Wskazówka książkowa: „Królewska krew”

Wskazówka książkowa: „Królewska krew”

W naszych codziennych poszukiwaniach potrzebujemy często wsparcia. Dobra książka może nas wesprzeć zarówno wiedzą, jak i doświadczeniem autora. Siadając przy lekturze i zaczynając ją czytać, żegnamy się z naszą szarą codziennością, opuszczamy ją na wiele godzin, by zaistnieć gdzie indziej. Książki o tematyce genealogicznej mogą być doskonałą formą spędzania wolnego czasu, a przede wszystkim mogą pomóc nam w poszukiwaniach przodków i krewnych.

Królewska krew, Autor: Prinke i Sikorski

Królewska krew, Autor: Prinke i Sikorski

Minęło już prawie 3 lata odkąd Pan Rafał Prinke udzielił nam wywiadu na naszego Bloga! Pan Rafał wspomniał wówczas, że jego książkaPoradnik genealoga amatorato rezultat chęci zarażania innych swoją pasją. Natomiast inne publikacje genealogiczne, jak „Królewska krew” napisana wspólnie z prof. Andrzejem Sikorskim stanowi „pomoc dydaktyczną” dla innych genealogów.

Wydawałoby się, że ekscytujące odkrycie dzięki wspomnianej właśnie książce dokonała autorka innej książki genealogicznej (Poszukiwanie Przodków. Genealogia dla każdego) Pani Małgorzata Nowaczyk. Cytat z jej bloga: „Odkryłam połączenie moich przodków z linią Mieszka I-szego! “Moi” Zagajewscy z Objezierza pochodzą w prostej linii od Wacława księcia raciborskiego! Miałam “Królewską krew” Rafała Prinke i Andrzeja Sikorskiego od dziesięciu lat na półce, a dopiero dzisiaj znalazłam tam moich przodków!

Jednakże, należy pamiętać, że genealogię trzeba też trochę brać z humorem – a powyższy cytat Pani Małgorzaty jest dobrym żartem :-).

Wracając do wspomnianej książki na stronie 15 czytamy:

„Możemy więc stwierdzić, że właściwie wszyscy Polacy (40 milionów) mają piastowskich przodków i są ze sobą spokrewnieni…”.

Ponadto, jako ciekawostkę można tam znaleźć udokumentowaną linię przodków Stanisława Poniatowskiego i wiele innych rodów polskich, wywodzących się od Piastów.

Czy ktoś z Was zapoznał się już z tą książeczką? Jeśli nie serdecznie ją Wam polecamy! Czy macie jakoś ulubioną książkę genealogiczną godną polecenia? Zapraszamy do komentarzy pod tym postem.