Webinary online w grudniu i styczniu

Webinary online w grudniu i styczniu

Kończymy kolejny wspaniały rok bezpłatnych webinarów online na MyHeritage – i równocześnie przygotowujemy się do rozpoczęcia nowego! W grudniu i styczniu, nasze oferty będą obejmować Q&A z naszym Ekspertem Genealogii Danielem Horowitzem, przegląd nowych, ekscytujących kolekcji, które MyHeritage dodał w ostatnim czasie, sesje podkreślające niesamowite projekty o charakterze pro bono, takie jak Photo Angel i Projekt Eftychia, oraz wiele innych. Nie możemy się doczekać!

Oto co nas czeka w grudniu i styczniu:

Sesje Facebook Live

Na te sesje nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja: można do nich dołączyć bezpośrednio z naszej strony na Facebooku angielskiego. Wystarczy wejść na stronę, kiedy sesja ma się rozpocząć, i zwrócić uwagę na transmisję wideo na żywo w górnej części kanału. Zachęcamy do obserwowania naszej strony na Facebooku w języku angielskim, aby otrzymywać powiadomienia, gdy będziemy na żywo. Będziesz mógł zadawać pytania w komentarzach, a prelegenci odpowiedzą na nie pod koniec sesji.

Nie możesz przyjść na sesję na żywo? Nie martw się – nadal możesz cieszyć się wszystkimi nagranymi sesjami FB Live w sekcji Videos na stronie MyHeritage na Facebooku.

Poniedziałek, 27 grudnia, godz.15:00.

Temat: Wyznaczanie celów genealogicznych na nowy rok

Prelegent: Thomas Macentee

Opis: Wraz z nadejściem nowego roku, wielu z nas zastanawia się nad minionym rokiem. Co chciałeś osiągnąć w swoich badaniach genealogicznych? Czy udało ci się? Czy też nie osiągnąłeś zadowalających rezultatów? Zbyt często pogrążamy się w naszych żalach i skupiamy się tylko na naszych porażkach. W tym nadchodzącym roku, zastanów się, czy nie wyznaczyć sobie rozsądnych celów, aby posunąć badania historii rodziny do przodu i poszerzyć je? Dowiedz się jak rozpocząć i zakończyć zadania w tych kluczowych obszarach badań genealogicznych: organizacja, przepływ pracy, informacje, metodologia, edukacja i dziedzictwo.

Środa, 29 grudnia, godz. 19:00.

Temat: Kto jest na tym zdjęciu? Rozwiązywanie zagadek z Photo Angel

Prelegent: Kate Kelly

Opis: Kate Kelly ma niezwykłe hobby: skupuje stare fotografie i odnajduje rodziny, do których pierwotnie należały. Znana jako „Fotograficzny Anioł”, połączyła ponad 100 zdjęć z ich rodzinami. Wysłuchaj jej historii i poznaj jej techniki analizy zdjęć i ustalania, kto na nich jest obecny.

Środa, 5 stycznia, godz. 12:00.

Temat: Testamenty – jak mogą pomóc w uporządkowaniu stosunków rodzinnych

Prelegent: Glynn Burrows

Opis: Dołącz do Glynn’a Burrows’a z Norfolk Tours, aby zanurzyć się głęboko w mniej znanym, ale niezwykle cennym źródle genealogicznym: testamentach. Dowiedz się, jak testamenty mogą pomóc ci ustalić relacje rodzinne i uzyskać nowy sposób postrzegania historii twojej rodziny.

Środa, 12 stycznia, godz. 19:00.

Temat: Projekt Eftychia: Pomoc osobom adoptowanym w Grecji w odnalezieniu ich rodzin biologicznych

Prelegent: Linda Carol Trotter

Opis: Kiedy Linda Carol Trotter odkryła, że jej biologiczna matka była tylko jedną z wielu młodych kobiet, które zostały zmuszone do oddania swoich dzieci do adopcji, była zdeterminowana, by naprawić to historyczne zło. Usłysz jej niesamowitą historię i dowiedz się o jej organizacji non-profit, która łączy adoptowanych Greków z ich rodzinami biologicznymi.

Poniedziałek, 17 stycznia, godz. 20:00.

Temat: Być domowym archiwistą

Prelegent: Melissa Barker

Opis: Melissa Barker jest kierownikiem archiwów i historykiem publicznym – ale jak każdy genealog, jest również domowym archiwistą. Dowiedz się, jak zachować cenne dokumenty rodzinne i sprawić, by były łatwo dostępne i łatwiejsze do odnalezienia.

Poniedziałek, 24 stycznia, godz. 15:00.

Temat: Jak najlepiej wykorzystać zapisy spisu powszechnego

Prelegent: Thomas Macentee

Opis: Spisy ludności są jednym z najważniejszych typów zapisów genealogicznych, zawierającym bogactwo informacji, których nie można znaleźć w aktach stanu cywilnego i pozwalającym na śledzenie losów przodków na przestrzeni czasu. Dołącz do Thomasa Macentee, aby zagłębić się w rejestry spisów powszechnych i nauczyć się kilku wskazówek i sztuczek, które pomogą wydobyć jak najwięcej informacji z każdego z nich.

Poniedziałek, 31 stycznia, godz. 15:00.

Temat: Wykorzystanie narzędzi mapowania w badaniach nad przodkami

Prelegent: Lisa Alzo

Opis: Doświadczona genealog i pisarka Lisa Alzo pomoże Ci poznać historię Twojej rodziny z perspektywy geograficznej przy użyciu narzędzi mapowania, takich jak MyHeritage’s PedigreeMap™.

Zapytaj Eksperta

Seria bezpłatnych webinariów Zapytaj Eksperta jest prowadzona przez naszego Eksperta Genealogii, Daniela Horowitza, w każdy czwartek o 19:00. W każdym tygodniu Daniel skupia się na innym temacie, od wykorzystania przydatnych funkcji MyHeritage do przeszukiwania kolekcji rekordów historycznych i zaprasza użytkowników do zadawania pytań i konsultacji z nim. Kliknij tutaj, aby zarejestrować się na nadchodzące sesje Zapytaj eksperta.

Jak zawsze, cieszymy się, że do nas dołączysz!