Główne ulepszenia Smart Matches™

Główne ulepszenia Smart Matches™

Komentarze

Jesteśmy szczęśliwi mogąc przedstawić znaczącą aktualizację naszej technologii Smart Matching. Nowe udoskonalenia, które zaprezentowaliśmy na stronie w tym tygodniu zawierają remont wszystkich stron Smart Matching, nowe wspólne funkcje i łatwiejsze zarządzanie Smart Matches, sprawiając, iż ta technologia jest jeszcze silniejsza i łatwiejsza w użyciu.

Smart Matching zostało oficjalnie przejęte przez MyHeritage.com z Pearl Street Software. Po raz pierwszy udostępniliśmy tę funkcję na MyHeritage.com w 2007 roku, i od tego czasu ją stale ulepszamy. Ta technologia łączy ludzi z Twojego drzewa genealogicznego z więcej niż 680 milionami ludzi w 17 milionach innych drzew genealogicznych na MyHeritage.com. To może Ci pomóc odkryć przodków i krewnych, poprzez wykorzystanie wiedzy na temat 54 milionów zarejestrowanych użytkowników na MyHeritage.com. Smart Matches automatycznie odnajduje ludzi z Twojego drzewa w innych drzewach, dlatego Ty i inny właściciel drzewa możecie się uczyć nawzajem i pozostać w kontakcie. Technologia zaawansowanych podobieństw jest bardzo znacząca i zawiera również specjalny system wyszukiwania różnic w pisowni, fonetyce i związkach, które mogą istnieć między drzewami, aby móc ulokować najwięcej jak to możliwe podobieństw, bez utraty dokładności. Dlatego to jest takie ważne? Ponieważ jeden Smart Match może okazać się przełomowy w poszukiwaniach i może nawet zmienić całe życie rodziny, o których możesz się sam przekonać czytając łamiące serca historie użytkowników zakończone sukcesem, które opublikowaliśmy na naszym blogu.

Jeśli Ty, drogi użytkowniku jeszcze nie jesteś zarejestrowany na MyHeritage.pl możesz otrzymać Smart Matches swojego drzewa genealogicznego bezpłatnie. Idź do http://www.myheritage.pl i zacznij nowe drzewo genealogiczne, lub zaimportuj istniejące drzewo genealogiczne poprzez załadowanie pliku GEDCOM, i otrzymasz powiadomienie o nowych odkrytych Smart Matches poprzez e-mail. Jesteśmy pewni, iż będziesz zaintrygowany rezultatem!

A teraz przekonajmy się jakie ulepszenia w szczegółach zostały dodane w tym tygodniu.

Smart Matching™ działa w czasie rzeczywistym jak wprowadzasz nowe informacje do swojego drzewa. MyHeritage stale porównuje nowe informacje z wszystkimi innymi drzewami i powiadamia Cię za pomocą zielonego znaczka, jeśli dane podobieństwo zostało odnalezione. Smart Matches są również kalkulowane offline, dla głębszych i bardziej dokładnych porównań. Będziesz poinformowany poprzez e-mail i nie więcej niż jeden raz w tygodniu, o wszystkich nowych podobieństwach odkrytych dla Ciebie, i później możesz odwiedzić stronę, aby móc je wyświetlić.

W  Twojej witrynie rodziny Smart Matches są wyświetlone w ‘Drzewo genealogiczne > Smart Matches.’

Zobacz swoje podobieństwa po osobach lub drzewach (kliknij, aby powiększyć).
Smart Matches po osobach (kliknij, aby powiększyć)
Smart Matches po drzewach (kliknij, aby powiększyć)

Można przesuwać w dół, aby zobaczyć podobieństwa z konkretnego drzewa, które pokrywa się Twoim, czy też podobieństwa dla dowolnych osób w Twoim drzewie.

Sugerowane podobieństwa są sortowane według wyniku jakości, dlatego też najbardziej prawdopodobne podobieństwa są umieszczane na górze. Upuść myszkę na pytajnik obok wyniku jakości, aby uzyskać wytłumaczenie na to jak Twoje dopasowanie zostało wyznaczone. Nowe dopasowania są teraz podświetlane więc możesz łatwo je rozróżniać od tych strych. To jest nowe ulepszenie.

