Przedstawiamy Photo Tagger: teraz możesz oznaczać osoby na wielu zdjęciach jednocześnie 

Przedstawiamy Photo Tagger: teraz możesz oznaczać osoby na wielu zdjęciach jednocześnie 

Z przyjemnością przedstawiamy Photo Tagger, nową bezpłatną funkcję dostępną w aplikacji mobilnej MyHeritage, która umożliwia łatwe oznaczenie wielu zdjęć tej samej osoby za jednym razem. Wcześniej oznaczanie zdjęć wiązało się z przeglądaniem i oznaczaniem ich pojedynczo, co było bardzo czasochłonne. Photo Tagger ułatwia organizowanie rodzinnych zdjęć i przyspiesza cały proces, umożliwiając oznaczanie setek zdjęć w ciągu kilku minut. Nadal możesz oznaczać swoje zdjęcia pojedynczo, jak do tej pory, ale Photo Tagger stwarza możliwość wygodnego i dokładnego zbiorczego tagowania fotografii.

Obejrzyj ten krótki film, aby zobaczyć Photo Tagger w akcji: 

Korzyści z oznaczania zdjęć

Po oznaczeniu zdjęć możesz szybko zlokalizować fotografie swoich krewnych, bez konieczności przeszukiwania całej kolekcji zdjęć, aby znaleźć te właściwe. W mgnieniu oka dowiesz się, kim jest każda z osób. Możesz też łatwo filtrować zdjęcia według osoby, aby zobaczyć wszystkie jej fotografie. Jeśli korzystasz z witryny MyHeritage, możesz nawet filtrować zdjęcia tak, aby wyświetlały się tylko fotografie, na których pojawiają się razem określone osoby, na przykład Ty i Twój dziadek. 

Oznaczanie zdjęć wzbogaca je i zamienia drzewo genealogiczne w pamiątkę, którą Twoi bliscy będą cenić przez kolejne pokolenia. Twoi potomkowie będą nie tylko mogli cieszyć się fotografiami, ale i łatwo dowiedzieć, kto został na nich uwieczniony. Tagowanie uatrakcyjni również Twoje drzewo genealogiczne, ponieważ pozwoli na dodawanie osobistych zdjęć krewnych, jak pokazano na poniższym przykładzie:

Przed: Drzewo genealogiczne przed oznaczeniem zdjęć (kliknij, aby powiększyć)

Przed: Drzewo genealogiczne przed oznaczeniem zdjęć (kliknij, aby powiększyć)

Po: To samo drzewo genealogiczne ze zdjęciami poszczególnych osób, które oznaczono (kliknij, aby powiększyć)

Po: To samo drzewo genealogiczne ze zdjęciami poszczególnych osób, które oznaczono (kliknij, aby powiększyć)

Po oznaczeniu zdjęć po prostu dotknij ikony dowolnej osoby z drzewa genealogicznego, a następnie wybierz opcję „Zdjęcia”, aby zobaczyć wszystkie fotografie, na których się znajduje. 

Przeglądanie zdjęć oznaczonej osoby z drzewa genealogicznego

Przeglądanie zdjęć oznaczonej osoby z drzewa genealogicznego

 

Powyższy przykład pochodzi z aplikacji mobilnej MyHeritage. Gdy oznaczysz zdjęcia, możesz łatwo w taki sam sposób oglądać zdjęcia na stronie internetowej swojej rodziny w witrynie MyHeritage.

W menu aplikacji wybierz Zdjęcia > Osoby, a wyświetlą się wszystkie osoby z oznaczonymi zdjęciami. Następnie dotknij ikony dowolnej osoby, aby zobaczyć wszystkie zdjęcia, na których została oznaczona.

Podgląd wszystkich osób oznaczonych na zdjęciach

Podgląd wszystkich osób oznaczonych na zdjęciach

Poniższy przykład, pochodzący ze strony internetowej rodziny założyciela i Dyrektora Generalnego MyHeritage – Gilada Japheta, pokazuje wszystkie zdjęcia, na których oznaczono babcię Gilada ze strony matki:

Podgląd wszystkich zdjęć, na których dana osoba jest oznaczona – na stronie internetowej (kliknij, aby powiększyć)

Podgląd wszystkich zdjęć, na których dana osoba jest oznaczona – na stronie internetowej (kliknij, aby powiększyć)

Jak działa Photo Tagger 

Do tej pory można było przeglądać zdjęcia i oznaczać pojedynczo twarze znajdujących się na nich osób. Teraz, dzięki funkcji Photo Tagger, możesz to zrobić znacznie szybciej i zbiorczo oznaczyć swoje zdjęcia.

Do identyfikacji twarzy na zdjęciach rodzinnych Photo Tagger wykorzystuje technologię rozpoznawania twarzy. Skanuje zdjęcia przesyłane w środowisku aplikacji MyHeritage i grupuje twarze, które prawdopodobnie należą do tej samej osoby, dzięki czemu możesz szybko przejrzeć fotografie i oznaczyć je jednym ruchem. Photo Tagger doskonale rozpoznaje twarze, które zmieniają się z upływem czasu, na przykład od dzieciństwa do dorosłości, a nawet dostrzega zmiany w indywidualnym wyglądzie, takie jak zarost. 

Z dumą dodajemy narzędzie Photo Tagger do potężnego zestawu funkcji fotograficznych dostępnych w witrynie MyHeritage, ponieważ pomaga nam realizować naszą misję, ułatwiając i uprzyjemniając kompletowanie historii rodzinnych. Jeśli nie masz jeszcze aplikacji MyHeritage na urządzenie przenośne MyHeritage, możesz ją pobrać bezpłatnie z App Store lub Google Play. Jeśli masz już aplikację, upewnij się, że została zaktualizowana do najnowszej wersji, aby móc korzystać z funkcji narzędzia Photo Tagger. Photo Tagger zostanie udostępniony na stronie internetowej już w nadchodzących tygodniach, więc chociaż aplikacja na urządzenie mobilne jest przydatna, zwłaszcza gdy jesteś w podróży, nie będzie to jedyny sposób na zbiorcze oznaczanie zdjęć. 

Zaczynajmy! 

Aby uzyskać dostęp do funkcji Photo Tagger, wybierz „Zdjęcia” na ekranie głównym aplikacji. 

Sekcja „Zdjęcia” na ekranie głównym aplikacji

Sekcja „Zdjęcia” na ekranie głównym aplikacji

 

Wybierz „Start” na banerze wyświetlanym u góry sekcji „Zdjęcia”. 

Zakładka funkcji Photo Tagger (kliknij, aby powiększyć)

Zakładka funkcji Photo Tagger (kliknij, aby powiększyć)

 

Możesz też uzyskać dostęp do funkcji Photo Tagger z poziomu menu aplikacji na urządzenie przenośne. 

Dostęp do funkcji Photo Tagger z poziomu menu aplikacji (kliknij, aby powiększyć)

Dostęp do funkcji Photo Tagger z poziomu menu aplikacji (kliknij, aby powiększyć)

 

Przed pierwszym użyciem funkcji Photo Tagger aplikacja poprosi o zaakceptowanie regulaminu (patrz sekcja dotycząca ochrony prywatności poniżej). Po zaakceptowaniu regulaminu Photo Tagger zacznie skanować Twoje zdjęcia i przedstawiać Ci sugestie. Zwykle zajmuje to minutę lub dwie, ale jeśli posiadasz tysiące zdjęć, może to potrwać dłużej. 

Otrzymasz wiadomość e-mail, gdy Photo Tagger zakończy analizowanie sugestii. 

Aby w jak największym stopniu zadbać o zachowanie prywatności, sugestie dotyczące oznaczania zdjęć są przechowywane przez MyHeritage tylko tymczasowo. Jeśli przez 3 miesiące nie skorzystasz z funkcji Photo Tagger, akceptując lub odrzucając sugestie, wszystkie sugestie zostaną usunięte. W dowolnym momencie możesz ponownie odwiedzić sekcję „Zdjęcia” i po raz kolejny zadać funkcji przeanalizowanie zdjęć w celu oznaczenia osób.

Po przeanalizowaniu sugestii do oznaczenia, w sekcji „Zdjęcia” zobaczysz baner informujący o możliwości rozpoczęcia tagowania. 

Baner Photo Tagger

Baner Photo Tagger

Dotknij banera, aby zobaczyć sugestie zdjęć wymagających oznaczenia. Photo Tagger wyświetli pogrupowane zdjęcia, które według algorytmu przedstawiają tę samą osobę. W przypadku osób zmarłych, Photo Tagger dołoży wszelkich starań, aby automatycznie zidentyfikować je zgodnie z imieniem i nazwiskiem z drzewa genealogicznego. Żyjące osoby znajdujące się już na drzewie genealogicznym pozostaną niezidentyfikowane, a Photo Tagger poprosi o ręczne wprowadzenie ich imion i nazwisk. Możesz filtrować listę według grup „Zidentyfikowani” i „Niezidentyfikowani” za pomocą przycisków u góry ekranu. 

 

Wybierz dowolną grupę, aby przejrzeć sugestie dotyczące oznaczenia danej osoby. 

 

 

Sprawdzanie otagowanej grupy zdjęć dla danej osoby: odznacz nieprawidłowe sugestie dotyczące tagowania

Sprawdzanie otagowanej grupy zdjęć dla danej osoby: odznacz nieprawidłowe sugestie dotyczące tagowania

Przeglądając grupę, jak pokazano powyżej, możesz odznaczyć dowolne zdjęcie, które zostało omyłkowo zasugerowane. Może się tak zdarzyć, gdy Photo Tagger wybierze zdjęcia tej samej osoby, ale doda też do grupy zdjęcia przedstawiające inną osobę. Po zakończeniu wybierz „Potwierdź”. 

Jeśli grupa zdjęć nie pasuje do zidentyfikowanej osoby lub jeśli w grupie wyświetlane są zdjęcia dla zbyt wielu różnych osób, wybierz „Odrzuć grupę”.  

Aplikacja MyHeritage stosuje wygodną i unikalną metodę wyświetlania twarzy po lewej stronie i pełnego zdjęcia, z którego pochodzi, po prawej. Ma to na celu zapewnienie przydatnego kontekstu, aby ułatwić określenie, czy na zdjęciu faktycznie znajduje się identyfikowana osoba.

Jeśli mały ekran urządzenia mobilnego utrudnia identyfikację osoby, dotknij miniatury po prawej stronie, aby wyświetlić zdjęcie w pełnym rozmiarze. W tym trybie zobaczysz więcej informacji o zdjęciu, takich jak jego tytuł, data, miejsce (jeśli zostały wprowadzone przez Ciebie wcześniej) oraz kto jeszcze został oznaczony na zdjęciu. W trybie pełnowymiarowym możesz również zaznaczyć lub odznaczyć zdjęcie, aby wskazać, czy przedstawia zidentyfikowaną osobę. Możesz przesunąć palcem, przechodząc do następnego lub poprzedniego zdjęcia z grupy, aby przejrzeć fotografie jedna po drugiej, lub wrócić do poprzedniej strony z listą wszystkich zdjęć z danej grupy. 

Widok zdjęcia w pełnym rozmiarze

Widok zdjęcia w pełnym rozmiarze

 

Zatwierdzenie grupy spowoduje oznaczenie zaznaczonych zdjęć. Zdjęcia, które odznaczysz, powrócą do puli nieotagowanych zdjęć i mogą zostać później zasugerowane przez Photo Tagger w innej grupie.

Aby oznaczyć zdjęcia w grupie niezidentyfikowanej, wybierz tę grupę. 

Oznaczanie grupy niezidentyfikowanej. Zdjęcia są oznaczone komentarzem „Kto to jest?”

Oznaczanie grupy niezidentyfikowanej. Zdjęcia są oznaczone komentarzem „Kto to jest?”

 

W przypadku grupy niezidentyfikowanej, aplikacja poprosi o podanie imienia i nazwiska pokazanej osoby. Możesz wprowadzić tylko takie imię i nazwisko, które już występują w Twoim drzewie genealogicznym. Jeśli chcesz oznaczyć kogoś, kto nie jest jeszcze określony w ramach drzewa, musisz najpierw przejść do Menu > Drzewo genealogiczne i dodać tę osobę. Po dodaniu wróć do funkcji Photo Tagger, aby kontynuować. 

Zacznij wpisywać imię danej osoby, a następnie wybierz dane z wyświetlonej listy. Po przypisaniu imienia i nazwiska do grupy zdjęć, wykonaj czynności opisane powyżej, aby przejrzeć i oznaczyć zdjęcia. 

Wprowadź imię i nazwisko, aby oznaczyć niezidentyfikowaną grupę zdjęć

Wprowadź imię i nazwisko, aby oznaczyć niezidentyfikowaną grupę zdjęć

 

Jeśli chcesz oznaczyć kogoś, kto nie jest Twoim krewnym i kogo nie masz zamiaru dodawać do drzewa, na przykład zwierzaka lub sąsiada, pamiętaj, że obecnie Photo Tagger nie obsługuje takiej opcji. Powodem jest to, że osoby, które nie są uwzględnione w drzewie genealogicznym, muszą być wciąż przechowywane i przetwarzane w ramach Twojej strony MyHeritage, a obecnie nie istnieje mechanizm dla takiej opcji.

Po oznaczeniu zdjęć wyświetlenie dowolnej fotografii spowoduje wyświetlenie na niej odnośników z danymi oznaczonych osób. To bardzo przydatny sposób wyświetlania, który jest możliwy tylko dzięki tagowaniu.

Podgląd w pełni oznaczonego zdjęcia (kliknij, aby powiększyć)

Podgląd w pełni oznaczonego zdjęcia (kliknij, aby powiększyć)

Już wkrótce na stronie internetowej

Funkcja Photo Tagger jest obecnie dostępna w aplikacji mobilnej MyHeritage obsługiwanej przez telefony z systemem iOS i Android, a już wkrótce będzie z niej można korzystać również za pośrednictwem strony internetowej MyHeritage. 

Polityka prywatności

Ochrona prywatności jest dla nas bardzo ważna i ściśle przestrzegamy jej zasad. Podobnie jak w przypadku wszelkich danych osobowych, MyHeritage nigdy nie udostępnia informacji o Tobie stronom trzecim. Sugestie tagowania z imieniem i nazwiskiem są udostępniane tylko w odniesieniu do osób oznaczonych jako zmarłe. 

Przed użyciem tej funkcji wszyscy użytkownicy zostaną poproszeni o wyrażenie zgody na korzystanie z MyHeritage, aby Photo Tagger mógł tworzyć modele rozpoznawania twarzy na podstawie Twoich zdjęć. 

Użytkownik może wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie, korzystając z opcji aplikacji mobilnej: Ustawienia > Zdjęcia. Wycofanie zgody spowoduje usunięcie wszystkich sugestii tagowania, które zostały wcześniej podane w wyniku analizy. Aby ponownie włączyć funkcję Photo Tagger, wybierz baner w sekcji „Zdjęcia” i zaakceptuj warunki, aby włączyć wybraną funkcję. 

Sugestie dotyczące korzystania z funkcji

Photo Tagger jest dostępny za darmo dla wszystkich użytkowników MyHeritage. Sugerujemy systematyczne potwierdzanie sugestii dotyczących tagowania, aby w pełni wykorzystać funkcję Photo Tagger i móc łatwo oznaczyć wszystkie lub większość twarzy wykrytych wśród Twoich rodzinnych zdjęć na MyHeritage. 

Za każdym razem, gdy otwierasz aplikację MyHeritage możesz kontynuować od miejsca, w którym przerwałeś/-aś i przeglądać kolejne sugestie dotyczących tagowania. 

Zawsze, gdy przesyłasz nową partię rodzinnych zdjęć na swoje konto rodzinne w ramach strony, o ile funkcja Photo Tagger jest włączona, następuje automatyczne skanowanie nowych zdjęć, aby wygenerować sugestie do oznaczania.

Za każdym razem, gdy oznaczysz grupę zdjęć, jeśli dana osoba będzie oznaczona po raz pierwszy, automatycznie zostanie dla niej utworzone osobiste zdjęcie, które dołączy do Twojego drzewa genealogicznego.

Prześlij swoje zdjęcia już dziś!

Oznaczanie zdjęć z odległej przeszłości może przekształcić Twoje drzewo genealogiczne w prawdziwe arcydzieło, które będzie cenione przez przyszłe pokolenia i sprawi, że Twoja kolekcja fotografii będzie napawać zachwytem. Zachęcamy do przesyłania wszystkich zdjęć obrazujących nawet najodleglejszą historię rodzinny już dziś, aby w pełni wykorzystać nasze funkcje fotograficzne: kolorowanie, polepszanie jakości i tworzenie animacji, oznaczanie wielu zdjęć za jednym razem oraz wielu innych.  

Mamy nadzieję, że spodoba Ci się nowa funkcja Photo Tagger, która będzie Cię wspierać w zarządzaniu i przechowywaniu rodzinnych zdjęć. W ofercie MyHeritage na horyzoncie pojawiają się już kolejne, nawet bardziej ekscytujące innowacje dotyczące zdjęć historycznych, więc bądź na bieżąco!