenę sprawić dziecku przyjemność i czynią to, wręczając mu prezent.

Upominek dla dziecka nie jest rzeczą łatwą do zrealizowania. Prezent dla dziewczynki powinien być całkowicie odmienny niż prezent dla chłopca. Ponadto, każde dziecko jest inne – interesują go inne sprawy i cieszą inne wydarzenia. Rodzice starają się spędzić ze swoimi pociechami jak najwięcej czasu: zabierają je na spacer do parku, do zoo czy też do kina. Często urządzają przyjęcia dla dzieci albo rodzinną ucztę z wielkim i słodkim deserem.

Dzień Dziecka to czas wyjątkowy, dlatego nie wolno o nim zapomnieć, może to bowiem sprawić dziecku ogromną przykrość, którą później trudno będzie wymazać z jego pamięci. Dzieci niekoniecznie oczekują prezentów, ale zawsze pragną w tym dniu większej uwagi rodzicielskiej.

Dzień Dziecka w Polsce to przede wszystkim święto radości i beztroski, dlatego dzieci z taką niecierpliwością go oczekują. I tak chyba powinno być wszędzie 🙂

Wszystkim Dzieciom, zarówno tym małym i tym dużym życzymy dużo radości i mile spędzonego ich święta!

zdjęcie:wyspa-dzieci.pl

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony