Funkcja Deep Nostalgia™: W szybkim tempie rozprzestrzenia się wśród polskich i międzynarodowych internautów

Funkcja Deep Nostalgia™: W szybkim tempie rozprzestrzenia się wśród polskich i międzynarodowych internautów

Zaledwie kilka dni temu ogłosiliśmy nasz nowy wytwór: Deep Nostalgia™: przełomową funkcję, która pozwala animować twarze bliskich na nieruchomych zdjęciach. Ta funkcja naprawdę przenosi „ożywianie starych zdjęć rodzinnych” na zupełnie nowy poziom – i w ogromnie szybkim tempie rozpowszechniła się w Internecie wśród naszych polskich użytkowników, jak i użytkowników z całego świata!

Tylko w ciągu pierwszych 48 godzin animowano ponad 1 milion zdjęć. Użytkownicy zareagowali z podziwem i wzruszeniem: niektórzy byli zachwyceni widząc, jak ich przodkowie, których nigdy nie spotkali – niektórzy sprzed ponad 100 lat – poruszają się, mrugają i uśmiechają, podczas gdy inni byli wzruszeni do łez, widząc swoich bliskich w ruchu po tylu latach.

„Jestem taka szczęśliwa, widząc go znowu uśmiechniętego” – powiedziała jedna z użytkowniczek po animacji zdjęcia swojego męża, który zmarł 4 lata wcześniej. „To tak, jakby patrzyli na ciebie i twoje otoczenie i widzieli, jak bardzo wszystko się zmieniło” – powiedział inny użytkownik. Reporter Joe Fitzgerald Rodriguez skomentował, że funkcja dała mu szansę na zobaczenie twarzy swojego zmarłego ojca, po tym jak stracił jedyną kasetę wideo, którą miał wiele lat temu. 

„Zapomnijcie o iPhonach i samojeżdżących samochodach” – napisał jeden z komentujących w odpowiedzi na animację Deep Nostalgia™. „To jest moment, w którym oficjalnie zaczęliśmy żyć w przyszłości!”

O Deep Nostalgia™ zrobiło się nawet głośno w polskich, i międzynarodowych mediach: o funkcji wspomniały takie media, jak: Wprost, Interia, Financial Times, USA Today, and the BBC among others. Wprost na Twitterze napisał, że Deep Nostalgia będzie hitem.

Czytaj dalej, aby sprawdzić, co o funkcji sądzą Polscy i międzynarodowi użytkownicy:

Facebook

Twitter

Instagram

Użytkownicy dali upust swojej kreatywności animując kolejne zdjęcia historycznych postaci, i osób sławanych: 

Portret Van Gogh’a:

Egipska królowa Nefertiti:

King Tut:

Juliuz Cezar:

Król Anglii George III z rodziną:

Albert Einstein:

Królowa Elżbieta, William Shakespeare, Jezus, Dziewczyna z perłowym kolczykiem i inne tematy zdjęć historycznych:

Abraham Lincoln:

Media

Wprost Biznes opisuje naszą funkcję w całym artykule, zaczynając artykuł od słów: “W tym wypadku sformułowanie „ożywić stare zdjęcia” nie odnosi się wcale do kolorów. Twórcy algorytmu Deep Nostalgia osiągnęli coś, co wielu może zaskoczyć, a nawet zszokować.”

Interia Tech twierdzi: “MyHeritage to dosyć ciekawa strona internetowa pozwalająca tworzyć własne drzewo genealogiczne i wyszukiwać dalekich krewnych. Teraz jednak o serwisie jest głośno z powodu zaprezentowania oryginalnego narzędzia, które umożliwia swoiste „ożywianie” zmarłych ludzi, wykorzystując w tym celu ich dawne zdjęcia.”

PC Format pisze: “Technologia wykorzystywana przez funkcję Deep Nostalgia jest dziełem specjalizującej się w rekonstruowaniu filmów izraelskiej firmy D-ID. Zastosowane mechanizmy uczenia maszynowego pozwoliły opracować algorytmy „ożywiające” zdjęcia na podstawie materiałów wideo pokazujących poruszających się i gestykulujących ludzi.”

Brittany Vincent pisze dla PC Mag: „Rezultaty są zdumiewająco realistyczne – widzimy ludzi poruszających głowami, mrugających, a nawet lekko zmieniających wyraz twarzy. Rezultaty działania SI mogą być zaskakujące. Zobaczyć twarz ukochanej osoby, która patrzy na ciebie jeszcze raz, uśmiecha się i wzrusza, to emocjonalne doświadczenie. Podobnie jak zobaczenie dawno zaginionego przodka, o którym nawet nie wiedziałeś, że jest z tobą spokrewniony.”

GIZMODO twierdzi, że jest to kolejne fascynujące zastosowanie AI i głębokiego uczenia się, które czuje się jak z science fiction.

Tony Tran pisze dla The Byte: „Choć łatwo jest żartować z tego narzędzia, jest to niezaprzeczalnie fascynujące i przekonujące zastosowanie AI – nie wspominając o tym, że może ono pozwolić wielu ludziom na ponowne połączenie się z dawno niewidzianymi bliskimi za pośrednictwem technologii, co zawsze jest fantastyczne.”

Natasha Lomas pisze dla TechCrunch: „Przyciąganie w stylu Black Mirror widząc dawno niewidzianych krewnych – lub sławnych ludzi z innej epoki – doprowadzonych do syntetycznego przybliżenia życia, oczy obracające się, twarze przechylające się, jakby zastanawiali się, dlaczego utknęli wewnątrz tej bezużytecznej cyfrowej ramki na zdjęcia, doprowadziło do nieubłaganego strumienia akcji społecznych, odkąd zostało to ujawnione wczoraj na konferencji poświęconej historii rodziny…”.

Yahoo News, The Next Web, The Economic Times, Financial Times, USA Today, i Gadgets 360 , jak również wiele innych polskich i międzynarodowych mediów napisało o naszej funkcji. 

Bardzo, bardzo dziękujemy wszystkim za podzielenie się swoimi filmami i poinformowanie znajomych o tej niesamowitej nowej funkcji.