Aktualizacja Rekordów Powiązanych na MyHeritage

Komentarze

W ostatnim czasie przebudowaliśmy sekcję powiązania rekordów w SuperSearch™, aby upewnić się, że nie przegapisz żadnej, istotnej informacji. 

Powiązane rekordy, wcześniej znane jako Record Detective™, pokazują dodatkowe rekordy, lub też profile drzew genealogicznych dla danej osoby, którą przeglądasz. Technologia skanuje rekordy odkryte w SuperSearch™ i dopasowuje je do całej bazy danych, która składa się z 10.2 miliardów rekordów historycznych i profili drzew genealogicznych, aby zlokalizować skąd pochodzą podobne rekordy. 

Przykładowo, akt urodzenia mógł zostać powiązany z artykułem z gazety z informacją o zawarciu związku małżeńskiego przez tę samą osobę; tym samym otrzymując szansę odkrycia informacji na temat kolejnych osób z naszego drzewa, o których istnieniu do tej pory nie wiedzieliśmy. 

W celu upewnienia się, że “Powiązane rekordy” są bardziej praktyczne, oraz że ich nie przeoczysz, pokazujemy je w widocznym panelu, po prawej stronie danego rekordu, aniżeli poniżej. Powiązane rekordy są generowane przez technologię MyHeritage rekordu-do-rekordu. Właśnie udało nam się przekalkulować te powiązania, dodając setki milionów powiązanych rekordów. Otworzy to drzwi wielu nowym i ekscytującym odkryciom! 

Tutaj przykład “Powiązanych rekordów”:

  1. Kanady z 1921 r. dla Michaela Margolicka, prowadzi do dodatkowych 9 rekordów historycznych.

Z 6 oddzielnymi płytami z Ellis Island i innych nowojorskich list pasażerów, kolekcja 1820-1957, widzimy, że Michael, producent i biznesmen, trochę podróżował w latach 1927-1932. Z jednej z list pasażerów wynika, że Michael i jego żona Helen podróżowali do Stanów Zjednoczonych z Montrealu w 1932 roku na statku o nazwie Columbus.

  1. Akt małżeństwa Fredericka J Blancharda i Gertrudy H Blanchard w zbiorze In Massachusetts, Marriages, 1841-1915 łączy się z dodatkowymi 4 aktami, które zawierają 3 Spisy Powszechne z 1920, 1930 i 1940 roku.

W spisie powszechnym z 1920 r. dowiadujemy się o dwójce dzieci Fryderyka i Gertrudy, Charlesie i Ruth, oraz o jego pracy w sklepie z obuwiem. Najprawdopodobniej obsługiwał on różne maszyny do wykańczania butów i części do butów.

W spisie powszechnym z 1930 roku widzimy, że syn Karol prawdopodobnie wyprowadził się i nie mieszkał już z rodziną, a w wieku 55 lat Fryderyk był dozorcą szkolnym.

Ze Spisu Powszechnego z 1940 r. Dowiadujemy się, iż oboje ich dzieci wyprowadzili się, a Fredrick nadal pracuje jako dozorca w szkole publicznej.

  1. Rekord drzewa genealogicznego MyHeritage dla Marie Travis prowadzi do uzyskania 24 dodatkowych rekordów dla niej i jej członków rodziny!

Niektóre z najważniejszych wydarzeń obejmują akta małżeństwa jej rodziców z 1895 roku w Fulton w stanie Illinois. Innym jest projekt aktu małżeństwa jej brata Rollanda H Reedera z I wojny światowej w Stanach Zjednoczonych. Można tam zobaczyć kilka interesujących faktów na temat jego zawodu, cech fizycznych i innych.

Koszt

Przeglądanie Powiązanych Rekordów wymaga subskrypcji Danych lub Kompletnej subskrypcji na MyHeritage. Niektóre rekordy pochodzą z wolnych kolekcji (np. kolekcja nagłówków BillionGraves) i mogą być oglądane bez subskrypcji, ale większość z nich jest jednak odpłatna. Dowiedz się więcej o naszych różnych planach tutaj.

Wniosek

Dzięki dodaniu nowych powiązań i ulepszonemu interfejsowi użytkownika, Twoje szanse na znalezienie nowych Rekordów Powiązanych znacznie wzrosły. Mamy nadzieję, że dokonasz nowych, ekscytujących odkryć i zdobędziesz nowy wgląd w historię swojej rodziny.

Miej powiązania na oku po prawej stronie każdego rekordu w SuperSearch™.

Tutaj, na MyHeritage, jesteśmy zaangażowani w dalsze innowacje i rozwój nowych technologii, ale pracujemy również nad poprawą istniejących funkcji, aby uczynić historię rodziny bardziej ekscytującą i satysfakcjonującą dla Ciebie!

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony