Webinary online we wrześniu

Webinary online we wrześniu

Już wrzesień! Zanim przejdziemy do wspaniałej gamy darmowych sesji na żywo w nadchodzącym miesiącu, chcielibyśmy się upewnić, że wiesz coś na temat Webtember, darmowej konferencji genealogicznej od Legacy Family Tree Webinars z 30 webinarami na żywo i nagranymi wcześniej sesjami, odbywającymi się w każdy piątek września. Kliknij tutaj, aby otrzymać więcej informacji!

W tym miesiącu, zagłębimy się w funkcję AutoClusters, przygotujemy Cię na nadchodzące wydanie spisu ludności USA z 1950 r., osadzimy naszych przodków w ich historycznym kontekście i odkryjemy tajemnice luźnych zapisów z szeregiem doświadczonych ekspertów.

Sesje na żywo na Facebooku

Na te sesje nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja: możesz dołączyć do nich bezpośrednio z naszej strony na Facebooku. Zwyczajnie odwiedź stronę, kiedy sesja ma się rozpocząć, i zwróć uwagę na transmisję wideo na żywo w górnej części kanału (pamiętaj, ze sesje te odbywają się na angielskiej wersji Facebooka MyHeritage, nie polskiej). Zalecamy śledzenie naszej angielskiej strony na Facebooku, aby otrzymywać powiadomienia, gdy będziemy na żywo. Będziesz mógł zadawać pytania w komentarzach, a prelegenci odpowiedzą na nie pod koniec sesji.

Nie dasz rady uczestniczyć w sesji na żywo? Nie martw się – nadal możesz cieszyć się wszystkimi nagranymi sesjami FB Live w sekcji Wideo na stronie MyHeritage na Facebooku.

Poniedziałek, 9 września, godzina 20 polskiego czasu

Temat: Zagłębiamy się w AutoClusters MyHeritage

Prelegent: Paul Woodbury

Opis: AutoClusters jest niezwykle użytecznym narzędziem DNA, które może pomóc Ci zrozumieć połączenia pomiędzy Twoimi dopasowaniami DNA. Dołącz do Paula Woodbury, szefa DNA i badaczy w Legacy Family Tree Genealogists, tak aby zagłębić się w tę funkcję.

Wtorek, 14 września, godzina 19 polskiego czasu

Temat: Wprowadzenie do Spisu Ludności USA z 1950 roku

Prelegent: Lisa Louise Cooke

Opis: Spis Powszechny z 1950 roku zostanie udostępniony publicznie w kwietniu tego roku! Lisa Louise Cooke z Genealogy Gems pokaże Ci, jak korzystać z MyHeritage, aby odrobić pracę domową przed wydaniem, abyś mógł później wykorzystać te rekordy jak najlepiej!

Środa, 22 września, godzina 14 polskiego czasu

Temat: Umiejetność „patrzenia” na przodków w kontekście historycznym

Prelegent: Thomas MacEntee

Opis: Wszyscy żyjemy pod wpływem warunków społecznych, technologicznych, politycznych i kulturowych, podobnie jak kiedyś nasi przodkowie. Edukator genealogiczny Thomas MacEntee pomoże Ci lepiej zrozumieć życie Twoich przodków poprzez zbadanie kontekstu historycznego okresu, w którym żyli.

Środa, 29 września, godzina 20 czasu polskiego

Temat: Luźne zapiski: Skarbnica dla genealogów

Prelegent: Melissa Barker

Opis: Melissa Barker, a.k.a. Pani od archiwów, dzieli się sekretami luźnych zapisów w archiwach i repozytoriach oraz omawia ich wartość dla badań genealogicznych.

Zapytaj Eksperta

Seria bezpłatnych webinariów Zapytaj Eksperta jest prowadzona przez naszego Eksperta Genealogii, Daniela Horowitza, w każdy czwartek o 19 czasu polskiego. W każdym tygodniu Daniel skupia się na innym temacie, od wykorzystania przydatnych funkcji MyHeritage do przeszukiwania kolekcji rekordów historycznych i zaprasza użytkowników do zadawania pytań i konsultacji z nim. Kliknij tutaj, aby zarejestrować się na nadchodzące sesje Zapytaj eksperta.