Animacja Deep Nostalgia™ babci mojego taty sprawiła, że na chwilę znów stał się małym chłopcem

Animacja Deep Nostalgia™ babci mojego taty sprawiła, że na chwilę znów stał się małym chłopcem

Dziękujemy naszej użytkowniczce Christinie McKillip z USA, która podzieliła się z nami tą historią.

Byłam tak podekscytowana, kiedy zobaczyłam, jak moja przyjaciółka zamieściła animowane zdjęcie na Facebooku w lutym. Przeszłam do mojego konta na MyHeritage i podążyłam za łatwymi instrukcjami, tak aby zanimować zdjęcie używając funkcji Deep Nostalgia™.

Zdjęcie, które wybrałem to zdjęcie babci mojego Ojca, Berthy Lawson z jej rodzicami, Andrew i Lillian. Lillian urodziła się w 1897 roku w Jefferson County w stanie Nowy Jork, jako szósta prawnuczka żołnierza Rewolucji z Rhode Island. Nie pamiętam jej, bo miałam tylko 7 lat, gdy zmarła w 1966 r., a mieszkaliśmy po przeciwnych stronach kraju. O życiu, jakie wiodła dowiedziałam się dzięki mojemu ojcu, Anthony’emu. Marynarz z Brooklynu w stanie Nowy Jork, ma 86 lat i jest strasznym gawędziarzem. Z babcią łączyła go szczególna więź. Jako dziecko spędzał z nią czas letni.

 

Wysłałam zanimowane zdjęcie do mojego ojca przez SMS, ponieważ mieszka on w innym stanie. Pierwsze komentarze z jego strony brzmiały następująco, „A niech Cię!”, w chwili kiedy oglądał animacje swojej Mamy i Babci. Potem zawołał: „Babciu!” na widok “poruszającej się” babci na zdjęciu. Słysząc go przed oczami przeleciało mi kawałek życia, brzmiał wtedy, jak ten mały chłopiec z dawnych lat, który tak bardzo kochał swoją Babcię.

To była dla mnie wielkie przeżycie zobaczyć, jak moi pradziadkowie, których nie pamiętałam, poruszają się w tak naturalny sposób.

Oto zdjęcie czterech pokoleń naszej rodziny, zrobione około 1962 roku w Kalifornii: ja z moją lalką Chatty Cathy, mój ojciec Anthony, moja babcia Bertha i moja prababcia Lillian.

Dziękuję MyHeritage za to wspaniałe narzędzie, które sprawiło, że moi przodkowie “ożyli”, i co sprawiło mi tyle radości i wzruszenia!