Przedstawiamy Instant Discoveries™

Przedstawiamy Instant Discoveries™

Mamy przyjemność ogłosić wprowadzenie Instant Discoveries™ – nowego, darmowego doświadczenia, które sprawi, że nowi użytkownicy z łatwością rozpoczną swoją genealogiczną przygodę.

Wyobraź sobie, że rejestrujesz się na MyHeritage i zaraz po tym otrzymujesz zdjęcie swojej praprababci, którego nigdy wcześniej nie widziałeś. Bądź, wyobraź sobie, że dosłownie po chwili otrzymujesz „gałąź” drzewa genealogicznego Twojej rodziny z wieloma przodkami, tylko za podaniem podstawowych informacji. Odkrycia mogą być wręcz magiczne i mogą pomóc zaangażować w historię rodziny osoby, które co dopiero zainteresowały się nią, a tym samym wprowadzić ich w to fascynujące zajęcie.

Po zarejestrowaniu się na MyHeritage, dzięki naszemu Instant Discoveries™ odkrywanie przodków i utworzenie drzewa genealogicznego z wieloma przodkami i zdjęciami zajmuje sekundy.

Po udoskonaleniu technologii chcieliśmy sprawdzić, jak będzie ona odbierana przez innych. Zademonstrowaliśmy więc nasz Instant Discoveries™ przypadkowym przechodniom na ulicach Nowego Jorku. Zobacz ich reakcje na natychmiastowe odkrycia, w wideo powyżej!


Do tej pory, po zarejestrowaniu się na MyHeritage, chcąc utworzyć drzewo genealogiczne, użytkownik musiał budować je od podstaw. Zanim pojawiały się wygenerowane połączenia mijało trochę czasu, a samo przeglądanie ich było bardzo szczegółowym i naukowym procesem, którego efektem było dodawanie informacji do drzewa, kawałek po kawałku. Wcześniej nie było możliwym, aby dodać całą „gałąź” drzewa genealogicznego Twojej rodziny za jednym kliknięciem, nawet jeśli byłeś pewien odkryć i w zupełności ufałeś źródłom informacji.

Z naszym nowym doświadczeniem – Instant Discoveries™ – nowi użytkownicy, którzy rejestrują się na MyHeritage i nie posiadają jeszcze drzewa genealogicznego, są poproszeni o ewentualne wprowadzenie podstawowych informacji o siedmiu najbliższych osobach w swoim drzewie – nazywamy to „Magiczna 7” (czyli użytkownik/-czka, jego/jej rodzice, 2 babcie i 2 dziadków) – co następnie skutkuje automatycznie wygenerowanymi odkryciami przodków i krewnych – czyli Instant Discoveries™. Pozwala to użytkownikom na rozbudowywanie i rozwijanie drzewa genealogicznego na miejscu, w danym czasie.

MyHeritage szybko porównuje ich drzewa genealogiczne do miliardów profili w drzewach i do historycznych rekordów (akt, dokumentów itp.). Porównywanie profili następuje z dużą dokładnością, tak aby móc zminimalizować występowanie fałszywych alarmów; następnie system odnajdzie najbardziej przyrostową informację i zaoferuje ją użytkownikowi, jako odkrycie – Instant Discovery™. Użytkownik może zaakceptować wygenerowane odkrycie za pomocą jednego kliknięcia, darmowo, lub pominąć je i przejść do następnego odkrycia. Wszystkie poprzednie technologie, które generowały połączenia, w tym Smart Matches, Record Matches i Record Detective są nadal w pełni dostępne.

Jak to działa?

Instant Discoveries™ są oparte na naszej technologii Smart Matching™ i sprawiliśmy, że jest bardzo łatwy w użyciu. Usprawniliśmy dotychczasową technologię, aby automatycznie odrzucała nieprawidłowe połączenia i by pozwalała użytkownikom dodawać do ich drzew olbrzymie porcje danych, bez tworzenia powieleń. W celu ochrony prywatności innych użytkowników, odkrycia te nigdy nie wyświetalają informacji o żyjących ludziach. Ponadto źródła, z których pochodzą wygenerowane informacje są tworzone w drzewie docelowym, tak aby dokładnie dokumentować, skąd pochodzą dane.

Nie każdemu gwarantowane jest uzyskanie odkryć zaraz po zarejestrowaniu się. Zależy to od tego, jak wiele informacji na początku zostało wprowadzonych (wprowadzanie kolejnych nazwisk i więcej dat pomaga), i od tego, skąd pochodzą Twoi przodkowie. Do tej pory udało nam się stwierdzić, że w niektórych krajach 35% użytkowników uzyskuje udane odkrycia, oraz do tej pory 78% użytkowników, którym zostało zaproponowane odkrycie, stwierdziło je za zgodne, przydatne i zastosowało je. Wskaźnik sukcesu tej technologii poprawia się każdego dnia, jako że MyHeritage nieustannie rozbudowuje swoją bazę danych, z ponad milionem profili w drzewach genealogicznych i 5 milionami rekordów historycznych, które są dodawane każdego dnia. Mamy nadzieję, że pewnego dnia ta technologia zadziała dla prawie każdej osoby.

Jak zacząć?

Nowi użytkownicy mogą po prostu zarejestrować się bezpłatnie na MyHeritage i wprowadzić podstawowe informacje o sobie i swojej najbliższej rodzinie. Instant Discoveries™ działają również wspaniale na tablecie czy smartfonie, lub na darmowej aplikacji mobilnej MyHeritage.

Krok 1: Rejestracja na www.myheritage.pl

Krok 1: Rejestracja na www.myheritage.pl

Krok 2: Wprowadzanie informacji na temat rodziców mamy

Krok 2: Wprowadzanie informacji na temat rodziców mamy

Krok 3: Wprowadzania informacji na temat rodziców taty

Krok 3: Wprowadzania informacji na temat rodziców taty

W chwili, kiedy wpisałeś już wszystkie informacje, które znasz, kliknij Gotowe.
I tu zaczyna się cała magia, zaczynamy wyszukiwać informacji na temat Twojej rodziny!

Po przeszukaniu 1,5 miliarda profili w ponad 27 milionach drzew genealogicznych, które trwało zaledwie kilka sekund, mamy wielką szansę na przedstawienie Ci pierwszego odkrycia dla Ciebie!
Za jednym kliknięciem, możesz wskazać czy wyszukane odkrycie/połączenie jest poprawne. Jeśli tak, możesz zobaczyć powiązania rodzinne wyszukanej przez nas osoby, ich zdjęcia profilowe, i dodać tę gałąź rodzinną do swojego drzewa.

Chcesz to odkrycie?

Chcesz to odkrycie?

Po dodaniu osób do Twojego drzewa genealogicznego, otrzymasz kolejne odkrycie Instant Discovery™ lub przejdź do swojego drzewa, aby kontynuować jego tworzenie.
Odkrycie zostało zastosowane

Odkrycie zostało zastosowane

I tak właśnie wygląda drzewo genealogiczne Toby’iego po zastosowaniu odkrycia:
Drzewo genealogiczne ze zdobytymi informacjami (Kliknij, aby powiększyć)

Drzewo genealogiczne ze zdobytymi informacjami (Kliknij, aby powiększyć)

Instant Discoveries™ umożliwia nowym użytkownikom uzyskanie błyskawicznych postępów w tworzeniu ich drzewa genealogicznego – przejście od małej sadzonki, zaledwie z kilkoma osobami, do dużego kwitnącego drzewa, w zaledwie kilka minut. Od tej chwili, użytkownicy są na dobrej drodze, aby wręcz zacząć pasjonować się historią rodziny.

