Dzień Ojca tuż tuż: Deep Nostalgia™ pozwoliła jej zobaczyć uśmiech ojca po raz pierwszy w życiu

Dzień Ojca tuż tuż: Deep Nostalgia™ pozwoliła jej zobaczyć uśmiech ojca po raz pierwszy w życiu

Celem, który przyświecał utworzeniu naszej funkcji Deep Nostalgia™ było podarowanie naszym użytkownikom możliwości zobaczenia ich przodków w ruchu, uśmiechających się, czy zatroskanych. To może okazać się niezwykłym doświadczeniem, namiastą kontaktu z nimi, szczególnie jeśli nigdy nie udało nam się osobiście poznać danego przodka. Z okazji zbliżającego się Dnia Ojca, dzielimy się z Wami niezwykłą historią Jamey Wysockiej ze Stanów Zjednoczonych.

Jamey Wysocki w wieku 50 lat odkryła, że człowiek, o którym sądziła, że jest jej biologicznym ojcem, nim nie jest. Wiadomość ta była dla niej szokująca, i wywróciła jej życie do góry nogami.

Wykonawszy uprzednio test DNA w innym serwisie, Jamey postanowiła zimportować jego wyniki do MyHeritage. Korzystała z różnych witryn rodzinnych, łącznie z MyHeritage w celu ułożenia w całość dziedzictwa swojej rodziny, w tym poprzez dopasowania DNA od MyHeritage.

Zajęło jej to dwa lata poszukiwań i pracy z dopasowaniami DNA, aby w końcu potwierdzić tożsamość swojego biologicznego ojca. Jednakże niestety do czasu, kiedy Jamey odkryła jego tożsamość, on już odszedł.

Poprzez własne słowa, Jamey wyznała swoje odczucia poprzez chwytający za serce poemat:

Córka Rona

Znalazłam cię
za późno,
po tym jak test DNA
doprowadził mnie w dół szlaku
do ciebie.
Nigdy się nie spotkaliśmy.
Opuściłeś tę ziemię
w czasie
kiedy cię szukałam.
Nigdy nie poznałeś mojego imienia,
ani jak wyglądam.
Nigdy nie poznałeś moich dzieci,
a one nigdy nie miały szansy powiedzieć do ciebie
„Dziadku”.
Tyle straconych lat,
na tajemnice.
Nigdy nie miałam szansy cię poznać,
i to sprawia, że to takie trudne.
Więc teraz nazywam siebie
Córką Rona…
ta nowa tożsamość, którą zdobyłam,
chociaż nigdy nie miałam okazji
poznać cię jako „tatę”.
Twoją twarz widzę tylko na zdjęciach,
i słyszę historie od tych, którzy cię znali,
ale drzwi pokoju nie mogą się zamknąć.
Zawsze będziesz
brakującą częścią mnie.

Nigdy nie udało jej się poznać ojca osobiście. Jednakże to właśnie funkcja Deep Nostalgia™ od MyHeritage podarowała jej coś wyjątkowego: szansę na zobaczenie uśmiechu jej Ojca. Deep Nostalgia™ korzystając z zaawasowanej technologii Al wprawia zdjęcia w ruch, tchnąc w nie życie. Ujrzenie uśmiechniętego Ojca, chociaż było to tylko zanimowane zdjęcie, było dla Jamie wzruszającym przeżyciem. Otrzymała namiastkę połączenia, którego tak pragnęła, element układanki, o którym myślała, że na zawsze zaginął.

„MyHeritage Deep Nostalgia™ pomogła mi zapełnić pustkę w moim sercu. Łzy napłynęły mi do oczu, kiedy po raz pierwszy zobaczyłam to wideo; nie sądziłam, że aż tak się wzruszę. Widok jego uśmiechu był jak przywrócenie brakującego ogniwa do mojej historii. Jestem bardzo wdzięczna za ujrzenie jego uśmiechu. Będę pielęgnować ten widok w moim sercu do końca życia.” – powiedziała Jamey.

Jamey wyraziła słowa wdzięczności dla MyHeritage: „MyHeritage podarowało mi coś, czego nigdy nie miałam…widok mojego ojca, który się uśmiecha. I to jest coś, za co zawsze już będę wdzięczna.”

Tutaj w MyHeritage pomagamy rodzinom z całego świata odnaleźć krewnych i dokonywać badań nad historią swojej rodziny. Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy mieć jakikolwiek wkład w rozwikłaniu zagadki życia Jamey, i podarować jej nieco radości i uczucia zamknięcia pewnego etapu.

Dla wszystkich tych, którzy nadal szukają swoich rodzin, krewnych, badają swoje korzenie, już teraz jeszcze przed szczególnym, nadchodzącym Dniem Ojca, ślemy dużo miłości i nadzieji. Składamy najszczersze życzenia wszystkim Ojcom, i tym którzy w tym dniu wspominają swoich Ojców.