Trudności techniczne z korzystaniem ze strony MyHeritage spowodowane zewnętrznymi problemami DNS – obecnie rozwiązywane

Trudności techniczne z korzystaniem ze strony MyHeritage spowodowane zewnętrznymi problemami DNS – obecnie rozwiązywane

Aktualizacja z 11 marca 2021: Problemy zostały w pełni rozwiązane przez Imperva i nie powinno być żadnych problemów z dostępem do strony MyHeritage!

………………………

Otrzymaliśmy powiadomienia od niektórych naszych użytkowników o problemach technicznych z dotarciem do strony MyHeritage z powodu problemów z DNS. DNS jest protokołem, który „łączy” nazwy domen z adresami serwerów. Te problemy są obecnie rozwiązywane.

Od około północy czasu GMT w nocy z wtorku na środę, 9 marca 2021 r., Imperva, usługa sieciowa strony trzeciej, z której korzystamy w MyHeritage zaczęła doświadczać poważnych problemów z DNS. Wiele stron internetowych, które korzystają z Imperva doświadczają podobnych problemów.

Imperva pracuje obecnie nad rozwiązaniem tego problemu. Podstawowa przyczyna została usunięta, ale dostawcy usług internetowych (ISP) na całym świecie nadal buforują nieprawidłowe rekordy DNS, co powoduje, że problemy utrzymują się w niektórych krajach.

Imperva kontaktuje się z dostawcami usług internetowych, aby poprosić ich o opróżnienie pamięci podręcznej DNS, co powinno rozwiązać problemy z błędami DNS. Ponieważ pamięć podręczna będzie usuwana w ciągu najbliższych 24 godzin, problem zniknie. Jeśli którykolwiek z użytkowników nie jest w stanie uzyskać dostępu do MyHeritage, prosimy o kontakt na adres e-mail support@myheritage.com, i o podanie nazwy swojego dostawcy usług internetowych, tak abyśmy mogli się z nim skontaktować i wycofać jego pamięć podręczną.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności, które to mogło spowodować. Podkreślamy, że problem nie pochodzi ze strony MyHeritage i nie ma nic wspólnego z dużą popularnością funkcji Deep Nostalgia, ale raczej został spowodowany przez usługę strony trzeciej.

Kolejna aktualizacja zostanie zamieszczona po całkowitym rozwiązaniu problemu.