Nowość: Teoria Family Relativity™

Nowość: Teoria Family Relativity™

Cieszymy się, że odświeżyliśmy dane Teorii Family Relativity™ (funkcja skanuje miliardy profili drzew genealogicznych i rekordów historycznych, aby stworzyć szczegółowe teorie, dotyczące tego, jak Połączenia DNA mogą być ze sobą powiązane), tak aby dostarczyć Ci nowe i zaktualizowane teorie wyjaśniające, w jaki sposób Ty i Twoje dopasowania DNA mogą być powiązane. Ta długo oczekiwana aktualizacja może dostarczyć Ci odpowiedzi na temat związków, które Cię zaskoczyły, jak również zaoferować nowe spojrzenie na Twoich przodków i relacje rodzinne.

Teoria Family Relativity™ to innowacja MyHeritage, którą opublikowaliśmy w lutym 2019 roku, i która ukazała zmieniający się świat genealogii genetycznej. Jako jedna z najważniejszych funkcji, które wydaliśmy w ostatnich latach, natychmiast otrzymała pochwały od użytkowników z całego świata.

Od czasu uruchomienia funkcji w lutym, nasza baza danych DNA niezmiernie wzrosła, nasze drzewa genealogiczne urosły do 45 milionów, istniejące nabrały siły, a do MyHeritage SuperSearch™ zostało dodanych więcej rekordów historycznych.

Statystyki

Oto kilka kluczowych faktów i danych liczbowych dotyczących aktualizacji:

  • Całkowita liczba teorii wzrosła ponad dwukrotnie (z 6 384 888 do 14 260 864).
  • Liczba dopasowań DNA, dla których znaleziono teorię, zwiększyła się ponad dwukrotnie (z 4 474 617 do 9 964 321).
  • W ramach każdej teorii, istnieje często wiele ścieżek, które pokazują różne sposoby, że docieramy do tej samej teorii i dostarczają dowodów na poparcie teorii. Liczba znalezionych ścieżek wzrosła ponad dwukrotnie (z 51 887 021 do 115 106 944).
  • Liczba użytkowników MyHeritage, którzy mają przynajmniej jedną teorię, wzrosła o 46,7%.

Nowe teorie 

Wszyscy użytkownicy MyHeritage, którzy przeszli test DNA MyHeritage lub przesłali wyniki DNA do MyHeritage mogą teraz otrzymać nowe teorie. Obejmuje to użytkowników, którzy wcześniej otrzymali teorie, użytkowników, dla których nie znaleźliśmy teorii, kiedy funkcja została po raz pierwszy uruchomiona, oraz użytkowników, którzy wykonali test DNA MyHeritage lub przesłali dane z innej firmy testującej i otrzymali wyniki od czasu wydania.

Jeśli znaleźliśmy dla Ciebie teorie, zobaczysz baner o Teorii Względności Rodziny (Family Relativity™)  na górze strony z dopasowaniami DNA. Kliknij „Zobacz teorie”, aby zobaczyć wszystkie znalezione teorie, stare i nowe.

Będziesz w stanie łatwo odróżnić teorie, które zostały znalezione wcześniej od tych, które znaleźliśmy ostatnio dzięki oznace „NEW-NOWE”, która pojawi się obok właśnie dodanych nowych teorii.

Teoria Family Relativity™ to funkcja premium, która wymaga subskrypcji na stronie MyHeritage (Premium, PremiumPlus lub Complete). Użytkownicy, którzy przesyłają swoje surowe dane DNA z innej usługi testowej do MyHeritage i nie chcą kupować subskrypcji, mogą zapłacić jednorazową opłatę w wysokości 29 dolarów za zestaw, aby odblokować wszystkie zaawansowane funkcje DNA oferowane przez MyHeritage, w tym Teorię Względności Rodziny (Family Relativity™). Dowiedz się więcej o naszych planach subskrypcji. Użytkownicy bez subskrypcji nadal będą widzieć wszystkie teorie, które dla nich znaleźliśmy, ale kiedy klikną w teorię, w celu zobaczenia szczegółów, niektóre informacje będą ukryte.

Nowy system powiadomień

Stworzono nowy system powiadamiania, tak aby informować użytkowników MyHeritage o nowych teoriach, które zostały odkryte; jedna teoria w jednym czasie. Ten e-mail będzie wysyłany okresowo, począwszy od tego tygodnia.

Podsumowanie

Teoria Family Relativity™ może okazać się przełomową dla tych użytkowników, dla których odczytywanie wyników DNA okazało się wyzwaniem, i którzy zmagają się z decyzją dotyczącą przypisaniem wyników, i rozwiązaniem zagadki, jak poszczególne połączenie DNA pasuje do drzewa genealogicznego. 

Mamy nadzieję, że spodoba Ci się nasza aktualizacja, zwiększona liczba teorii dopasowań oraz nasz system powiadomień. Pracujemy nad zautomatyzowanym systemem aktualizacji teorii, i powiadomimy Cię o tej nowości już niebawem!