Nowa aktualizacja aplikacji mobilnej MyHeritage

Nowa aktualizacja aplikacji mobilnej MyHeritage

Dzięki aplikacji mobilnej MyHeritage, odkrywanie i dzielenie się historią rodziny jest teraz łatwiejsze, niż kiedykolwiek. Przechwytuj i udostępniaj zdjęcia rodzinne i wspomnienia bezpośrednio z urządzenia mobilnego, zapraszaj członków rodziny do udziału w drzewie genealogicznym i aktualizuj swoje drzewo genealogiczne podczas spotkań rodzinnych!

Dostępna dla systemów iOS i Android, dla smartfonów i tabletów, pobierz aplikację mobilną już teraz.

Z przyjemnością przedstawiamy zaktualizowaną wersję naszej aplikacji mobilnej z wieloma nowymi i przydatnymi funkcjami oraz nowym menu, które ułatwi nawigację. Oto lista istotnych ulepszeń w nowej wersji aplikacji mobilnej MyHeritage:

Łatwa w obsłudze nawigacja

Dodaliśmy nowe menu, do którego można uzyskać dostęp z dowolnego miejsca w aplikacji, dzięki czemu nawigacja w całej aplikacji staje się bardziej intuicyjna i przewidywalna. Dostęp do nowego menu można uzyskać, stukając ikonę trzech poziomych linii w lewym górnym rogu aplikacji.

Ta metoda nawigacji jest jedną z najpopularniejszych metod nawigacji mobilnej, dzięki której możesz skupić się na głównym ekranie, a wszystkie obszary aplikacji znajdują się w zasięgu ręki.

Ulepszone możliwości badawcze

Niedawno wprowadziliśmy nowe, ulepszone możliwości badawcze w naszej aplikacji mobilnej, aby pomóc Ci w odnalezieniu Twoich przodków w naszej kolekcji ponad 8 miliardów rekordów historycznych. Dzięki tym możliwościom aplikacja mobilna jest porównywalna z działaniem pełnej wersji strony internetowej.

Teraz możesz nie tylko przeszukiwać wszystkie kolekcje jednocześnie, ale także wyszukiwać w obrębie poszczególnych zbiorów historycznych.

Możesz przeprowadzić ogólne wyszukiwanie lub wyszukiwanie w ramach określonej kategorii, takiej jak spis wyborców i spisy powszechne, drzewa rodzinne, urodziny, Akta małżenskie, akta zgonów i inne. Jeśli chcesz zawęzić wyszukiwania jeszcze bardziej, możesz przeszukiwać w ramach podkategorii, takich jak, Spis Ludności miasta Krakowa, Spis Powszechny Stanów Zjednoczonych. Możesz również wyszukiwać w obrębie poszczególnych zbiorów, takich jak: Polska, Tarnów, Księgi metrykalne diecezji Kościoła Rzymskokatolickiego, 1612-1900, czy Rejestr urodzeń w Piotrkowie Trybunalskim, Polska 1808 – 1875.

Oto jak przeprowadzać wyszukiwania w konkretnej kolekcji:

Wybierz zakładkę „Badania” w menu głównym aplikacji. Przejdź do zakładki „Wszystkie zbiory”.

Teraz wybierz kategorię:

Następnie, wybierz podkategorię:

Teraz wybierz kolekcję:

Gdy wybierzesz kolekcję, możesz rozpocząć wyszukiwanie w obrębie określonej kolekcji.

Kliknięcie w nazwę kolekcjii pozwoli na ukazanie się jej opisu:

Funkcja wyszukiwania złożonego

Dodaliśmy również funkcję przeprowadzania zaawansowanych poszukiwań. Przejdź do przycisku „Wyszukiwanie złożone”, a w formularzu wyszukiwania otworzy się kilka dodatkowych pól, które poprawią wyniki wyszukiwania. Pola zaawansowane są unikalne dla każdej wybranej kategorii lub kolekcji.

Na przykład podczas wyszukiwania wszystkich kolekcji, stuknięcie przycisku „Wyszukiwanie złożone” spowoduje dodanie ogólnych pól, takich jak płeć, rodzaj i data zdarzeń oraz krewni. Krewni są bardzo cennym źródłem informacji; pozwalają na połączenie się z ich krewnymi.

Podczas przeszukiwania na przykład aktów urodzenia, złożone wyszukiwanie dodaje dodatkowe pola, które są specyficzne dla aktów urodzenia, takie jak pełna data urodzenia.

Innym przykładem są zdjęcia, w wyszukiwaniu złożonym dodano kilka dodatkowych pól, takich jak data zdjęcia i typy nośników.

Zrzut ekranu w języku angielskim

Zrzut ekranu w języku angielskim

Zaproś wielu członków rodziny za pośrednictwem poczty elektronicznej lub wiadomości tekstowej

Budowanie drzewa genealogicznego i odkrywanie korzeni może okazać się jeszcze przyjemniejsze, gdy robisz to z pomocą członków rodziny. Dlatego stworzyliśmy w aplikacji mobilnej nową sekcję poświęconą zapraszaniu członków rodziny do drzewa genealogicznego. Nowa sekcja nosi tytuł „Zaproś członków”, i jest bardzo łatwa w użyciu.

Po wejściu do sekcji „Zaproś członków” w menu głównym aplikacji, zobaczysz listę wszystkich bliskich krewnych, którzy pojawią się w drzewie genealogicznym, których możesz zaprosić. Dzięki zaawansowanemu mechanizmowi synchronizacji, aplikacja łączy kontakty na Twoim urządzeniu z krewnymi w drzewie genealogicznym.

Wszystko, co musisz zrobić, to zdecydować, kogo chcesz zaprosić za pośrednictwem wiadomości tekstowej lub przez e-mail i wybrać tę osobę, którą chcesz zaprosić do swojego drzewa. Jeśli numer telefonu Twojego krewnego lub adres e-mail nie zostanie automatycznie odnaleziony, stuknij strzałkę i wybierz opcję „Wybierz z kontaktów”.

Zaproszeni krewni otrzymają wiadomość tekstową lub e-mail z linkiem, który pozwoli im przyłączyć się do drzewa genealogicznego i rozpocząć pracę – po przyjęciu zaproszenia i pobraniu aplikacji mobilnej MyHeritage. Osoby te automatycznie zostaną powiązane z odpowiednim profilem drzewa genealogicznego i staną się użytkownikiem MyHeritage, który jest członkiem Twojej witryny rodzinnej. Dotyczy to również sytuacji, gdy twój krewny przyjmuje zaproszenie na komputer stacjonarny.

Jeśli dane twoich krewnych nie pojawiają się w kontaktach twojego urządzenia, możesz dodać je ręcznie. Aby dodać swoje dane kontaktowe, wybierz profil krewnego w drzewie genealogicznym i dotknij ikonę „Zaproś”.

Zrzut ekranu w języku angielskim (w języku polskim – Zaproś)

Zrzut ekranu w języku angielskim (w języku polskim – Zaproś)

Po wciśnięciu ikony, możesz zaprosić krewnego pocztą elektroniczną i wiadomością tekstową, wpisując ich dane.

 

Zrzut ekranu w języku angielskim

Zrzut ekranu w języku angielskim

Jeśli są już członkami MyHeritage, po przyjęciu twojego zaproszenia, będą mieli dostęp do drzewa genealogicznego, do którego zostali zaproszeni, jak również do ich oryginalnej witryny rodzinnej.

Zrzut ekranu w języku angielskim

Zrzut ekranu w języku angielskim

Zalecamy zapraszanie członków rodziny, którym ufasz, do kontaktu i współtworzenia swojej strony rodzinnej za pomocą aplikacji mobilnej lub przeglądarki na ich komputerze. Nowo zaproszeni członkowie będą mogli wnosić swój wkład poprzez dodanie faktów, zdjęć, ludzi, tym samym pomagając w rozwijaniu Twojego drzewa rodzinnego.

Aplikacja MyHeritage nigdy nie przegapi żadnego ekscytującego odkrycia! Pobierz ją już teraz i zacznij korzystać już dziś! Planujemy dodać kolejne funkcje do aplikacji, więc zostań na bieżąco!

 

Komentarze

Adres e-mail jest prywatny i nie będzie wyświetlany.

  • Alojzy

    6 maja, 2018

    Mam zablokowane konto z powodu zaniżenia wieku przy zakładaniu konta i nie mogę z niego korzystać co dalej mam zrobić aby go odblokować

  • Piotr

    20 marca, 2019

    Od kilku godzin nie mam możliwości wyświetlenia strony z konta z widokiem drzewa