Spraw, aby Twoi przodkowie przemówili dzięki DeepStory

Spraw, aby Twoi przodkowie przemówili dzięki DeepStory

DeepStory jest niesamowitą funkcją z MyHeritage, która pozwala na stworzenie animowanego wideo osoby opowiadającej historię swojego życia. Opowiadanie DeepStory jest opowiadane przez mówiący portret Twojego przodka lub krewnego i wzbogacone o szczegóły z drzewa genealogicznego i zdjęcia, które ilustrują różne wydarzenia z życia.

W tym artykule przeprowadzimy Cię krok po kroku przez proces tworzenia DeepStory. Przedstawimy także kilka wskazówek i porad, które pomogą Ci udoskonalić DeepStory i przekształcić je w piękne wideo, którym z dumą podzielisz się z rodziną i przyjaciółmi.

Jak działa DeepStory?

DeepStory jest zasilany przez niektóre z najbardziej zaawansowanych technologii AI dostępnych obecnie. Technologia dla mówiącego portretu została licencjonowana przez MyHeritage od D-ID, firmy specjalizującej się w odtwarzaniu wideo z wykorzystaniem Deep learning. Narracja, która opisuje historię życia danej osoby, pobrana automatycznie z jej drzewa genealogicznego MyHeritage, jest konwertowana na wysokiej jakości dźwięk przy użyciu technologii text-to-speech. Najnowocześniejsza technologia odtwarzania tworzy następnie wysokiej rozdzielczości wideo animujące twarz i usta osoby, która wypowiada dźwięk, symulując synchronizację ruchów warg. Gesty na nagraniach wideo z kierowcami, które są wykorzystywane do tworzenia sekwencji animacji, są prawdziwymi ludzkimi gestami. Jednak efekt końcowy nie jest autentyczny, lecz stanowi raczej technologiczną symulację tego, jak poruszałaby się i wyglądała osoba na zdjęciu, gdyby została nagrana na wideo i wypowiadała słowa, które podałeś.

DeepStory działa równie dobrze na czarno-białych zdjęciach i zdjęciach, które zostały pierwotnie wykonane w kolorze. Ponadto działa dobrze na zdjęciach pokolorowanych i zdjęciach, których kolory zostały przywrócone przy użyciu MyHeritage In Color™. W rzeczywistości, połączenie tych funkcji może prowadzić do wspaniałych rezultatów. MyHeritage umożliwia teraz użytkownikowi zrobienie nieostrego czarno-białego zdjęcia, naprawienie go, pokolorowanie, poprawienie ostrości, a następnie wykorzystanie go do stworzenia DeepStory.

Tworzenie DeepStory

Jeśli jesteś nowy na MyHeritage, odwiedź https://www.myheritage.pl/deepstory i kliknij „Prześlij zdjęcie” (ang. “Upload Photo”). 

Zostaniesz poproszony o utworzenie bezpłatnego konta na MyHeritage i zaakceptowanie warunków usługi DeepStory . Następnie wybierz zdjęcie, o którym chciałbyś utworzyć DeepStory – zazwyczaj jest to Twój przodek – do załadowania.

Zdjęcie zostanie skorygowane w celu uzyskania optymalnych rezultatów. Jeśli na zdjęciu jest więcej niż jedna osoba, zostanie wyświetlona prośba o wybranie osoby, która ma być przedstawiona w Historii na żywo. Kolejno zostanie wyświetlona prośba o dodanie kilku szczegółów dotyczących tej osoby, napisanie opisu i dodanie kolejnych zdjęć. (Więcej szczegółów na temat korzystania z edytora DeepStory poniżej). Po zakończeniu kliknij „Utwórz DeepStory ” (ang. “Create DeepStory ”).

Jeśli masz już drzewo genealogiczne na MyHeritage, możemy stworzyć dla Ciebie automatyczne DeepStory w oparciu o informacje i zdjęcia w Twoim drzewie genealogicznym. Odwiedź stronę DeepStory wybierając „DeepStory” pod zakładką „Zdjęcia” (ang. “Photos”) w pasku nawigacji. Tam zobaczysz listę sugerowanych osób w Twoim drzewie.

Najedź kursorem na jedną z nich i kliknij „Utwórz DeepStory ” (ang. “Create DeepStory ”), aby rozpocząć tworzenie DeepStory. Kliknięcie „Prześlij zdjęcie, aby rozpocząć” (ang. “Upload a photo to begin”) na dole strony przeniesie Cię na stronę docelową DeepStory , gdzie możesz przesłać zdjęcie i stworzyć DeepStory od podstaw.

Utworzenie historii DeepStory trwa zazwyczaj od 30 sekund do kilku minut, w zależności od długości wprowadzonej narracji i liczby dodanych zdjęć. Zostanie wyświetlona szacunkowa informacja, ile czasu może zająć ukończenie DeepStory, a gdy będzie gotowe, otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem umożliwiającym jego obejrzenie, edycję, zapisanie lub udostępnienie.

Edytowanie historii DeepStory

Nawet automatyczne DeepStory jest tylko punktem wyjścia! Zachęcamy do edycji oraz dodawania kolejnych szczegółów i zdjęć, a także do kreatywności. Kliknij „Edytuj DeepStory ” (ang. “Edit DeepStory ”), aby przejść do Edytora DeepStory.

Wybierz rozdział, aby edytować tekst lub dodać albo zastąpić zdjęcie w tym rozdziale. Kliknij ikonę aparatu fotograficznego w prawym dolnym rogu zdjęcia, aby zmienić lub usunąć to zdjęcie. Kliknij trzy kropki w prawym dolnym rogu rozdziału, aby usłyszeć, jak będzie brzmiał, dodać nowy rozdział po nim lub usunąć ten rozdział. Możesz także dodać nowy rozdział, klikając przycisk „Dodaj nowy rozdział” (ang. „Add a new chapter”) pod ostatnim rozdziałem DeepStory i wybierając temat lub dowolny tekst. Po wybraniu tematu pojawią się podpowiedzi, które pomogą ci stworzyć rozdział.

DeepStory obsługuje obecnie 152 różne głosy w 31 językach. Język jest wybierany automatycznie na podstawie używanego języka oraz płci osoby. Gdy będą dostępne, będziesz mógł dobierać różne style głosu i akcenty w zakładce „Opcje głosu” (ang. „Voice options”) na górze ekranu Edytora DeepStory. Można także ustawić szybkość głosu.

Dostępne głosy zależą od języka, w którym przeglądasz stronę. Aby zmienić głosy dostępne w DeepStory, zmień język w prawym górnym rogu strony. Wówczas zobaczysz wszystkie opcje głosów dla danego języka. 

Kliknij „Zapisz i utwórz” (ang. „Save & Create”), aby wygenerować swoją zaktualizowaną wersję DeepStory.

Udostępnianie historii DeepStory

Dzielenie się swoją Historią na żywo i otrzymywanie reakcji od rodziny i przyjaciół to połowa radości z jej tworzenia! Gdy Twoje DeepStory będzie gotowe, będziesz mógł udostępnić je bezpośrednio na Facebooku i Twitterze, skopiować łącze, aby udostępnić je gdziekolwiek indziej, lub pobrać film jako plik MP4, korzystając z odpowiednich przycisków na stronie:

Wskazówki dotyczące tworzenia niesamowitych historii DeepStory

Wybierz optymalne zdjęcie dla przemawiającej osoby

Technologia DeepStory działa najlepiej, gdy osoba na zdjęciu jest zwrócona przodem i prosto przed siebie. Nadal będzie działać i wyglądać świetnie ze zdjęciami, na których głowa jest nieco pochylona lub zwrócona nieco w bok, ale mogą wystąpić pewne zniekształcenia na zdjęciach, na których osoba patrzy w bok.

Jeśli to możliwe, wybierz odpowiednie zdjęcia, aby podkreślić każdy rozdział

Gdy tworzysz Historię na żywo z wykorzystaniem tylko jednego zdjęcia, rezultatem będzie przemawiający portret opowiadający historię – i to samo w sobie jest hipnotyzujące. Jeśli jednak masz dodatkowe zdjęcia, które mogą zilustrować konkretne punkty opowieści, sprawisz, że Twoja DeepStory będzie jeszcze głębsza i bardziej wciągająca wizualnie. Unikaj bardzo wąskich lub długich zdjęć panoramicznych, ponieważ nie będą one wyglądać tak dobrze w filmie.

Opowiedz historię z perspektywy swojego przodka, w pierwszej osobie

Jedną ze wspaniałych rzeczy w DeepStory jest możliwość wejścia w buty przodka i zastanowienia się, jak mógłby opisać swoje życie własnymi słowami. To doskonałe ćwiczenie dla twórców, które sprawi, że efekt końcowy będzie bardziej autentyczny.

Nie ograniczaj się tylko do biografii – bądź kreatywny!

Automatyczne filmy biograficzne tworzone przez DeepStory są doskonałe, nie czuj się zobowiązany do trzymania się tej struktury. Możesz użyć DeepStory, by przybliżyć i opowiedzieć barwne, zabawne, chwytające za serce lub łamiące serce historie, które kryją się za faktami. Jeśli masz jakieś materiały napisane przez przodka, takie jak listy czy pamiętniki, możesz wprowadzić fragment tekstu jako narrację i sprawić, by przodek mówił do Ciebie swoimi słowami.

Mniej znaczy więcej

Możesz mieć pokusę, by w jednym DeepStory zawrzeć wszystkie szczegóły z życia przodka, ale zalecamy, by Twoje DeepStory były krótkie i interesujące. Dzięki temu będą one bardziej wciągające. Nie obawiaj się tworzyć wielu DeepStory dla tego samego przodka, po jednej dla każdej historii.

Fajna sztuczka, dzięki której nadasz swojemu przodkowi akcent w wybranym języku

DeepStory obsługuje obecnie 152 głosy w 31 językach, ale w tej chwili wszystkie te głosy mają rodzimy akcent. Jeśli Twój przodek urodził się w innym kraju i mówił w Twoim języku z obcym akcentem, możesz nadać mu ten akcent, przełączając język strony na jego język ojczysty (lub język, który brzmi podobnie) i pisząc historię w swoim języku.

Oto, co należy zrobić: przed edycją historii kliknij przycisk języka w prawym górnym rogu ekranu i wybierz język akcentu, jaki chciałbyś, aby miał Twój przodek. Twój interfejs zmieni się na ten język – nie martw się, łatwo jest zmienić go z powrotem! Historia DeepStory pozostanie w oryginalnym języku, a Ty będziesz mógł ją edytować w tym języku. (Pamiętaj o pisowni cyfr, ponieważ cyfry są odczytywane w języku głosu). Kiedy skończysz edytować historię, kliknij pomarańczowy przycisk „Zapisz i utwórz” (ang. „Save & Create”) w prawym górnym rogu – będzie to łatwe do rozpoznania, nawet jeśli nie rozumiesz języka interfejsu. Podczas generowania historii DeepStory możesz kliknąć kulę ziemską w prawym górnym rogu i przełączyć się z powrotem na swój język ojczysty.

Korzystaj z DeepStory w sposób odpowiedzialny oraz z szacunkiem

DeepStory to niesamowita funkcja, która jest przeznaczona do użytku nostalgicznego – to znaczy do przywracania do życia ukochanych przodków i słuchania ich historii. Pamiętaj, że zdjęcia, które animujesz za pomocą DeepStory lub Deep Nostalgia™ muszą:

  • być własnością użytkownika lub musi on mieć pozwolenie na ich wykorzystanie
  • przedstawiają wyłącznie osoby zmarłe

Opowiadanie DeepStory nie może zawierać żadnych fałszywych, obscenicznych lub obraźliwych treści.

Kiedy tworzysz wideo za pomocą DeepStory, Twoja prywatność jest chroniona. Animacja i ulepszenia występują na serwerach MyHeritage i ani zdjęcia, ani wideo nie są udostępniane żadnej stronie trzeciej. MyHeritage nie jest właścicielem powstałego w ten sposób wideo; należy ono do Ciebie, tak jak wszystkie zdjęcia, które przesyłasz do MyHeritage.

Gotowy, aby spróbować? Przejdź do strony docelowej DeepStory lub Twojej witryny rodzinnej i zacznij tworzyć!