Webinary online MyHeritage w lutym 2022

Webinary online MyHeritage w lutym 2022

Kolejny ekscytujący miesiąc darmowych sesji online jest przed nami! W lutym będziesz mógł dowiedzieć się więcej o cmentarzach jako zasobach genealogicznych, zaplanować genealogiczną podróż, zbadać swoje rodzinne zdjęcia w poszukiwaniu nowych wskazówek i szczegółów, i wiele więcej!

Oto co czeka na Ciebie w lutym:

Webinar genealogii – Sesje na żywo na Facebooku

Na te sesje nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja: możesz dołączyć do nich bezpośrednio z naszej strony na Facebooku (proszę pamiętać, że sesje te odbywają się na naszym angielskim Facebooku, nie polskim, link do angielskiego Facebooka TUTAJ). Zwyczajnie odwiedź stronę, kiedy sesja ma się rozpocząć i zwróć uwagę na transmisję wideo na żywo w górnej części kanału. Zalecamy polubienie naszej strony na Facebooku, aby otrzymywać powiadomienia, gdy będziemy na żywo. Będziesz mógł zadawać pytania w komentarzach, a prelegenci odpowiedzą na nie pod koniec sesji.

Nie możesz przyjść na sesję na żywo? Nie martw się – nadal możesz cieszyć się wszystkimi nagranymi sesjami FB Live w sekcji Wideo na stronie MyHeritage na Facebooku.

Środa, 2 lutego, godz. 19 polskiego czasu

Temat: 6 zdjęć, które powinieneś zrobić zanim opuścisz cmentarz

Prelegent: Lisa Lisson

Opis: Cmentarze są skarbnicą informacji genealogicznych. Pisarka i badaczka Lisa Lisson pokaże Ci jak najlepiej wykorzystać wizytę na cmentarzu, gdzie pochowani są Twoi przodkowie i wskaże najważniejsze szczegóły, które należy uchwycić przed powrotem do domu.

Poniedziałek, 14 lutego, godz. 20 polskiego czasu

Temat: Walentynki: Historie miłosne w Twoim drzewie genealogicznym

Prelegent: Fran Kitto

Opis: W tej specjalnej walentynkowej sesji z Down Under, Fran Kitto z TravelGenee pokaże Ci jak odkryć soczyste historie miłosne w historii Twojej rodziny.

Poniedziałek, 21 lutego, godz. 20 polskiego czasu

Temat: Przezwyciężanie wyzwań badawczych w afroamerykańskiej genealogii przy użyciu DNA

Prelegent: Adrienne Abiodun

Opis: Doświadczona badaczka Adrienne Abiodun z Legacy Tree Genealogists podzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat wykorzystania baz danych DNA w genealogii Afroamerykanów.

Środa, 23 lutego, godz. 19 polskiego czasu

Temat: Planowanie podróży genealogicznej autem

Prelegent: Ellen Thompson-Jennings

Opis: Ellen Thompson-Jennings, a.k.a. the Family History Hound, pokaże ci, jak zaplanować najlepszą podróż w celu dokonania nowych odkryć dotyczących twoich korzeni, zbadania starych terenów, na których mieszkali twoi przodkowie i połączenia się z lokalną historią, która przecina się z twoją własną historią rodzinną.

Środa, 28 lutego, godz. 20 polskiego czasu

Temat: Analiza zdjęć rodzinnych

Prelegent: Maureen Taylor

Opis: Dołącz do Maureen Taylor, znanej jako Detektyw zdjęć, aby wziąć udział w fascynującej sesji poświęconej analizie rodzinnych fotografii w celu uzyskania informacji na temat historii Twojej rodziny. Już nigdy nie będziesz patrzył na swoje zdjęcia w ten sam sposób.

Zapytaj eksperta

Seria bezpłatnych webinariów Zapytaj Eksperta jest prowadzona przez naszego Eksperta Genealogii, Daniela Horowitza, w każdy czwartek o 19:00. W każdym tygodniu Daniel koncentruje się na innym temacie, od wykorzystania przydatnych funkcji MyHeritage do przeszukiwania kolekcji rekordów historycznych i zaprasza użytkowników do zadawania pytań i konsultacji z nim. Kliknij tutaj, aby zarejestrować się na nadchodzące sesje Zapytaj Eksperta.

Jak zawsze, cieszymy się, że do nas dołączysz!