Webinary online na kwiecień i maj 2022

Webinary online na kwiecień i maj 2022

Kwietniowe deszcze przyniosą majowe kwiaty i podobnie, krótka przerwa w kwietniu przyniesie mnóstwo wspaniałych wydarzeń pod koniec kwietnia i w maju! W ciągu najbliższych kilku tygodni zrobimy sobie przerwę od Facebook Lives, ale możecie być pewni, że wrócimy z mnóstwem wspaniałych darmowych materiałów genealogicznych – czy to będzie wirtualna wycieczka z Lisą Lisson, przeglądanie gazet i katalogów miejskich z Jamesem Tannerem, czy też używanie LiveStory do opowiadania historii rodzinnych z Danielą Levy.

Oto, co przygotowaliśmy na kwiecień i maj:

Sesje na żywo na Facebooku

Na te sesje nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja: można do nich dołączyć bezpośrednio z naszej strony na Facebooku (na Facebooku angielskim, nie polskim, link TUTAJ). Wystarczy wejść na tę stronę, gdy sesja ma się rozpocząć, i zwrócić uwagę na transmisję wideo na żywo w górnej części kanału. Zalecamy śledzenie naszej strony na Facebooku, aby otrzymywać powiadomienia o transmisji na żywo. Pytania będzie można zadawać w komentarzach, a prelegenci odpowiedzą na nie pod koniec sesji.

Nie możesz uczestniczyć w sesji na żywo? Nie martw się – nadal możesz cieszyć się wszystkimi nagranymi sesjami FB Live w sekcji Filmy na stronie MyHeritage na Facebooku (na Facebooku angielskim, nie polskim, link TUTAJ).

Poniedziałek, 25 kwietnia, godz. 20:00

Temat: Wirtualny spacer „ścieżkami, którymi chodzili” Twoi przodkowie

Prelegent: Lisa Lisson

Opis: Jeśli tęsknisz za podróżą w poszukiwaniu dziedzictwa, ale z różnych powodów nie możesz jej odbyć – ta sesja jest dla Ciebie! Pisarka, nauczycielka i badaczka genealogiczna Lisa Lisson pokaże Ci, jak odwiedzić ziemię Twoich przodków bez wychodzenia z domu.

Środa, 27 kwietnia, godz. 19:00

Temat: Katalogi gazet i miast

Prelegent: James Tanner

Opis: Dołącz do doświadczonego genealoga Jamesa Tannera, który przedstawi szczegółowy przegląd gazet i katalogów miejskich oraz dowie się, jak wykorzystać te bogate zasoby do zdobycia nowych, fascynujących informacji o swoich przodkach.

Poniedziałek, 2 maja, godz. 15:00

Temat: 5 najważniejszych rzeczy, które należy uwzględnić w historii rodziny

Prelegent: Lisa Alzo

Opis: Doświadczona genealog i pisarka Lisa Alzo przedstawi 5 najważniejszych elementów, które należy koniecznie wziąć pod uwagę podczas pracy nad odkrywaniem historii rodziny.

Poniedziałek, 9 maja, godz. 14:00

Temat: Opowiadanie historii rodzinnych za pomocą LiveStory

Prelegent: Daniella Levy

Opis: Daniella Levy, copywriter dla MyHeritage i autorka powieści, pokaże Ci, jak pielęgnować historie rodzinne i używać niesamowitej funkcji LiveStory, aby ożywić je jak nic innego, co do tej pory widziałeś.

Poniedziałek, 23 maja, godz. 20:00

Temat: Narzędzia fotograficzne MyHeritage z perspektywy profesjonalisty

Prelegent: James Tanner

Opis: Genealog James Tanner przyjrzy się pakietowi funkcji fotograficznych MyHeritage z jego perspektywy jako doświadczonego profesjonalisty i przedyskutuje, w jaki sposób mogą one być wykorzystane do poprawy Twoich badań.

Zapytaj Eksperta

Seria bezpłatnych webinariów Zapytaj Eksperta jest prowadzona przez naszego Eksperta Genealogii, Daniela Horowitza, w każdy czwartek o 19:00. W każdym tygodniu Daniel skupia się na innym temacie, od wykorzystania przydatnych funkcji MyHeritage do przeszukiwania kolekcji rekordów historycznych i zaprasza użytkowników do zadawania pytań i konsultacji z nim. Kliknij tutaj, aby zarejestrować się na nadchodzące sesje Zapytaj Eksperta.

Jak zawsze, czekamy na Twój udział!