Wygraj szansę na rozwiązanie Twojej rodzinnej zagadki

Komentarze0

Czy posiadasz w swojej rodzinie nierozwikłaną przez lata zagadkę? Być może w starym pudełku odnalazłeś odznaczenie wojenne, i nie wiesz do kogo należało. A może odnalazłeś tajemniczy medalion z inicjałami, których nie rozpoznajesz.

Wiele osób napotyka na przeszkody, i mury wręcz nie do przekroczenia, w swoich badaniach genealogicznych. Kiedy napotykasz na te tajemnice, prawdopodobnie pozostaniesz z pytaniami bez odpowiedzi. Chcemy pomóc Ci znaleźć odpowiedzi na te pytanua, i odnaleźć nieznane.

Wyślij nam swoją zagadkę na stories@myheritage.com, aby otrzymać szansę na rozwiązanie Twojej historii. Nasz oddany zespół naukowców pomoże kilku wybranym użytkownikom rozwiązać rodzinne tajemnice!

Oto lista ewentualnych tajemnic, które możesz mieć w swojej rodzinie:

Czy masz członka rodziny, z którym krewni stracili kontakt podczas wojny i chcesz odnaleźć swoich potomków?
Czy chciałbyś poznać prawdę o legendzie rodzinnej, przekazywanej z pokolenia na pokolenie?
Czy są jakieś medale wojenne, które były kiedyś w Twojej rodzinie i chciałbyś znaleźć?
Czy posiadasz stare listy wysyłane do kogoś lub przez kogoś, kogo nie znasz?
Czy Twoja rodzina straciła jakieś pamiątki, dzieła, sztukę podczas wojny?
Czy znalazłeś jakiś stary pamiętnik stworzony przez nieznaną Ci osobę?

Zapraszamy wszystkie rodziny do dzielenia się swoją tajemnicą rodzinną! Może to być zagadka podobna, do jednej z powyższych, lub też całkiem inna historia.
W przeszłości MyHeritage pomagał rodzinom rozwiązywać tajemnice historyczne. Oto jedynie kilka przykładów:

MyHeritage pomaga w powrocie sztuki, która została przejęta przez nazistów

Dziennikarz New York Timesa, Doreen Carvajal, współpracował z dyrektorem generalnym i założycielem MyHeritage, Giladem Japhetem, w celu znalezienia prawowitych właścicieli sztuki przejętych przez nazistów. Gilad i Doreen odnaleźli krewnych właścicieli wielu dzieł sztuki we Francji, w tym kredę Albrechta Dürera, czerpiącą z kolekcji Hermanna Goeringa.

Kredowy rysunek Albrechta Dürera, niegdyś ograbiony przez nazistów. Zdjęcie: New York Times, 1996 Musée du Louvre/ Arts Graphiques

Obraz należał do Gabrieli Tuffier, francuskiej bojówki o opór francuski, która została deportowana w 1943 roku po aresztowaniu jej przez gestapo za potajemną transmisję sygnałów radiowych z zamku w północnej Francji.

Brat Tuffiera, Nemours, był również właścicielem obrazu Chrystusa na krzyżu autorstwa Rubensa.

Złoty tryptyk Rubena przedstawia Chrystusa na krzyżu. Zdjęcie: New York Times, Angèle Dequir – Réunion Des Musées Nationaux.

Doreen i Gilad korzystali z internetowych źródeł genealogii, kolekcji MyHeritage i Yad Vashem, aby odnaleźć żyjących krewnych właścicieli grabieży obrazów.
Kiedy wnuk Nemoursa Tuffiera, jak wielu krewnych zagrabionej sztuki, znalazł wnuka, nie miał pojęcia, że jego rodzina kiedyś posiadała tak słynne obrazy.
Mówi Gilad Japhet: „Istnieje mnóstwo informacji, jeśli próbujesz rozwiązać tajemnicę, mogę tylko powiedzieć, że nie jest to trudne i każdy może to zrobić”.

MyHeritage zwraca medal z I Wojny Światowej rodzinie żołnierza

MyHeritage pomógł w zwrocie medalu z czasów I Wojny Światowej do Wielkiej Brytanii dla rodziny żołnierskiej. 40 lat temu medal został odnaleziony w Australii przez Roba McCawa podczas używania detektora metalu w polu. Od tego czasu Rob próbował znaleźć prawowitego właściciela medalu.

Z pomocą MyHeritage Rob znalazł żołnierskich potomków i w końcu udało mu się go do nich zwrócić.

Zobacz inspirujący film wideo poniżej:

Podziel się z nami swoimi zagadkami rodzinnymi!

Prześlij nam swoją niewyjaśnioną tajemnicę rodzinną na adres stories@myheritage.com, abyś mógł rozwiązać swoją tajemnicę z pomocą naszego utalentowanego zespołu!

Nie możemy się doczekać Waszych historii

Tagi:

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony