Nowa funkcja: Technologia Global Name Translation™

Komentarze3

Jesteśmy podekscytowani mogąc ogłosić wdrożenie Global Name Translation™, nowej, unikalnej funkcji dla MyHeritage, tak aby móc pokonywać bariery językowe w dążeniu do odkrywania przeszłości.

Global Name Translation™ (Kliknij, aby powiększyć)

Ta innowacja sprawia, że odkrywanie globalnych korzenii rodzinnych staje się jeszcze łatwiejsze. Technologia automatycznie tłumaczy nazwiska z jednego języka obcego na drugi, znalezione w bazie historycznych rekordów i w drzewach genealogicznych, z wysokim stopniem dokładności – generując wszystkie prawdopodobne tłumaczenia, tak aby ułatwić odnajdywanie połączeń pomiędzy nazwiskami w różnych językach. Dodatkowo, ręczne wyszukiwanie w SuperSearch ukaże rezultaty w innych językach, automatycznie przetłumaczone na wybrany przez nas język.

Jakie niesie to za sobą korzyści? Na przykład, powiedzmy, że Twoja rodzina posiada korzenie rosyjskie. Uprzednio, przed wprowadzeniem nowej funkcji, musiałbyś wyszukiwać imiona i nazwiska w języku rosyjskim, tak aby móc znaleźć informacje na temat swoich przodków z Rosji. Obecnie, możesz szukać tych nazwisk w języku polskim, i otrzymywać rezultaty w języku rosyjskim, dla Twojej wygody przetłumaczone na język rosyjski.

Wyszukiwanie imienia Tatiana ukazuje rezultaty w języsku rosyjskim z tłumaczeniem na język angielski w tym przypadku (kliknij, aby powiększyć)

Technologia tłumaczy zarówno imiona, jak i wychwytuje imiona, które istniały tylko w przeszłości; wykorzystuje również bogate słowniki utworzone przez MyHeritage, tak aby pokryć synonimy i pseudonimy.

Na przykład, szukając imienia Alessandro (po włosku) pokaże także rezultat „Саша”  – rosyjska forma imienia Sasha, popularny pseudonim dla Aleksandra, z odpowiednim tłumaczeniem na język, którego szukasz.

Wyszukiwanie imienia Allesandro po włosku pokaże rezultaty dla "Alexander" i dla pseudonimu "Саша/Sasha" (kliknij, aby powiększyć).

Global Name Translation™ jest oparty na zaawansowanych algorytmach i na potężnej, wielojęzycznej i międzynarodowej 6-miliardowej bazie profili drzew genealogicznych i rekordów historycznych. Technologia jest również zintegrowana z naszymi technologiami połączeń, tak więc zaczniesz otrzymywać informacje o podobieństwach, z dużym współczynnikiem dokładności.

Jeśli użytkownik z Grecji, który posiada dane w drzewie genealogicznym w języku greckim, jest spokrewniony z użytkownikiem z Izraela, który posiada dane w drzewie w języku hebrajskim; MyHeritage połączy je poprzez porównanie imion w obu językach, pokazując tym dwóm użytkownikom, jak ich drzewa powielają się; prowadząc do niesamowitych odkryć rodzinnych.

Od teraz, każdy użytkownik MyHeritage może korzystać z technologii Global Name Translation™.

Nasza pierwsza wersja omawianej funkcji z powodzeniem tłumaczy imiona i nazwiska spośród takich języków jak: angielski, niemiecki, holenderski, francuski, hiszpański, kataloński, portugalski, włoski, norweski, szwedzki, duński, grecki, hebrajski, polski, czeski, rosyjski i ukraiński. Kolejna wersja, będzie zaktualizowana o język chiński i japoński, jak i inne języki.

Mimo, iż świat staje się coraz „mniejszy” i bardziej „połączony”, informacje w różnych językach świata są wciąż nie jasne, dla tych którzy nie posługują się tymi językami. Sprawiliśmy, że odkrywanie globalnych korzenii rodzinnych staje się jeszcze łatwiejsze, usuwając przeszkodę w tłumaczniu nazw z jednego języka obcego na inny.

Jesteśmy dumni, wprowadzając tę funkcję, jako część naszej misji – dostarczania najlepszych, możliwych technologii do odkrywania historii rodzin na całym świecie.

Zespół MyHeritage.

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

 • Mikuś


  3 sierpnia, 2015

  Bardzo pożyteczna funkcja

 • Mikuś


  3 sierpnia, 2015

  pożyteczna funkcja pozwoli poznać więcej rodziny
  MM

 • Karol


  8 stycznia, 2016

  OK.