Obecnie pracujemy nad udoskonaleniem tej technologii, tak aby użyć danych z Geni.com oraz ze wszystkich rekordów historycznych. Pracujemy również nad tym, aby ta funkcja była dostępna również dla naszych istniejących użytkowników, umożliwiając im tym samym dodawanie całych gałęzi rodzinnych do ich drzew genealogicznych, zaledwie za jednym kliknięciem, jeśli tylko ufają danemu źródłu. Mamy zamiar również zaoferować naszym zaawansowanym użytkownikom, rozwinięte opcje podglądu, tak aby mogli kontrolować, które informacje chcą skopiować do swoich drzew. Te łatwe do zastosowania odkrycia są przydatne nie tylko dla początkujących miłośników historii rodziny, ale również dla zapalonych genealogów, którzy chcieliby zautomatyzować długie, ręcznie pisane „procesy”.

Jesteśmy zobowiązani, aby sprawiać by odkrywanie historii rodziny sprawiało przyjemność, i by historia ta była bardziej dostępna dla każdego.  Funkcja Instant Discoveries™ jest ważnym krokiem w tym kierunku. Wierzymy, że pomoże to wielu ludziom poczuć wspaniałe emocje, które towarzyszą nowym odkryciom. Jesteśmy bardzo podekscytowani tą innowacją i naszymi pomysłami na kolejne usprawnienia. Pozostań na bieżąco!

Komentarze

Adres e-mail jest prywatny i nie będzie wyświetlany.

 • KaisaMe

  24 grudnia, 2014

  co z Instant Discoveries dla już zarejestrowanych?

  • K

   Kasia

   1 stycznia, 2015

   @KaisaME Pracujemy również nad tym, aby ta funkcja była dostępna również dla naszych istniejących użytkowników, umożliwiając im tym samym dodawanie całych gałęzi rodzinnych do ich drzew genealogicznych, zaledwie za jednym kliknięciem.

 • Wirus

  15 maja, 2015

  Jak po zastosowaniu Instant Discovery zrobić, aby z powrotem w momencie otwierania strony z drzewem drzewem genealogicznym otwierała się na wybranej osobie, nadmieniam że opcja w ustawieniach nie chce zadziałać

 • K

  Kasia

  16 maja, 2015

  @Wirus, nie wiem czy dobrze zrozumiałam Twoje pytanie, wystarczy kliknąć na daną osobę.

 • Brygida

  3 czerwca, 2015

  nie rozumiem, trzeba mieć wykupioną subskrypcję konta Premium? ja nie mam wykupionego i nic się nie zmieniło wszystko po staremu, co dalej robić??

  • K

   Kasia

   5 czerwca, 2015

   @Brygida Od teraz, wszyscy użytkownicy mają możliwość korzystania z tej funkcji, a więc dokonywania błyskawicznych odkryć historii rodziny. Wszystkie pierwsze Odkrycia będą darmowe, dalsze Odkrycia będą wymagać subsrypcji PremiumPlus. Odkrycia zawsze będą wyszukiwane i pokazywane bezpłatnie, jednak wdrożenie ich do Twojego drzewa za jednym kliknięciem (po kilku pierwszych, tych darmowych) będzie wymagało posiadania subskrypcji.
   Jeśli już posiadasz subskrypcje PremiumPlus, możesz wdrażać dowolną liczbę Odkryć Błyskawicznych, bez limitu. Prawie. Dlaczego? Ze względu na techniczne ograniczenia, Instant Discoveries będzie jak na razie dostępne tylko dla drzew genealogicznych posiadających do 25 000 osób w drzewie, lub mniej. Po wdrożeniu Odkrycia Twoje drzewo zmodyfikuje się, a więc nowe Odkrycia będą musiały zostać dodane do obecnej liczby osób w drzewie. Po ponownym zliczeniu, które może potrwać od kilku sekund do 24 godzin, MyHeritage ponownie zaoferuje Ci kolejne Odkrycia.

   Pozdrawiam i życzę miłego weekendu 🙂

 • Monika

  23 listopada, 2015

  „Po kilku pierwszych, tych darmowych” – czyli po ilu?