Webinary online w listopadzie

Webinary online w listopadzie

W tym miesiącu zapraszamy Cię do kolejnych sesji online MyHeritage (w języku angielskim), a tym między innymi: zapoznania się z nowymi, francuskimi rekordami, do posłuchania o tym, jak sprytnie zaangażować rodzinę w genealogię podczas tych Świąt, i więcej! Pamiętaj, sesje wideo na Facebooku odbywają się na żywo na naszym angielskim Facebooku (tutaj link), nie polskim!

Oto, co przygotowaliśmy na ten miesiąc: 

Sesje Facebook Live

Na te sesje nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja: można do nich dołączyć bezpośrednio z naszej strony na Facebooku. Po prostu odwiedź stronę, kiedy sesja ma się rozpocząć i zwróć uwagę na transmisję wideo na żywo w górnej części kanału. Zalecamy śledzenie naszej strony na Facebooku, aby otrzymywać powiadomienia, gdy będziemy na żywo. Będziesz mógł zadawać pytania w komentarzach, a prelegenci odpowiedzą na nie pod koniec sesji.

Nie możesz przyjść na sesję na żywo? Nie martw się – nadal możesz cieszyć się wszystkimi nagranymi sesjami FB Live w sekcji Wideo na stronie MyHeritage na Facebooku.

Środa, 3 listopada, godz. 19 polskiego czasu

Temat: Francuskie Rekordy Historyczne na MyHeritage

Prelegent: Mike Mansfield

Opis: Mike Mansfield, dyrektor ds. treści MyHeritage, zabierze Cię na wycieczkę po wszystkich nowych francuskich rekordach, które zostały dodane do MyHeritage w wyniku przejęcia francuskiego giganta genealogii Filae.

Poniedziałek, 8 listopada, godz. 19 polskiego czasu

Temat: Spotkania rodzinne: Jak pozyskać informacje genealogiczne od rodziny?

Prelegent: Melissa Barker

Opis: Spotkania rodzinne są doskonałym czasem do zbierania informacji od członków rodziny… ale nie każda rodzina jest chętna do rozmowy o przeszłości. Melissa Barker, archiwistka i historyk publiczny, opowie o tym, jak “wydobyć” informacje od niechętnych krewnych.

Środa, 10 listopada, godz. 13 polskiego czasu

Temat: Najnowsze funkcje DNA z MyHeritage 

Prelegent: Ran Snir

Opis: Dołącz do Rana Snir’a, naszego Dyrektora ds. Zarządzania Produktami, na osobiste wprowadzenie do najnowszych funkcji DNA na MyHeritage.

Poniedziałek, 15 listopada, godzina 19 polskiego czasu

Temat: Jak zaangażować (zachęcić) swoją rodzinę podczas Świąt do korzystania z MyHeritage?

Prelegent: Lisa Alzo

Opis: Święta są doskonałą okazją, aby zainteresować członków rodziny swoją pracą genealogiczną. Weteran genealogii i pisarz Lisa Alzo pokaże Ci kilka wspaniałych sposobów na zaangażowanie Twojej rodziny przy użyciu narzędzi MyHeritage.

Środa, 17 listopada, godzina 19 polskiego czasu

Temat: Rozwiązywanie rodzinnych zagadek

Prelegent: A.J. Jacobs

Opis: Mamy zaszczyt gościć dziennikarza i autora A.J. Jacobsa, który będzie omawiał swoją nadchodzącą książkę „The Puzzler: One Man’s Quest to Solve the Most Baffling Puzzles Ever, from Crosswords to Jigsaws to the Meaning of Life” – i jak rozwiązywanie zagadek odnosi się do genealogii. Dowiedz się, jak podejście “puzzlowe” do historii Twojej rodziny może pomóc Ci odkryć rodzinne zagadki i dokonać nowych odkryć.

Poniedziałek, 22 listopada, 20 polskiego czasu

Temat: 5 miejsc do pozyskiwania zdjęć

Prelegent: Maureen Taylor

Opis: To, że wielu z Twoich przodków żyło jeszcze przed wynalezieniem fotografii nie oznacza, że nie istnieją żadne ich zdjęcia z tego okresu. Maureen Taylor, Detektyw Fotografii i znany na całym świecie ekspert w dziedzinie identyfikacji zdjęć historycznych, konserwacji i badań genealogicznych dołączy do nas, aby poprowadzić Cię przez nowe miejsca, w których możesz poszukiwać zdjęć online. 

Zapytaj eksperta

Seria bezpłatnych webinariów Zapytaj Eksperta jest prowadzona przez naszego Eksperta Genealogii, Daniela Horowitza, w każdy czwartek o 19:00. W każdym tygodniu Daniel koncentruje się na innym temacie, od wykorzystania przydatnych funkcji MyHeritage do przeszukiwania kolekcji rekordów historycznych i zaprasza użytkowników do zadawania pytań i konsultacji z nim. Kliknij tutaj, aby zarejestrować się na nadchodzące sesje.

Czekamy na Ciebie!