Potwierdzanie podobieństw z innego drzewa genealogicznego (kliknij, aby powiększyć)

Potwierdzanie i odrzucanie Smart Matches

Jedną z nowych funkcji jaką zauważysz jest możliwość potwierdzania i odrzucania podobieństw. Potwierdzanie podobieństw jest Twoim drogą weryfikacji, czy dane podobieństwo jest poprawne, i odrzucone podobieństwa schodzą z drogi. Zanim potwierdzisz poprawne podobieństwo, zaraz po otrzymaniu powinieneś przeglądnąć podobieństwo w szczegółach, aby móc zobaczyć czego możesz się nauczyć z innego drzewa. Potwierdzone i odrzucone podobieństwa zostaną przesunięte do osobnej zakładki, także będziesz mógł na nie spojrzeć później. To pozwoli Ci na systematyczną pracę poprzez Twoje nie potwierdzone podobieństwa bez utraty ważnych informacji. Jeśli popełnisz błąd, możesz łatwo cofnąć każde potwierdzenie lub odrzucenie jako zrobiłeś wcześniej.

Wszystkie nowe ekrany związane z Smart Matches są łatwo identyfikowane dla każdego podobieństwa, obojętnie czy było potwierdzone czy też odrzucone poprzez Ciebie lub innego właściciela drzewa. Obopólnie potwierdzone podobieństwa są pokazane z dwoma pytajnikami. Kiedy potwierdzisz podobieństwo możesz wybrać czy chcesz poinformować innego właściciela drzewa o potwierdzeniu (rekomendowane), aby skupić jego uwagę do podobieństwa pomiędzy Twoimi drzewami, i zapytać ich także o potwierdzenie. Możesz opcjonalnie zaprosić innego właściciela drzewa, aby stał się członkiem w Twojej witrynie rodziny. Nie martw się o zawiadamianiach ludzi zbyt często: MyHeritage.pl automatycznie zbiera różnorodne potwierdzenia i dostarcza je do innych ludzi w pojedynczym e-mailu, więc nie będziesz naprzykrzał się innym, aby byli aktywni przy powiedzeniach. I ludzie nie będą powiadamiani, kiedy odrzucisz błędne podobieństwa.

Potwierdzanie podobieństwa (kliknij, aby powiększyć)

Zgodność

Wspólną rzeczną może być dla niektórych osób w Twoim drzewie, iż mogą oni być znalezieni w wielu innych drzewach genealogicznych. Do dzisiaj, trzeba było dokonywać przeglądu tych podobieństw jeden po drugim, i sprawdzać, czy każde podobieństwo może przynieść ze sobą nowe informacje dla Ciebie, dla tej samej osoby. Było to pracochłonne i nie wyświetlało dużych zdjęć. Dlatego nasza nowa i unikalna Strona Zgodności jest jak „ratująca życie”. Dogodnie wyświetla podsumowanie innej nazwy pisowni, dat urodzeń i śmierci oraz miejsca, informacje na temat małżeństwa, itp., dla każdej osoby, co wskazuje, ile razy każda informacja została wykorzystana w innych drzew genealogicznych. Następnie można skopiować dane zgodnie z potrzebami bezpośrednio do własnego drzewa genealogicznego, a nawet do wyboru kopiować zdjęcia. Pomyśl o Zgodności jako agregacji danych ze wszystkich Smart Matching™, prezentując duże zdjęcie dla każdej osoby. Pomoże Ci to w uzupełnieniu brakujących informacji na temat krewnych szybciej i z większą pewnością.

Nowa Strona Zgodności (kliknij, aby powiększyć)

Aby wyświetlić Stronę Zgodności, kliknij na imię osoby podczas wyświetlania podobieństw w sekcji 'Po osobach'. Jeśli masz pełno Smart Matches pokochasz możliwość potwierdzania całej puli podobieństw (ze strony lub przez osobę)
lub ich odrzucanie jeśli są niepoprawne.

Czekające kolejki, linki, dyskusje i inne nowe funkcje.

Raczej szybko znajdziesz, iż potwierdziłeś wiele podobieństw, ale czekają one na inne osoby, aby zostały one potwierdzone przez obydwie strony. Dlatego dodaliśmy specjalne „czekające kolejki”, które wyświetlają podobieństwa, które czekają na innych ludzi do obopólnego potwierdzenia (i możesz wysłać im przypomnienie). Inna specjalna „czekająca kolejka” dogodnie wyświetla wszystkie podobieństwa, które potwierdzili inni, a które czekają na Twoją uwagę.

Obopólnie potwierdzone podobieństwo tworzy wirtualny link pomiędzy korespondencyjnymi profilami poprzez drzewa genealogiczne. W przyszłości planujemy pokazywać te linki w drzewach i to pozwoli Ci na swobodne przeskakiwanie z profilu w Twoim drzewie genealogicznym do innego drzewa z którym obopólnie potwierdziłeś podobieństwa, i dodamy inne wizualne ulepszenia, aby pozwolić nawigować w bardzo dużych drzewach o potwierdzonych podobieństwach. Oceniając zadziwiające tempo nowych potwierdzeń, z które widzimy(ok. pół miliona potwierdzeń w ciągu pierwszych 2 dni od wprowadzenia). Użytkownicy MyHeritage.com budują obecnie, co może być prawdopodobnie największym na świecie utworzonym drzewem genealogicznym przez tworzenie połączeń pomiędzy potwierdzonymi  podobieństwami między 680 milionami profili w 17 milionach drzew rodzinnych. Będziemy was na bieżąco informować na naszym blogu, co do tempa wzrostu tego gigantycznego drzewa.

Każde podobieństwo może być teraz w centrum dyskusji: właściciele drzew mogą dodawać komentarze kiedy potwierdzą lub odrzucą podobieństwo, albo tylko korespondować o tym i wymieniać się informacjami. Komentarze są dokładnie wyświetlane poniżej każdego podobieństwa.

Sekcja na komentarza w Smart Matches (kliknij, aby powiększyć)

Dużym ułatwieniem jest edytowanie Twojego drzewa genealogicznego online, kiedy przeglądasz podobieństwo, i decydujesz która informację skopiować z innego drzewa (jeśli nie wszystkie), wliczając zdjęcia. Każdy skrawek informacji może być skopiowany za pomocą jednego kliknięcia. Aby śledzić źródło Twoich danych, lub pokazać je innym członkom Twojej witryny, gdzie dane informacje zostały odnalezione możesz dodać źródło cytatu do kopiowanych danych, linkując z powrotem do oryginalnego drzewa.

Przeglądnij podobieństwo, edytuj online i dodaj cytat (kliknij tutaj, aby powiększyć)

Dla każdego podobieństwa możesz wyświetlić swoje drzewo i dopasowane drzewo strona po stronie, w dogodnym wyświetleniu, które pokazuje pełną treść podobieństwa i krewnych dookoła. To nie jest nowość, ale dodaliśmy nowy suwak do każdej osoby przy wyświetleniu, który jest również Smart-Matched, i skupia porównanie na tej osobie.

Przeglądnij podobieństwa poprzez porównanie jedno po drugim (Kliknij, aby powiększyć)

Uwaga dla Użytkowników Family Tree Builder

Możesz używać funkcji Ulepszonej wersji Smart Matching™ w Twojej witrynie rodziny. Niektóre z nowych funkcji, takich jak Strona Zgodności nie są jeszcze dostępne w Family Tree Builder i zostaną dodane w kolejnej aktualizacji. Nawet jeśli używasz Family Tree Builder, zachęcamy Cie do skorzystania z nowej rozszerzonej funkcji Smart Matching™ w Twojej witryny rodziny i wprowadzać nowe informacje, których się dowiesz w Family Tree Builder. Każde Smart Matches™, który odrzucisz w witrynie zostanie automatycznie usunięte z Family Tree Builder. Potwierdzenia dokonane w witrynie rodziny nie są synchronizowane z Family Tree Buider (i vice versa) i zaadresujemy to organicznie  w najbliższej przyszłości. Family Tree Builder posiada również kreator dostępny dla użytkowników premium, do kopiowania danych z innych podobieństw, i to nie jest dostępne w witrynie rodziny.

Co jest bezpłatne, a co płatne

Otrzymywanie Smart Matches, wyświetlanie ich i porównywanie drzew jedno po drugim są bezpłatne dla wszystkich użytkowników. Następujące funkcje są dostępne tylko dla Użytkowników Premium i PremiumPlus: Przyspieszone podobieństwa, Strona Zgodności, potwierdzanie i odrzucanie podobieństw, kontakt z innym właścicielem drzewa, kopiowanie zdjęć. Jeśli jesteś już członkiem Premium bądź PremiumPlus otrzymasz te nowe korzyści bezpłatnie, bez dodatkowych kosztów. Jeśli jesteś w planie podstawowym, to może być dobra okazja, aby doładować witrynę.

Prywatność

Smart Matches są bardzo dobrym rozwiązaniem dla ludzi chcących chronić prywatności ich drzewa genealogicznego, podczas gdy pozwala im to zostać odkrytymi przez krewnych. Jeśli inni użytkownicy mają podobieństwo z Twoim drzewem będą mogli zobaczyć tylko nakładające się powierzchnie w Twoim drzewie plus sąsiednie zmarłe osoby, ale nie żyjące osoby, które nie zostały wskazane jako podobieństwa. Jeśli życzysz sobie wyłączenia Smart Matches dla Twojego drzewa, możesz odwiedzić stronę Smart Matches, kliknąć tam na Ustawienia i wyłączyć tę funkcję. To usunie Twoje drzewo z systemu porównań, więc nie będziesz mógł otrzymywać żadnych Smart Matches. Możesz również kontrolować, czy dany webmaster drzewa może kopiować zdjęcia z  Twojego drzewa czy też nie.

Łączenie drzew, tak – NIE

Potwierdzanie Smart Matches tworzy wirtualny link pomiędzy drzewami. To nie sprawia, iż profile się łączą, i to nie powoduje, iż dwa drzewa genealogiczne łączą się również w jedno. Jesteśmy przeciwko temu. Wierzymy, iż użytkownicy MyHeritage powinni pozostać właścicielami ich drzew, aby zachować pełną kontrolę nad własnymi drzewami, aby zawsze mogli zdecydować, czy chcą je np. eksportować, czy też usunąć, i bez nikogo innego, kto by przyszedł i modyfikował właściciela dane bez jego zgody. MyHeritage.com posiada konkurencję, który tworzy ogromne drzewa wabiąc użytkowników łączeniem profili z innymi ludźmi.

Jest to niefortunne, ponieważ Ci użytkownicy, po połączeniu ich profili stracili kontrolę nad swoimi drzewa: nie są już uważani za jedynego właściciela drzewa, nie mogą usunąć danych, które dodali samodzielnie i jeśli są nieaktywni przez kilka miesięcy, konkurencja (zarządzający tym portalem) konfiskują ich dane nieodwracalnie i umieszczają je w domenie publicznej. Inni użytkownicy takiego drzewa mogą spowodować kompletny nieporządek w drzewie i utworzyć istny chaos. Inni ludzie mogą eksportować kawałki ich drzew i upubliczniać je w Internecie. Żyjące osoby w drzewie są przedstawiane publicznie, wliczając ich krewnych i małe dzieci. Wszystkie te horrory nie wydarzą się na MyHeritage gdyż: każde drzewo jest oddzielnie, zarządzane przez jego właściciela, i jest przechowywane prywatnie, i nawet jeśli są duplikaty pomiędzy drzewami, to nie musi być od razu zła rzecz.

Nie istnieje „pojedyncza prawda” i drzewa nie muszą być zmuszane do łączenia jeśli istnieją różnice w opiniach, każdy użytkownik powinien mieć swoją wolność, aby móc wybrać jakie dane chce dodać do drzewa, z badań innych. Wikipedia jest świetnym konceptem jako przykład publicznej domeny, ale nie dla drzew genealogicznych, gdzie dane są OSOBISTE i PRYWATNE, i są własnością osoby, która miała w tym udział, a nie poprzez komercyjną jednostkę. Więc zanim załadujesz swoje drzewo gdziekolwiek, lub dodasz je online upewnij się, iż zawsze będziesz jego jednym właścicielem i, że zawsze możesz usunąć je poprzez jeden klik, jak na MyHeritage lub eksportować je z własnymi zdjęciami jako GEDCOM za pomocą kliknięcia i bezpłatnie, jak na MyHeritage. Te działania wydają się naturalne i banalne i MyHeritage umożliwia je, przy czy inne strony tego nie robią.

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

 • K.


  28 stycznia, 2011

  Baaardzo fajne 🙂 Graficznie super to wygląda! Szkoda tylko, że odrzucanie/przyjmowanie możliwe jest tylko w koncie Premium.

