Długowieczność: Najstarsza kobieta na świecie o długim życiu

Długowieczność: Najstarsza kobieta na świecie o długim życiu

Emma Morano jest Włoszką. Urodziła się w 1899 roku, stając się obecnie jedyną, żyjąca osobą na świecie, która urodziła się w XIX wieku. Emma aktualnie ma na koncie rekord Guinessa, jako najstarsza, żyjąca osoba na świecie. Wkrótce skończy 117 lat.

Emma Morano, fot. oknovara.it

Emma Morano, fot. oknovara.it

„Mimo słusznego wieku jest czujna i gadatliwa” – czytamy w interia.pl

W czym tkwi jej sekret długiego życia? Jak się okazuje, w diecie. Mianowicie, po I Wojnie Światowej stwierdzono u niej anemię. Lekarz wóczas zalecił jej spożywanie trzech jajek dziennie, dwóch surowych i jednego gotowanego. Wówczas jajka stały się podstawą diety Emmy.

„Emma zawsze jadła dużo warzyw, bardzo mało owoców. Gdy ją poznałem, zjadała trzy jajka dziennie, dwa surowe w godzinach porannych, a następnie omlet w południe, i kurczaka na obiad.” – opowiada lekarz, prowadzący kobietę od 27 lat.

Kobieta nie odmawia sobie przeróżnych ciast.

„Odmawia jedzenia mięsa, od czasu kiedy ktoś jej powiedział, że powoduje raka.”- dodaje lekarz.

Jak sądzicie, w czym tkwi sekret długiego życia? Jak odżywali się najdłużej żyjący członkowie Waszych rodzin? Podzielcie się z nami w komentarzach poniżej. Dziękujęmy!

Źródło: interia.pl

Komentarze

Adres e-mail jest prywatny i nie będzie wyświetlany.

 • Anna

  2 grudnia, 2016

  Włoszka piszemy przez duże W

 • Anna

  2 grudnia, 2016

  Emma nie jest jedyną żyjącą osobą urodzoną w XIX wieku. Żyją jeszcze dwie panie urodzone w 1900 roku, a ten rok również należy do XIX wieku.