Miliony profili z Geni dostępnych teraz w SuperSearch!

Miliony profili z Geni dostępnych teraz w SuperSearch!

Z przyjemnością informujemy, że już od pewnego czasu można przeszukiwać 138 milionów profili Geni w wyszukiwarce MyHeritage – SuperSearch.

Niedługo po dokonanym przez nas przejęciu portalu Geni w listopadzie 2012, MyHeritage udostępniło użytkownikom Geni swoją wyszukiwarkę Record Matches i Smart Matches. Sprawiliśmy, że użytkownicy Geni mogli korzystać z naszych zasobów i danych historycznych – z danych, które nie były wcześniej dla ich dostępne – odkrywać nowych krewnych i przodków poprzez odnajdywanie dopasowań pomiędzy ich drzewem genealogicznym, a 25 milionami drzew genealogicznych na MyHeritage.

W tym tygodniu dokończyliśmy nasze dzieło i teraz również użytkownicy MyHeritage mogą przeszukiwać profile użytkowników Geni na MyHeritage – to znaczy otrzymywać wyszukane automatycznie powiązania pomiędzy drzewami genealogicznymi na portalu MyHeritage, a Geni. Wprowadzenie tej funkcji zajęło nam trochę czasu, ponieważ wdrożyliśmy rozbudowany, aktualizowany w czasie rzeczywistym „most” – aktualizujący dane zmieniające się w wyszukiwarce SuperSearch, w każdym momencie kiedy jakiekolwiek modyfikacje zostały dokonane w drzewach genealogicznych użytkowników Geni. Aktualizacje te napływają do systemu MyHeirtage co sekundę, ale wyszukiwarka SuperSearch jest aktualizowana za jednym zamachem raz dziennie ze wszystkimi zmianami. Pozwala to zapobiegać temu, aby informacje, które napływają do MyHeritage z Geni nie stały się nieaktualne.

Teraz kiedy profile Geni są dostępne w wyszukiwarce SuperSearch, użytkownicy MyHeritage zaczną otrzymywać informacje o powiązaniach i dopasowaniach z drzewami genealogicznymi na Geni. Jest to ogromna korzyść zarówno dla użytkowników, jak i usługi, ponieważ jedni i drudzy mają możliwość rozwijania drzew genealogicznych, wyszukiwania nowych informacji, odnajdywania krewnych i uczenia się od siebie nawzajem.

Przeszukaj kolekcję Geni w SuperSearch już teraz:Jest to również dobra okazja do tego, aby wyjaśnić modele obu portali, w jakich działają. MyHeritage jest ogromnym zbiorowiskiem prywatnych drzew genealogicznych – tak więc, na MyHeritage nikt poza Tobą i wybranymi przez Ciebie osobami nie może edytować drzewa. Natomiast Geni stworzył układ współpracy bardzo podobny do Wikipedii, nazwany the World Family Tree (w wolnym tłumaczeniu Drzewo genealogiczne Świata). Tak więc na Geni, inni użytkownicy mogą edytować Twoje drzewo genealogiczne, publiczne profile i inne, tak aby stworzyć jedno drzewo genealogiczne świata. Są to bardzo różne podejścia, a użytkownik sam decyduje, które podejście jest bardziej odpowiednie dla niego i historii jego rodziny. MyHeritage oferuje silniejszą kontrolę i ściślejszą prywatność, ale też dane często się ze sobą pokrywają. Na Geni natomiast pokrywanie się danych jest bardzo rzadkie, a jest więcej współpracy i mniej kontroli. Dlatego też Geni posiada aktywną społeczność kuratorów, którzy są zaawansowanymi użytkownikami pomagającymi innym użytkownikom współpracować nad tworzeniem drzewa genealogicznego świata, a ponadto ciężko pracują aby sprawić, by dane zawarte w drzewie genealogicznym były dokładne. Wielu genealogów nie jest przychylnych ku temu, aby inni ludzie szperali i zmieniali ich dane – wybierają więc MyHeritage. Podczas, gdy inni są pasjonatami tworzenia drzewa genealogicznego świata i wybierają Geni. Dobrą wiadomością jest to, że niezależnie od ich preferencji, użytkownicy na obu stronach – zarówno Geni jak i MyHeritage – mogą czerpać wzajemne korzyści z pracy wykonanej przez genealogów na obu stronach!

Jeśli użytkownik Geni eksportuje swoje drzewo genealogiczne na MyHeritage, to oczywiste jest to, że będzie mnóstwo powiązań pomiędzy tym drzewem na MyHeritage i tym samym drzewem na Geni (z którego to drzewo pochodzi), a wówczas te powiązania nie są ani trochę przydatne. W rzeczywistości tworzą one bałagan, który sprawia że trudniej jest dostrzec powiązania, które mogą być naprawdę przydatne. W przypadku eksportowania drzewa genealogicznego najlepiej jest odznaczyć opcję: „Włącz Smart Matching™ dla innych stron MyHeritage i jego partnerów.” Ta opcja jest dostępna w ustawieniach strony rodziny, w zakładce „moja prywatność”. Kiedy opcja jest odznaczona, Geni nie otrzyma wyszukanych powiązań z danym drzewem genealogicznym na MyHeritage, jak i odwrotnie – drzewo genealogiczne na MyHeirtage nie otrzyma wyszukanych powiązań z Geni.

Jeśli jesteś użytkownikiem MyHeritage i otrzymasz wyszukane powiązanie z Geni, możesz zapisać odkrytą informację do swojego drzewa na MyHeritage i powiązać do profilu na Geni. Możesz również skontaktować się z użytkownikiem z Geni, który założył ten profil – dla wymiany informacji. Użytkownicy Geni już od jakiegoś czasu mogą czerpać korzyści z wyszukanych powiązań i dotychczas stworzyli już wiele połączeń profili na obu stronach. Jednak w przypadku MyHeritage, zmiany dokonane na Geni nie modyfikują niczego w drzewie genealogicznym na MyHeritage dopóki właściciel drzewa sam nie zdecyduje się na jej wprowadzenie.

Jak zawsze, nasza polityka prywatności jest ściśle przestrzegana, a informacje na temat życia użytkowników z Geni nie są ujawniane na MyHeritage. Zarejestrowani użytkownicy Geni mogą zostać wyszukani poprzez wpisanie imienia i nazwiska (jako, że znajdują się na Geni), jednak żadne dodatkowe informacje na ich temat nie są podane, jak również ciekawostki na temat życia członków rodziny. Jedynym wyjątkiem są profile publiczne na Geni, którymi są zazwyczaj profile sławnych osób i gwiazd, dokładnie tak jak na Wikipedii. Te profile są publiczne dla Geni i w związku z tym są również publiczne dla użytkowników MyHeritage.

Przykład profilu z Geni w MyHeritage SuperSearch

Przykład profilu z Geni w MyHeritage SuperSearch

Obecnie wyszukiwarka SuperSearch zawiera 138 milionów profili Geni – i za wyjątkiem Geni wiele z nich nie jest dostępnych nigdzie indziej w internecie. To jest kolejny powód do tego, aby korzystać z MyHeritage.

Geni posiada także duży zbiór profili sławnych ludzi z bardzo dobrze udokumentowanymi profilami tych gwiazd. Teraz, kiedy informacje te również są dostępne na MyHeritage, kto wie, czy nie odkryjesz jakiegoś pokrewieństwa z którąś sławną osobą!

Życzymy Ci dużo wspaniałej zabawy,
Twój Team MyHeritage