Eunice Sanborn – najstarszą osobą na świecie?

Komentarze1

Amerykanka Eunice Sanborn została oficjancie najstarszą osobą na świecie po śmierci 114-letniej Francuzki Eugenie Blanchard, która urodziła się 16 lutego 1896 na Saint-Barthélemy, natomiast zmarła 4 listopada 2010 roku.

Amerykańska grupa badawcza Gerontology Research Group, która prowadzi rejestr najstarszych na świecie ludzi, twierdzi, iż Sanborn urodziła się 20 lipca 1896 roku w stanie Luizjana, co sprawia, iż obecnie ma 114 lat. Ale jej rodzina mówi, że faktycznie urodziła się 20 lipca 1895 i ma obecnie 115 lat. Rodzina twierdzi, iż US Census Bureau, czyli rządowa agencja wchodząca w skład Departamentu Handlu Stanów Zjednoczonych, która jest odpowiedzialna za spis ludności Stanów Zjednoczonych błędnie zapisała jej datę urodzenia.


Nadal lubi wychodzić na specjalne okazje. W lipcu poszła na imprezę urodzinową zorganizowaną na jej cześć przez First Baptist Church.

Sanborn pokonała szkarlatynę jako dziecko i przeżyła swoje jedyne dziecko, Dorothy. Mieszka w domu z 24-godzinnej opieki w Jacksonville, w stanie Teksas, z długoletnim przyjacielem i „adoptowanym synem ” Davidem Franch.

Sanborn przeżyła swoich trzech mężów i twierdzi, że długowieczność zawdzięcza wierze w Chrystusa.

Źródło: dailymail.co.uk, zdjęcie: Flickr

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony