MyHeritage publikuje nowy indeks nazwisk z amerykańskich i kanadyjskich gazet historycznych, z prawie miliardem nazwisk

MyHeritage publikuje nowy indeks nazwisk z amerykańskich i kanadyjskich gazet historycznych, z prawie miliardem nazwisk

Mamy przyjemność ogłosić publikację nowej potężnej kolekcji 982 milionów nazwisk pochodzących z naszych amerykańskich i kanadyjskich zbiorów historycznych gazet.

Gazety historyczne są jednymi z najważniejszych źródeł informacji genealogicznej, ponieważ są bardzo bogate w szczegóły. Informacje z nich często dodają „barw” i osobowości do suchych faktów, a te zazwyczaj pochodzą z takich źródeł, jak Spisy Ludności.

O kolekcji

Zbiór ten zawiera indeks nazwisk, które pochodzą z istniejących wolno-tekstowych kolekcji gazet amerykańskich i kanadyjskich na MyHeritage. Wolny tekst w tych kolekcjach został wygenerowany ze zeskanowanych obrazów gazet przy użyciu technologii Optical Character Recognition (OCR), która konwertuje obrazy na tekst.

Nowy Indeks Nazwisk z Gazet nie zastępuje zbiorów wolnotekstowych gazet, ale jest dodany do nich jako oddzielna kolekcja. Co więcej, indeks ten jest „owocem tylko połowy naszych gazet”, a druga połowa indeksu nazwisk jest obecnie generowana i zostanie wkrótce opublikowana, tak więc prawie miliard dodatkowych rekordów zostanie wkrótce dodanych.

Rekordy w indeksie zawierają imię i nazwisko osoby, skrawek tekstu wspominającego o niej w gazecie, tytuł publikacji, datę i miejsce wydania gazety. Każdy rekord zawiera zeskanowany obraz oryginalnego artykułu z gazety. Niektóre rekordy zawierają również dodatkowe informacje, takie jak imię współmałżonka i miejsce zamieszkania, w oparciu o informacje wyodrębnione przez algorytmy uczenia maszynowego. Zakres lat i miejsca w tej kolekcji różnią się znacznie.

Przeszukuj Indeks Nazwisk wyodrębnionych z Gazet na MyHeritage

Nowy Indeks Nazwisk wyodrębnionych z Gazet znacznie ułatwi Ci zlokalizowanie ekscytujących szczegółów o Twoich przodkach, które mogłeś przeoczyć w poprzednich poszukiwaniach. Za dodaniem tej ogromnej kolekcji, na MyHeritage znajduje się teraz 15,1 mld historycznych rekordów.

Dlaczego stworzyliśmy Indeks nazwisk wyodrębionych z gazet?

Mimo, iż te same treści istniały już w naszych kolekcjach gazet, były one wcześniej w formacie swobodnego tekstu, co oznaczało, że możliwości wyszukiwania były bardziej ograniczone. Jeśli szukałeś przodka o imieniu William, nie znalazłbyś artykułów prasowych, w których Twój przodek był wspomniany jako Bill lub Willie.Co więcej, zapewne otrzymałbyś nieistotne artykuły o ludziach z nazwiskiem William. Po inteligentnym procesie ekstrakcji, który zaimplementowaliśmy przy użyciu uczenia maszynowego, nowy indeks nazwisk jest strukturalną kolekcją, która w pełni obsługuje synonimy w wyszukiwaniach i rozróżnia imiona i nazwiska. Indeks nazwisk zawiera nawet relacje między osobami i adresy, jeśli tylko można je wyodrębnić. Na przykład, artykuł w gazecie wspominający o „Williamie i Robercie Miller” dostarczy nam teraz ustrukturyzowanych rekordów zarówno dla Williama Millera, jak i Roberty Miller, dla których zakłada się, iż są małżonkami i mogą być automatycznie dopasowani do drzew genealogicznych przy użyciu technologii Record Matching MyHeritage. Wcześniej, nawet jeśli szukałeś „William Miller” mogłeś przegapić tę wzmiankę, na przykład kiedy William i Miller nie stały koło siebie w tekście, co skutkowało niższą pozycją w wyszukiwaniu tekstowym.

Newspaper Name Index wykorzystuje Global Name Translation™ – unikalną technologię MyHeritage, która automatycznie tłumaczy nazwiska w różnych językach. Oznacza to, że wyszukiwanie nazwisk w obcym alfabecie, takim jak hebrajski lub cyrylica, wyświetli nam wyniki wyszukiwania z gazet w języku angielskim. MyHeritage jest pionierem Technologii Global Name Translation™, tak aby pomóc użytkownikom pokonywać bariery językowe i umożliwić im zlokalizowanie rekordów, które zawierają wzmianki o ich przodkach w różnych językach (jak również w odmianach nazwiska w każdym języku). Dowiedź się więcej o Technologii Global Name Translation™ MyHeritage w tym poście.

Przykładowe rekordy

W Indeksie nazwisk gazet znajduje się zapis o legendzie muzyki Johnnym Cashu. Rekord oparty jest na krótkich opisach nadchodzących programów telewizyjnych znalezionych w Sarasota Herald-Tribune z 6 kwietnia 1978 roku. Występ Johnny’ego Casha miał być wyemitowany w telewizji, tak więc gazeta zamieściła krótki opis o tym wydarzeniu. W wolnotekstowej wersji kolekcji gazet, zobaczyłbyś tylko urywek tekstu odnoszący się do imienia Johnny’ego. Natomiast Newspaper Name Index zawiera nazwisko Johnny’ego, jak również nazwisko jego żony, June Cash.

Zapis o Johnnym Cashu w Newspaper Name Index

Zapis o Johnnym Cashu w Newspaper Name Index

W kolekcji znajduje się również zapis o znanym architekcie Franku Lloyd Wright’cie. Artykuł dotyczy zbliżającej się konferencji dot. nieruchomości, na której Wright był jednym z głównych mówców. Artykuł odnosi się również do rezydencji Wrighta w Spring Green, Wisconsin, gdzie znajdowała się jego rodzinna posiadłość. Newspaper Name Index wyodrębniło nazwisko Franka Lloyda Wrighta, jak również jego adres. Jeśli szukałbyś informacji o Franku Lloyd Wright’cie w wolnotekstowej wersji zbiorów gazet, zobaczyłbyś tylko fragment związany z nazwiskiem Franka, a nie adresem posiadłości.

Rekord dotyczący Franka Lloyda Wrighta w Indeksie Nazwisk Gazet

Rekord dotyczący Franka Lloyda Wrighta w Indeksie Nazwisk Gazet

Podsumowanie

Zbiory gazet stanowią niesamowity zasób genealogiczny, ponieważ zawierają bogate szczegóły, z formatami, które genealodzy uważają za bardzo przydatne, takie jak nekrologi, ogłoszenia ślubne i zawiadomienia o narodzinach. Strony społeczne i historie o lokalnym znaczeniu zawierają informacje na temat działań i wydarzeń w społeczności i często dostarczają szczegółów na temat zaangażowanych osób. Nowy indeks nazwisk wzbogaca MyHeritage o amerykańskie i kanadyjskie gazety i otwiera drzwi do znalezienia szczegółów o krewnych, które w przeszłości umknęły Ci podczas przeszukiwania wolnotekstowej wersji tych zbiorów. Mamy nadzieję, że z tym nowym indeksem, będziesz mógł łatwiej znaleźć informacje o przodkach w gazetach na MyHeritage.

Przeszukiwanie kolekcji na MyHeritage jest bezpłatne. W celu przeglądania tychże rekordów lub zapisania ich do swojego drzewa genealogicznego, będziesz potrzebował subskrypcji na dane lub subskrypcji kompletnej. Jeśli posiadasz drzewo genealogiczne na MyHeritage, nasza technologia Record Matching powiadomi Cię automatycznie, jeśli rekordy z indeksu nazwisk i kolekcji gazet z wolnym tekstem znajdą dopasowanie z Twoim krewnym.

Życzymy wspaniałych odkryć!