  • Justyna


   28 stycznia, 2011

   Bardzo dziękujemy – firma MyHeritage stara się jak może, aby Państwa zadowolić i trzeba też zrozumieć, iż dzięki Premium – możemy świadczyć Państwu taki standard funkcji – między innymi Smart Matches – inaczej było by to nie możliwe, jesteśmy firmą i musimy też zmagać się z wymaganiami rynku. Smart Matches jest wysoko zaawansowaną technologią i bez wsparcia naszych Użytkowników nie bylibyśmy w stanie wprowadzać nowości i utrzymywać serwis. Także Smart Matches i inne funkcje Premium MyHeritage rozszerzają możliwości Państwa na portalu – a nam pozwalają świadczyć właśnie nowe produkty i usługi – aby byli Państwo zadowoleni z serwisu i jego użytkowania. Także widzi Pan nie stoimy w miejscu – tylko stale staramy się rozwijać i ulepszać nasze produkty i usługi.

   Serdecznie pozdrawiam,
   Justyna

 • leszek


  28 stycznia, 2011

  Uważam, że odcięcie w funkcji podstawowej wysyłania wiadomości i porozumiewania się jest to oburzające mogę zrozumieć komercję , ale należy zrozumieć, że nie każdego stać na dodatkowe opłaty. Program pomimo swojej wielkości zaczyna być bardzo okrojony w wersji podstawowej komunikowanie się powinno być darmowe

 • bartkowski


  28 stycznia, 2011

  Brak przycisku „powrót do poprzedniej strony”

 • Sławomir Nowak


  31 stycznia, 2011

  ciągle brak funkcji łączenia drzew,która była na moikrewni.pl
  Czy dla programistów MyHeritage jest to zbyt trudne do wykonania????

 • Sztajnert


  2 lutego, 2011

  Uniemożliwienie komunikowania się uważam za skandal!!! Dzięki tej nowej funkcjonalności pewien ignorant skopiował do swojego „drzewa” setkę moich przodków łącznie ze zdjęciami, nie zwracając uwagi na pewną niezgodność w pierwszych wynikach z Smart Matches!!!!

  Czuję się mocno urażony, a na dodatek nie mogę nawet wysłać emaila ze swoją opinią na jego temat!!!!!!!

 • Justyna


  2 lutego, 2011

  @Witam Panie Sławomirze, co do funkcji łączenia wrócę do Pana jeszcze przed końcem tygodnia i napiszę Panu dokładnie jak to wygląda – dodam też do postu na Blogu.

  @Panie Sztajnert,

  rozumiem Pana oburzenie, jednakże już wytłumaczyłam prywatnie Panu Leszkowi, czemu tak jest i to jest zrozumiałe dla Pana Leszka, który się zdecydował na Premium – teraz zrobię to ponownie dla Pana – a więc MyHeritage dał do wypróbowania funkcję Smart Matches – prze długi czas bezpłatnie jeśli chodzi o pisanie wiadomości – to funkcja Premium nie możemy tego dłużej przedłużać. Proszę nas zrozumieć, iż my również ponosimy koszta związane z stworzeniem tej funkcji – aż po zakup firmy która ją stworzyła, do samego udoskonalania jej już przez naszych techników.

  Co do Ustawień to nie ma Pan racji – w koncie i podstawowym i rozszerzonych jest możliwość zablokowania zdjęć – opisaliśmy to na powyższym Blogu. Wchodzi Pan w zakładkę Smart Matches i tam są Ustawienia koło nazwy witryny – odznacza Pan kopiowanie zdjęć i gotowe nikt nie będzie mógł skopiować z Pana drzewa zdjęć. Inny sposób, aby wejść w tą funkcję to: Drzewo genealogiczne – Zarządzaj drzewami – Ustawienia edycji drzewa.

  Nic nie jest stracone Panie Sztajnert – może Pan napisać do nas na support@myheritage.com – podać drzewo osoby, której uważa Pan iż skopiowała Pana zdjęcia – podając przykładowe – poprosimy o ich usunięcie dla Pana.

  Serdecznie pozdrawiam,
  Justyna

 • Justyna


  3 lutego, 2011

  Panie Sławomirze – sprawozdanie na temat łączenia zostało zaktualizowane w powyższym blogu, jak i odpowiedziałam Panu na post na forum.

