Już za 9 dni – czyli 26.05 obchodzimy Dzień Matki. Z tego względu przygotowaliśmy mały konkurs! Do wygrania bukiet kwiatów, który zostanie wysłany do Matki zwycięzcy! Co musisz zrobić? Napisz krótki bądź długi wiersz – według własnego uznania z okazji Dnia Matki. Umieść go w komentarzach pod tym topikiem, a może właśnie Twój wysiłek zostanie nagrodzony i Twoja Mama otrzyma piękny bukiet kwiatów! Nie wahaj się pisz i umieszczaj go :-). Wiersze są przyjmowane do 25.05 – rozstrzygnięcie konkursu 26.05 :)

„Dzień Matki obchodzi się w ponad 40 krajach na świecie. W USA zgodnie z rozporządzeniem kongresu z roku 1914 wypada on zawsze w drugą niedzielę maja. W Polsce ustalono, że będzie obchodzony 26 maja.
Większość państw, które to święto zaadoptowały organizuje je właśnie w maju. Jest więc miesiąc maj, oprócz tylu innych ważnych dat i rocznic, które w sobie nosi, także miesiącem matki. To jeszcze jeden powód, by nazywać go najpiękniejszym miesiącem w roku.
Tradycja obchodzenia Dnia Matki wywodzi się jeszcze ze starożytnej Grecji. Wraz z rozkwitem wiosny nasi antyczni przodkowie przystępowali do celebrowania święto Matki Natury. Podczas specjalnych festynów, których punktem kulminacyjnym było palenie ofiar przyniesionych przez zgromadzenie, składano hold bogini Rei, żonie Kronosa, matce wszechświata oraz wszystkich bóstw. W starożytnym Rzymie wytworzył się zwyczaj obchodów święta bogini Cybele, także uważanej za matkę bogów. Święto to nazywano Hilaria i trwało ono trzy dni: od 15 do 18 maja.
Współczesny Dzień Matki nosi w sobie wiele pozostałości po rzymskich Hilariach. Tak jak w przypadku wielu innych pogańskich świąt, Hilaria zostały „zaadoptowane” przez patriarchów wczesnego kościoła katolickiego i przemienione na święto Matki Boga. Z czasem wykształcił się obyczaj by w tym dniu powrócić do swojej rodzinnej parafii, tej w której było się ochrzczonym, i w ten sposób oddać cześć nie tylko Matce Boga ale i własnej matce.
Innym spojrzeniem na historię Dnia Matki jest historia tzw. „matczynej niedzieli” obchodzonej od około XVI wieku w Anglii i Szkocji. W każdą czwartą niedzielę Wielkiego Postu młode służące i młodzi parobkowie puszczani byli do swoich domów, by spędzić ten dzień ze swoimi matkami. Tradycją było przynoszenie matkom drobnych upominków lub specjalnego „matczynego ciasta”, jeżeli w odwiedziny do domu szła dziewczyna.
W Stanach Zjednoczonych historia Dnia Matki to oczywiście historia niezbyt szczęśliwej, za to uwielbiającej swoją matkę do granic panny Anny Jarvis z Południowej Wirginii. Dwa lata po śmierci matki, w roku 1907 Anna Jarvis i koło jej przyjaciół rozpoczął kampanię na rzecz ustanowienia oficjalnego Dnia Matki. Panna Jarvis, która sama nigdy nie wyszła za mąż i która do końca swego życia opiekowała się swoją niewidomą siostrą uważała, że właśnie w ten sposób złoży najlepszy hołd tej, do której po śmierci tęskniła jeszcze bardziej niż za życia. Dowodziła również, że matki są nazbyt niedoceniane, a dzieci często zbyt późno zdają sobie sprawę z ważności matek w swoim życiu. Ustanowienie Dnia Matki miało na celu zacieśnić więź między rodzicami i ich potomstwem oraz zwrócić uwagę na wysiłek, jaki matki wkładają w pielęgnację swoich rodzin. Pierwszy Dzień Matki, do którego doprowadziła Anna Jarvis uhonorowany był specjalną msza, na której modlono się za wszystkie matki na świecie. Zaledwie 4 lata później Dzień Matki był już ogólnie znanym i przyjętym świętem.”
makaronowyklen
20 maja, 2010
Dla mamy !!!
B ogactwem największym jesteś dla mnie
A komu to powiem jeśli nie kochanej mamie.
R adość, miłość, uśmiech zawsze mi przynosisz
D obroć. Zdjęcie moje w portmonetce nosisz.
Z awsze, w każdej sytuacji mogę na Ciebie liczyć
O !!! Twoich dobrych uczynków nie można zliczyć!
C hcę Ci złożyć najserdeczniejsze życzenia
I podziękować za wszystko od czasu urodzenia
Ę … słowa nie mogą wyrazić tego co czuję
K ocham Cię bardzo i za wszystko dziękuję.
O byś zawsze cieszyła się ze swoich dzieci
C iepła, miłości. Niech cudny czas wolno leci.
H a! Dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności
A uśmiech niech zawsze na Twej twarzy gości
M amusiu jesteś wielkim autorytetem dla mnie
Kocham Cię !!!!!!!!!!