Poznaj nasz zespół: Bracia Cohen

Poznaj nasz zespół: Bracia Cohen

Osoby, które zazwyczaj odwiedzają MyHeritage spoglądają dwa razy, przekonując się, że jednak nie widzą podwójnie, kiedy przechodzą koło naszych braci bliźniaków. Mowa tutaj o braciach Maorze i Maayanie Cohen, którzy pracują dla MyHeritage. Zarzekają się, że nie są identyczni, jednak prawda wygląda nieco inaczej.

Maor odbył rozmowę kwalifikacyjną dla MyHeritage w 2011 roku. Jednak sprawy nabrały nieco innego obrotu. Bowiem, mino iż został przyjęty do zespołu MyHeritage, nie mógł dołączyć w trybie natychmiastowym, gdyż nadal był zatrudniony w innej firmie. Jednak Maor zapytał wówczas, czy jego brat mógłby otrzymać szansę na rozmowę kwalifikacyjną. „Powiedziałem im, że mam brata, który jest podobny do mnie i równie utalentowany.”

Niedługo potem, Maayan został zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną do naszego wówczas biura w wiosce w Bnei Atarnot. „Jak tylko przekroczyłem progi biur MyHeritage, poczułem się jak w domu.” Usytyowany na wsi dom templariuszy był kameralny i przytulny. „Rozpocząłem pracę w MyHeritage, i czułem wóczas, że to tylko kwestia czasu, zanim będę w stanie przekonać Maora do pracy tutaj.”

„Po tym, jak Mayaan powiedział mi, jak niesamowitym doświadczeniem jest praca w MyHeritage, przekonałem się.” – powiedział Mayaan. „Dołączyłem po 3 miesiącach odkąd Maor zaczął pracować.”

To nie był pierwszy raz, kiedy nasi bliźniacy pracowali razem. To już właściwie trzecia firma, w której obaj pracowali. Zaraz po zakończeniu uniwersytetu, wspólnie założyli firmę. Po tym czasie pracowali również w razem w innych firmach.

„Są dni, kiedy nie widujemy się w ogóle”, mówi Maor. Jednak to niesamowite uczucie, czuć, że mój brat jest tak blisko mnie, osoba, z którą mogę o wszystkim porozmawiać jest tak blisko mnie … nawet jeśli, tutaj, w MyHeritage, wszyscy czujemy się, jakbyśmy byli jedną wielką rodziną.”

Maayan pracuje w MyHeritage jako lider zespołu web. Miał uprzednie doświadczenie w projektowaniu i w tym wszystkim, co jest powiązane z doświadczeniami użytkowników, podczas korzystania z naszej strony. Brał udział we wprowadzaniu takich funkcji do MyHeritage, jak SuperSearch ™, Record Matches. W ciągu dwóch lat, odkąd Maayan objął pozycję zarządzania zespołem web, jego zespół rozpoczął pracę nad Instant Discoveries™, nowym wyglądem strony MyHeritage, the Discovery Hub i wiele innych funkcji.

Maor jest starszym członkiem zespołu informatycznego (back-end). Był zaangażowany w wiele projektów, które znacząco wpłynęły na użytkowników MyHeritage, takie jak dodanie połączenia rekordów w drzewach Geni, wskazując, które nowe informacje mogą zostać dodane do drzewa z rekordów na MyHeritage. Infrastruktura, którą utworzył Maor umożliwia aktualizację danych genealogicznych poprzez API (dodawanie osób, zdjęć, wydarzeń itd.) – był to ważny krok, który pozwolił na możliwość edytowania drzewa w aplikacji mobilnej.

„My naprawdę wzajemnie uzupełniamy się” – mówi Maor. „Nasze mocne strony sprawiają, że nawzajem możemy się uzupełnia. Ja zawsze byłem mocniejszy ze strony serwera. Nie mam tak dużo kreatywności. W tej kwestii zawsze zwracam się do Maayan’a.”

Nasi bliźniacy od zawsze kochali komputery. Swój pierwszy komputer otrzymali w wieku 6 lat. W późniejszym czasie, kiedy nauczyli się programować, ciągle douczali się i doszkalali swoje umiejętności.

„Szkoda tylko, że nasze umiejętności komputerowe nie są dziedziczne” – żartuje Maayan. „W przeciwnym wypadku więcej członków naszej rodziny pracowałoby tutaj.”

Oprócz Maora i Maayan’a w rodzinie są jeszcze cztery pary innych bliźniaków.Maor ma córki, które są bliźniaczkami. „Posiadanie bliźniaka to coś wspaniałego – niesamowita więź.” – mówi Maor. „Zawsze trzymaliśmy się razem, mało co kłóciliśmy się. Zawsze przyjaźliśmy się.”

Maayan zgadza się: „To dla nas bardzo naturalne, wspólnie pracować. Nawet, jako dzieci, mimo iż mogliśmy mieć osobne pokoje, dzieliliśmy jeden z własnego wyboru.”

Maayan utworzył drzewo genealogiczne na MyHeritage, zanim jeszcze dołączył do firmy. Kiedy zaczął pracować w firmie. jego drzewo genealogiczne było jeszcze małe. Po dwóch i pół roku pracy w MyHeritage, jego sistrzenica poprosiła go o pomoc w jej projekcie szkolnym drzewa genealogicznego. Maayan postanowił więc przyjrzeć się historii ich rodziny nieco bliżej. „Zaczęliśmy dodawać nieco więcej szczegółów do drzewa. Niemal natychmiast Smart Matches i Record Matches pomogły nam w uzupełnaniu drzewa.” – mówi Maayan.

Drzewo wówczas zostało rozbudowane i obecnie obejmuje prawie 2400 osób. Po drodze odkryli kilka niesamowitych kwestii na temat rodziny.

Na przykład rodzina żony Maora pochodzi z Uzbekistanu. Bracia byli wręcz przekonani, że nie uda im się odkryć więcej informacji o tej gałęzi rodzinnej. Kiedy Maorowi udało odkryć się informacje na temat tej cześci rodziny, jego teściowa nie mogła uwierzyć. Gałąź ta została odkryta dzięki automatycznym połączeniom MyHeritage.

Nasi bliźniacy bardzo doceniają pracę w MyHeritage i wartość, jaką MyHeritage wnosi dla ludzi z całego świata. „MyHeritage bardzo różni się od innych firm, dla których wcześniej pracowaliśmy.” – mówi Maor. „Czuję ten wkład dla innych ludzi. Staram się odczuwać moją pracę, jako wkład dla innych – każdy wprowadzony kod może sprawić, że czyjeś życie odmieni się. Pamiętam sytuację, kiedy użytkownik przyszedł do firmy z bukietem kwiatów, dziękując za naszą pracę – niezapomniane chwile i emocje.”

Rodzina Cohen, Marzec 2016

Rodzina Cohen, Marzec 2016

Cała rodzina bardzo wspiera Maora i Maayana. Nasi bliźniacy dzielą się ze swoją rodziną nowinkami z MyHeritage.

„Nasza cała rodzina stała się częścią rodziny MyHeritage.” – mówi Maor.

Tagi:

Komentarze

Adres e-mail jest prywatny i nie będzie wyświetlany.

  • Jerzy

    8 czerwca, 2016

    Miło Was poznać pozdrawiam serdecznie Jerzy