Nowość: Wzbogać wiele profili na raz za pomocą jednego rekordu historycznego

Komentarze1

Dzisiaj rozszerzyliśmy popularną funkcję: Przenieść informację z rekordu, która pozwalała na przenoszenie informacji z historycznych rekordów bezpośrednio i zapisywania ich prosto do profilu. Teraz ta opcja została wzbogacona, i za pomocą jednego rekordu historycznego można teraz wzbogacić kilka profili naraz. Dlatego też, jeśli znalazłeś rekord z informacjami dotyczącymi kilku krewnych na raz możesz łatwo przenieść informacje na temat wszystkich ważnych profili drzewa genealogicznego.

Nowość: Przenieść informacje do kilku profili na raz

Jak to działa?
Zapisywanie Rekordu znalezionego w SuperSearch lub poprzez potwierdzenie Record Match tworzy skojarzenie pomiędzy rekordem, a profilem osoby w Twoim drzewie. To gwarantuje, że nie zapomnisz połączenia i pomoże Ci to rozróżnić rekordy już przetworzone i znalezione. Po nawiązaniu połączenia, możesz wyodrębnić informacje z zapisu w profilu drzewa. To zwiększa Twoje drzewo genealogiczne, dodając więcej informacji z rekordu.

Wiele historycznych rekordów zawierają informacje o kilku krewnych nie tylko o jednym krewnym. Na przykład, rekordy małżeństwa zawierają zawierają informacje o mężu i żonie i czasami o ich rodzicach. Większość rekordów spisów powszechnych obejmuje całe gospodarstwo domowe.

Rekord ze spisu ludności USA z 1900 roku pokazujący całą rodzinę (kliknij, aby powiększyć)

Teraz możesz przenieść informacje z rekordu odnalezionego w SuperSearch lub też z Record Match do kilku profili na raz w drzewie genealogicznym na MyHeritage.

Instrukcja: Jak znaleźć stronę przenieść informacje

1. Z SuperSearch:

Kiedy odkryjesz rekord w SuperSearch dotyczący danej osoby najpierw zapisz rekord do danej osoby w Twoim drzewie. Przejrzyj rekord i kliknij zielony przycisk „Zapisz rekord”. Kliknij „Zapisz”. Zapisanie tworzy skojarzenie pomiędzy rekordem, a osobom w drzewie genealogicznym.

Zapisywanie rekordu z SuperSearch (kliknij, aby powiększyć)

Następnie, kliknij „Przenieść info do Twojego drzewa”, aby przejść do strony Przenieść Info.

Przenoszenie informacji z rekordu z SuperSearch (Kliknij, aby powiększyć)

2. Z Record Matches:

Przeglądnij swoje Record Matches i kliknij przycisk wyboru, aby potwierdzić poprawne dopasowanie. Niepoprawne dopasowania powinny być odrzucone poprzez użycie przycisku X. Możesz potwierdzić Record Match na stronie, która wyświetla kilkanaście dopasowań lub na stronie Przeglądu, która pokazuje więcej szczegółów.

Potwierdzanie Record Matches (kliknij, aby powiększyć)

Kiedy potwierdzisz Record Match, pojawi się okno informujące, że dopasowanie zostało potwierdzone. Kliknij Kontynuuj, aby kontynuować przenoszenie informacji.

Przenoszenie informacji z potwierdzonego Record Match (kliknij, aby powiększyć)

Instrukcja: Przenoszenie informacji z rekordu do kilku krewnych.

1. Na stornie Przenieść informacje kliknij przyciski [>>], aby przenieść informacje, które chcesz do Twojego drzewa genealogicznego lub przycisk [>>>] na dole, aby wziąć wszystkie informacje za jednym razem.

2. Przewiń w dół – poniżej znajduje się sekcja o głównej osobie – aby zobaczyć listę wszystkich krewnych zawartych w tym samym rekordzie. Będą oni w takiej samej kolejności, jak widnieli w rekordzie.

Przenoszenie informacji dla większej ilości krewnych (Kliknij, aby powiększyć)

Przenoszenie informacji dla kilkunastu krewnych (Kliknij, aby powiększyć)

3. Wybierz, aby przenieść informacje do Twojego drzewa dla każdego z pokrewnych osób lub wybierz, aby przenieść informacje dla wszystkich spokrewnionych osób poprzez kliknięcie przycisku „Przenieść wszystkie informacje dla wszystkich powyższych. osób”.

Przenoszenie wszystkich informacji dla wszystkich ludzi (kliknij, aby powiększyć)

4. Koniec? Kliknij zielony przycisk „Zapisz do drzewa”, aby zapisać wszystkie informacje.

Dodatkowe wskazówki i sugestie:

  • Aby skorzystać w pełni z funkcji Przenieść informacje wymagana jest Subskrypcja na dane. Nie masz jej? Wybierz jedną z naszych opcji, która zawiera nieograniczony dostęp do wszystkich historycznych rekordów w SuperSearch.
  • Jeśli rekord dla krewnego został zasugerowany, jednakże jest niepoprawny, zignoruj tą sugestię. Najedź myszką na rekord w prawym górnym rogu ekranu i kliknij X, aby go zignorować.
Ignorowane sugerowanego krewnego (kliknij, aby powiększyć)
  • Możesz wyświetlić Record Matches, który został wcześniej potwierdzony. Kliknij „Przenieść informacje do Twojego drzewa”, aby zobaczyć stronę Przenieść informacje i przeniesione informacje dla wszystkich krewnych zawarte w rekordzie.

Podsumowanie

To nowe rozszerzenie pomaga historycznym rekordom MyHeritage być jeszcze bardziej wartościowymi niż dotychczas. Jest to użyteczne dla rekordów spisu powszechnego i innych rekordów, które tyczą się więcej niż jednej osoby. To pozwała na przenoszenie informacji bez wysiłku i bez dodawania informacji do drzewa genealogicznego ręcznie. Jednakże, nie skończyliśmy jeszcze naszej pracy nad tą funkcją. Obecna funkcjonalność automatycznego przenoszenia działa tylko dla krewnych już występujących w drzewie genealogicznym. W rekordach historycznych można odkryć krewnych, którzy nie pojawiają się jeszcze w naszym drzewie genealogicznym. Pracujemy nad ukończeniem tej funkcji, aby umożliwić dodawanie brakujących ludzi z tych zrzutów do drzewa. Dlatego też jeśli Record Match dostarczy Ci ciekawy artykuł z gazety na temat osoby w drzewie genealogicznym i wspomni Ci córkę, o której nie wiedziałeś wkrótce będziesz mógł dodać ją do drzewa podczas przenoszenia informacji z artykułu!

Serdecznie pozdrawiamy,
Zespół MyHeritage

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony