Propozycja książkowa: „Dieta naszych przodków”.

Propozycja książkowa: „Dieta naszych przodków”.
Dieta naszych przodków, autor: Elizabeth Somer

Dieta naszych przodków, autor: Elizabeth Somer

Czy wiecie jak odżywiali się wasi przodkowie? Na najbliższy tydzień mamy dla Was propozycję książkową, a właściwie Dietę Naszych Przodków, autorstwa Elisabeth Somer.

Właściwe odżywianie warunkuje prawidłowy rozwój, wzrost, sprawność umysłową i fizyczną człowieka. Dieta to nie tylko zdrowy sposób odżywiania. Należy pamiętać, że nic nie można byłoby osiągnąć bez odpowiedniego sposobu myślenia, dlatego powinno się zamienić dietę na zdrowy styl życia, co nie jest wcale takie trudne, jak się większości ludziom wydaje.

Sposób odżywiania stanowi integralną część stylu życia i kultury człowieka. Wybór tego co jemy, zależy od wielu czynników, począwszy od religii do wrażeń smakowych jakich dostarcza pożywienie. Przy tak wielu elementach mających wpływ na wybór jedzenia, zapominamy często o podstawowej roli, jaką powinno ono pełnić, czyli zapewnienie właściwego funkcjonowania i odżywienia organizmu.

Książka, „Dieta naszych przodków” to nie propozycja powrotu do życia w jaskiniach, ale poparta naukowymi badaniami odpowiedź na pytanie: dlaczego ludzie przed tysiącami lat byli zdrowsi od nas? Warunki życia człowieka zmieniają się szybciej niż jego ewolucyjne potrzeby.

Autorka książki Elisabeth Somer, jeden z najlepszych diet etyków amerykańskich prowadzi nas ku dietetycznych korzeniom, proponuje przygotowywanie posiłków opartych na piramidzie pokarmowej, jaką stosowali nasi przodkowie. Mniej chorób? Więcej energii i radości życia? Żadnych kłopotów z nadwagą? Wystarczy zapoznać się z dietą naszych przodków, by doświadczyć zdrowego, długiego i pełnego witalności życia.

A jak Wy się dzisiaj odżywiacie? Wybór właściwego sposobu odżywiania się czy stylu życia jest bardzo istotny. Wiadomo, że każdy ma prawo podjąć indywidualną decyzję odnośnie swojego stylu życia, ale chyba każdy chce być zdrowym i dobrze się czuć.

źródło: swiatksiazki.pl