MyHeritage zostało przejęte przez firmę kapitału prywatnego Francisco Partners

MyHeritage zostało przejęte przez firmę kapitału prywatnego Francisco Partners

Jesteśmy podekscytowani mogąc oficjalnie ogłosić, że Francisco Partners, wiodąca, globalna firma inwestycyjna, która specjalizuje się w partnerowaniu z biznesami technologicznymi przejęła MyHeritage. 

Transakcja została podpisana 24 lutego 2021 roku, i oczekiwała na zgody organów regulacyjnych, które zostały niedawno uzyskane, w związku z czym przejęcie zostało sfinalizowane w dniu wczorajszym.

Ostatnie 18 lat była niesamowitą podróżą dla MyHeritage, a nasze dokonania nie byłyby możliwe bez naszych pracowników i wiernych użytkowników. Gdyby nie Wy, nie udałoby nam się tego dokonać.

Ten sam zespół… ta sama misja

Gilad Japhet, Założyciel i CEO MyHeritage będzie kontynuował prowadzenie naszego wiernego i niesamowitego zespołu pracowników, podążając za naszą misją ułatwiania ludziom na całym świecie w łączeniu się ze sobą, w odkrywaniu swoich historii rodzinnych, i korzenii. Wraz z przejęciem, nie będzie dokonanych żadnych zmian personelu, ani żadnych zmian w planach dotyczących przyszłości produktu. Musieliśmy pożegnać naszych uprzednich inwestorów, gdzie w przyjaznej atmosferze życzyliśmy sobie wszystkiego co najlepsze, gdzie na ich miejsce przyszło Francisco Partners.

Stawiając naszych użytkowników na pierwszym miejscu 

Od momentu rozpoczęcia działalności ponad 20 lat temu, Francisco Partners zainwestowało w ponad 300 spółek technologicznych, co czyni go jednym z najbardziej aktywnych i długoletnich inwestorów w branży technologicznej. Firma inwestuje tam, gdzie jej głęboka wiedza i doświadczenie operacyjne mogą pomóc działalnością w wykorzystaniu ich pełnego potencjału.

Głęboko wierzymy, że Francisco Partners ma wyjątkową pozycję, aby pomóc nam przyspieszyć naszą wizję wzrostu MyHeritage, umożliwiając nam kontynuowanie naszej drogi i robienie tego, co robimy najlepiej – stawianie naszych użytkowników na pierwszym miejscu i dawanie im wzbogacających, a czasem zmieniających życie doświadczeń. Z niecierpliwością czekamy na to, co przyniesie przyszłość, kiedy rozpoczniemy ten nowy rozdział z Francisco Partners. 

Podróż MyHeritage

To właśnie od 2003 roku MyHeritage sprawia, że odkrywanie historii rodziny jest łatwiejsze i bardziej dostępne dla milionów ludzi na całym świecie. Nasza pasja do genealogii i zaangażowanie w innowacje prowadziły nas przez te wszystkie lata. Z MyHeritage obecnie korzysta 85 milionów użytkowników na całym świecie, którzy wspólnie utworzyli ponad 72 miliony drzew genealogicznych, a strona jest dostępna w 42 językach. 

MyHeritage w ciągu 5 lat pozyskał 49 mln USD w 5 rundach finansowania, z których ostatnia miała miejsce w 2012 roku, po której firma stała się rentowna. Wśród inwestorów firmy byli prywatni inwestorzy Yuval Rakavy i Aviv Raiz, którzy zainwestowali w firmę w 2005 roku i od tego czasu nadal ją wspierają, jak również Accel, Index Ventures i Bessemer Venture Partners. Dzięki ich wsparciu firma przyspieszyła swój rozwój i dokonała 11 strategicznych przejęć. Niektórzy z obecnych inwestorów firmy, w tym HP Beteiligungs GmbH, Yuval Rakavy, założyciel i dyrektor generalny firmy Gilad Japhet oraz niezależny inwestor Gigi Levy, będą ponownie inwestować w firmę wraz z Francisco Partners.

Zaangażowanie w prywatność

W MyHeritage Twoja prywatność i bezpieczeństwo Twoich danych są naszym najwyższym priorytetem. Nie sprzedajemy ani nie licencjonujemy danych osobowych. Stale oceniamy nasze procedury i polityki i szukamy nowych sposobów na poprawę naszego podejścia do prywatności i bezpieczeństwa. Dzięki współpracy z Francisco Partners jeszcze bardziej umocnimy to zobowiązanie, a użytkownicy będą mogli korzystać z udoskonalonych zasad ochrony prywatności w firmie. Pierwszym krokiem w realizacji tej strategii będzie wkrótce aktualizacja naszej polityki prywatności, która obejmie jednoznaczny zakaz udzielania licencji lub sprzedaży danych genetycznych osobom trzecim. Te aktualizacje będą bardzo unikalne dla przemysłu genealogicznego i konsumenckiego DNA i są świadectwem zaangażowania obu firm w ochronę prywatności i konsumentów.

Kilka słów do naszych użytkowników

Idąc dalej, MyHeritage pozostanie tą samą firmą zajmującą się historią rodziny, którą pokochaliście. Nasza misja pozostaje niezmieniona i będziemy nadal wprowadzać innowacje, aby uczynić historię rodziny bardziej satysfakcjonującą, przyjemną i dostępną. 

Jesteśmy niesamowicie podekscytowani kolejnym rozdziałem w ewolucji MyHeritage i cieszymy się, że możesz być częścią tej podróży. Szerokie doświadczenie i zasoby Francisco Partners pozwolą nam na stworzenie jeszcze większej wartości dla naszych użytkowników i dotarcie do większej liczby odbiorców, z korzyścią dla milionów użytkowników MyHeritage na całym świecie.

Śledźcie dalej wszelkie nowinki dotyczące MyHeritage na tym blogu i w mediach społecznościowych!