Z miłości do zachowywania zdjęć: 7 powodów, dla których potrzebujesz aplikację Reimagine

Z miłości do zachowywania zdjęć: 7 powodów, dla których potrzebujesz aplikację Reimagine

W maju 2023 wprowadziliśmy Reimagine: aplikacja do skanowania zdjęć, która pozwala wykorzystać moc funkcji fotograficznych AI MyHeritage i zeskanować wiele zdjęć naraz w kilka sekund bezpośrednio za pomocą urządzenia mobilnego. Ta innowacyjna aplikacja spodobała się naszym użytkownikom, którzy już zeskanowali, pokolorowali, ulepszyli, odrestaurowali i animowali setki tysięcy zdjęć za jej pomocą.

Pobierz aplikację Reimagine już teraz

Oto 7 powodów, dla których warto skorzystać z aplikacji Reimagine:

1. Aby zachować swoje zdjęcia dla przyszłych pokoleń (i przegonić prokrastynację!)

W 2021 r. Stowarzyszenie Brytyjskich Ubezpieczycieli przeprowadziło badanie ankietowe, w którym zapytali ludzi, jakie przedmioty zdecydowaliby się ocalić, gdyby ich dom stanął w płomieniach. 35% osób odpowiedziało, że ocaliłoby swoje rodzinne fotografie. Nie ma w tym nic dziwnego: rodzinne fotografie utrwalają cenne wspomnienia, a starsze zdjęcia wykonane na kliszy są niezastąpione.

Biorąc pod uwagę, że pożary, powodzie i ekstremalne warunki pogodowe występują coraz częściej ze względu na zmiany klimatyczne, szczególnie ważne jest, aby upewnić się, że najcenniejsze rzeczy można łatwo przenosić. Digitalizacja zdjęć jest koniecznością – ale wiele osób czuje się zbyt przytłoczonych, aby podjąć się tego zadania. Skaner zdjęć Reimagine jest idealnym rozwiązaniem: jest łatwy i szybki w użyciu. Kilka dotknięć i gotowe!

Scanning photos with the Reimagine app

Skanowanie zdjęć za pomocą aplikacji Reimagine

Jeśli posiadasz stosy zdjęć, ale nie znalazłeś czasu na ich digitalizację, pobierz aplikację Reimagine i postaw sobie za cel skanowanie zaledwie 5 lub 10 stron dziennie. Zajmuje to dosłownie kilka sekund. Zaufaj nam, próbowaliśmy: zeskanowaliśmy album z 4 zdjęciami na każdej stronie, włączyliśmy minutnik i zeskanowaliśmy tyle zdjęć, ile byliśmy w stanie. Wyniki? 22 dotknięcia, 44 strony. To 88 zdjęć zeskanowanych w 60 sekund. W tym tempie można zeskanować cały 100-stronicowy album w mniej niż 2,5 minuty.

Nadal uważasz, że nie masz czasu?

Więcej wskazówek na temat skanowania zdjęć i uzyskiwania doskonałych wyników można znaleźć w tym artykule:
6 wskazówek dotyczących skanowania albumów ze zdjęciami i uzyskiwania doskonałych wyników za pomocą aplikacji Reimagine

2. Aby powrócić do swoich ulubionych wspomnień i spojrzeć na nie w nowy sposób

Kiedy ostatnio miałeś okazję wyjąć jeden ze starych albumów z dzieciństwa i wybrać się na krótką wycieczkę śladami wspomnień?

Digitalizacja zdjęć za pomocą Reimagine daje ci pretekst do odbycia takiej wycieczki – i szansę na zobaczenie starych zdjęć w zupełnie nowy sposób. Przywróć pożółkłe, wyblakłe zdjęcia do ich pierwotnego blasku, napraw zadrapania i zagniecenia, sprawdź, jak wyglądają stare czarno-białe zdjęcia w pełnym kolorze i zobacz rozmyte lub niewyraźne zdjęcia z uderzającą wyrazistością. Co więcej, możesz zobaczyć, jak dawno niewidziani krewni rozglądają się dookoła i znów się uśmiechają.

Skąpanie się w ciepłym blasku słodkiej nostalgii daje szansę na oderwanie się od codziennych trosk i docenienie tego, co naprawdę ważne w życiu – nie ma nic lepszego niż ponowne zanurzenie się w starych zdjęciach.

3. Wykorzystaj każdą okazję, aby zachować zdjęcia dla przyszłych pokoleń

Czy kiedykolwiek odwiedziłeś dom starszego krewnego i znalazłeś tam albumy ze zdjęciami, które chciałeś zabrać do domu, ale nie chciałeś pozbawiać krewnego jego ukochanych pamiątek?

Z aplikacją Reimagine w kieszeni problem ten zostanie szybko rozwiązany. Poświęć kilka minut na zeskanowanie albumu, odłóż go z powrotem na półkę i zabierz jego cyfrową wersję do domu, aby cieszyć się nim w dowolnym momencie.

A grandmother and grandson scanning photos easily using Reimagine photo scanner and photo editing app

Możesz nawet skorzystać z okazji, aby zapytać krewnego o zdjęcia i dodać wszelkie szczegóły, które Ci podał za pomocą aplikacji

Posiadanie cyfrowej wersji albumów oznacza również, że można je łatwo udostępniać innym członkom rodziny, którzy mogą być nimi zainteresowani – i to prowadzi nas do punktu 4:

4. Dzielenie się wspomnieniami i ulepszonymi zdjęciami z rodziną i przyjaciółmi

Wspólne dzielenie się szczęśliwymi wspomnieniami z ukochanymi osobami wielokrotnie zwiększa radość z tych wspomnień! Korzystając z aplikacji Reimagine, możesz zapisywać i udostępniać swoje zdjęcia dowolnym osobom za pomocą zaledwie kilku dotknięć.

Czy być może znalazłeś zabawne zdjęcie, na którym ty i twoje rodzeństwo gapicie się w aparat pierwszego dnia szkoły lub „pomagacie” babci piec ciasteczka? Zeskanuj je, ulepsz, przywróć kolory, wyślij do rodzeństwa i razem powspominajcie!

Znalazłeś piękne zdjęcie swojej ciotki w dniu jej ślubu? Animuj je i pokaż wujkowi.

Zdjęcia to wspaniały sposób na łączenie się z ludźmi, których kochamy.

5. Aby uporządkować mieszkanie bez pozbywania się ważnych pamiątek

Minimalizm stał się niezwykle popularny w ostatnich latach, a wiele osób podąża za radami ekspertów takich jak Marie Kondo, Joshua Becker, Peter Walsh i Flylady, aby oczyścić swoje domy z niepotrzebnych przedmiotów i sprawić, by ich przestrzenie mieszkalne były bardziej schludne i przyjazne.

Chociaż nigdy nie zalecilibyśmy pozbycia się albumu ze zdjęciami rodzinnymi, digitalizacja zdjęć zapewnia znacznie większą elastyczność w zakresie przechowywania, ponieważ oryginały nie będą tak łatwo dostępne.

Aby chronić zdjęcia i zapewnić im długowieczność, należy zminimalizować ich narażenie na działanie tlenu, wilgoci i ekstremalnych temperatur. Po zeskanowaniu zdjęć za pomocą Reimagine można je wyeksponować za pomocą cyfrowej ramki na zdjęcia i przenieść albumy w bezpieczniejsze miejsce, gdzie nie będą tak często dotykane.

6. Porządkowanie zdjęć w spersonalizowanych albumach i kolekcjach

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nawet jeśli odkryjesz album pełen zdjęć, które chcesz zachować na zawsze, niektóre z nich będą dla ciebie ważniejsze niż inne.

Digitalizacja zdjęć umożliwia przenoszenie ich i rekonfigurację na nowe sposoby. Oprócz tworzenia własnych, spersonalizowanych albumów lub fotoksiążek do wydrukowania, możesz nawet odtworzyć album fotograficzny z wykorzystaniem pokolorowanych i ulepszonych wersji oryginalnych zdjęć.

Tak też zrobił użytkownik Terry Reynolds aby uczcić rocznicę ślubu swoich rodziców. „Powiedzieli, że album był najlepszym prezentem, jaki kiedykolwiek otrzymali – łącznie z listem od królowej!” powiedział.

Rodzice Terry’ego, James William Reynolds i Kathleen Flood na swoim ślubie

Rodzice Terry’ego, James William Reynolds i Kathleen Flood na swoim ślubie

I to prowadzi nas do ostatniego punktu:

7. Tworzenie wyjątkowych i wartościowych prezentów dla bliskich

Czy widzieliście już to wideo, na którym weteran Dnia D otrzymał poduszkę z nadrukowanym zdjęciem swojej zmarłej żony?

Jak już wspomnieliśmy, zdjęcia to potężny sposób na budowanie więzi z ludźmi, których kochamy – a kiedy ci ludzie nas opuszczą, czasami zdjęcia są wszystkim, co nam pozostaje.
Poduszka jest idealnym prezentem, ponieważ jest to zdjęcie, które można przytulić! Wyobraź sobie, że możesz podarować swojej babci ulepszone, pokolorowane zdjęcie zmarłego dziadka jako młodego mężczyzny, wydrukowane na poduszce, którą może trzymać, gdy za nim tęskni, lub na kubku, na który może patrzeć każdego ranka przy kawie. To rodzaj prezentu, który będzie pielęgnować każdego dnia.

Dzięki aplikacji Reimagine stworzenie takiego prezentu zajmuje zaledwie kilka chwil: zeskanowanie zdjęcia, ulepszenie go i udostępnienie wybranej usłudze drukowania. Nadal nie jesteś pewien, czy chcesz skorzystać z aplikacji Reimagine? Wypróbuj ją za darmo i przekonaj się sam. Pobierz ją na iOS lub Android i zacznij odkrywać moc technologii fotograficznej AI, aby ożywić swoje ulubione wspomnienia.