  Serdecznie pozdrawiam,
  Justyna

 • Sztajnert


  3 lutego, 2011

  Bardzo dziękuję za pomoc przy zablokowaniu kopiowania zdjęć.
  Próbowałem zrobić to samodzielnie, ale nie udało mi się znaleźć tej funkcji.
  Odnośnie korespondencji z administratorami innych drzew, które zawierają osoby prawdopodobnie spokrewnione z nami-
  Taka funkcja była dostępna w „Moi krewni.pl”. Przynajmniej dla tych którzy „przeszli” (nie z własnej woli) z tej witryny powinna być zachowana funkcja korespondencji. Utraciliśmy też przy przeprowadzce możliwość tworzenia połączeń kołowych. Ciągle czekam na wprowadzenie takiej możliwości na MyHeritage, ale zamiast rozszerzania funkcji – możliwości zostają obcięte.
  Wątpię czy znajdzie się ktoś zadowolony z tych
  „Ulepszeń Smart Matches”.
  Dziękuję za poradę jak interweniować w sprawie bezmyślnego kopiowania drzewa , na pewno z niej skorzystam.
  Pozdrawiam.

 • Justyna


  3 lutego, 2011

  Witam Panie Sztajnert,

  dziękuję za odpowiedź. Rozumiem Pana sama przeszłam z moikrewni.pl do MyHeritage – także znam różnice. Jednakże członkowie przeniesieni otrzymali wspaniałe funkcje o których Pan oczywiście zdaje sobie sprawę przy przejściu. Musi Pan wiedzieć, iż sporo nasz kosztowało zachodu wprowadzenie na takim poziomie Smart Matches, jak i innych funkcji. Inne portale stoją biernie – nie dodają nic nowego ulepszeń, gdyż zmagają się z prawami rynku. My dzięki zaoferowaniu Państwu Premium – tworzymy takiej jakości serwis i produkty, także korzyść jest obopólna. Państwo mają dodatkowe funkcje w abonamencie Premium – my dzięki temu możemy tak rozwijać serwis. Wie Pan otrzymaliśmy tysiące pozytywnych opinii o Smart Matches i nowościach – wiadomo, iż zawsze się znajdzie ktoś kto będzie narzekał – gdyż coś jemu/jej nie odpowiada – to indywidualna sprawa. Większość jest jednak pozytywna, o czym świadczą statystki wykorzystania tej funkcji przez użytkowników Premium. Ponadto, Panie Sztajnert – relacja kołowa jest wprowadzona już dawno – na początku czerwca na MyHeritage. Opisaliśmy to też na Blogu, tutaj: https://blog.myheritage.pl/2010/06/nowosc-rekacja-kolowa-juz-online-oraz-funkcja-dolaczodlacz/ – tak, że może już Pan z niej korzystać.

  Serdecznie pozdrawiam,
  Justyna

 • Alina


  7 lutego, 2011

  Witam!
  Cytuję:
  „Jeśli życzysz sobie wyłączenia Smart Matches dla Twojego drzewa, możesz odwiedzić stronę Smart Matches, kliknąć tam na Ustawienia i wyłączyć tę funkcję. To usunie Twoje drzewo
  z systemu porównań, więc nie będziesz mógł otrzymywać żadnych Smart Matches. Możesz również kontrolować, czy dany webmaster drzewa może kopiować zdjęcia z Twojego drzewa czy też nie.”
  Rozumiem ,że :nie będę otrzymywać żadnych Smart Matches
  ale czy mimo to ,inni otrzymują porównanie z moim drzewkiem ?

 • Pinocy Hans-Georg


  11 lutego, 2011

  ich glaube, das ich mich nur zu meinem Namen geeussert habe
  es handelt sich um den Namen Pinocy und Pinocci aus Oberschlesien, bei der Familie Pinocy handelt es sich um eine Namens Änderung

 • Justyna


  18 lutego, 2011

  Pani Alino – nie – inni również nie będą otrzymywać porówań Pani drzewa (wyłączenie polega na tym, iż Pani nie będzie otrzymywała porównań oraz druga strona nie będzie otrzymywała porównań Pani drzewa).

  Serdecznie pozdrawiam,
  Justyna

 • Pinocy Hans-Georg


  9 marca, 2011

  was soll das, mit der Antwort kann ich nichts anfangen, dies aussage ihrerseits kommt mir sehr suspekt vor.
  mit ihrer aussage fühle ich mich beleidigt, oder sprechen sie, und schreiben sie einmal vernünftiges und lesbares deutsch.

 • Justyna


  14 marca, 2011

  Hallo Herr Pinocy, wie können wir Ihnen helfen?